MİLLETVEKİLLERİNİN ÇARPICI ANKET ORANLARI

MİLLETVEKİLLERİNİN   ÇARPICI ANKET  ORANLARI
Bu içerik 1987 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

           

   ÇARPICI ANKET ORANLARI

Şahsım tarafından ülkemizdeki sorunlar ve kişiler konusunda çeşitli sosyal medya da  anketler yapılacaktır. Tarafsız ve bağımsız olarak yaptığımız ilk anket    vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Yoğun bir katılım  sağlandı.  Hemşerilerimiz tarafından  bir çok kutlama mesajı aldık.

Bu anketleri yaparken kimseyi  aşağılamak , küçük düşürmek , itibarsızlaştırmak ve rencide etmek için değil  gerçeklerle yüz yüze gelmek  ve doğruları tespit etmek için yapıyoruz. Amacımız topluma ışık tutmasını arzu ediyoruz.

İlimiz milletvekilleri ile  ilgili yaptığımız anket  tüm kamuoyuna açık olarak yapılmıştır. Katılım tarafsız ve özgür bir şekilde olmuştur. Kesinlikle hiçbir müdahale olmamıştır. Gizlilik esas   alınmıştır.  Her   vatandaş bir kez oy kullanmıştır. Vatandaşın kime oy kullandığı asla bilinmiyor.

Milletvekillerimizi başarılı buluyor musunuz  sorusuna ; kullanılan oyların  89% üzerinde hayır oyu çıkması  son derece çarpıcı ve sürpriz sonuç  olarak ortaya çıkmıştır. Gerçekten  tüm siyasi partilerin üzerinde dikkatli durması gereken ciddi bir konudur.  Tüm vatandaşların demokratik ortamda kullandıkları bu oranları analiz etmek gerekir. Halk tarafından kabul gören ancak merkezi yönetimler tarafından listelerde yer bulan , ahbap çavuş ilişkileriyle seçimlere giden siyasi partilerin düşünmesi gereken bir husustur.

 Demokrasiden yana tavır koyan siyasi partilerin halk tarafından kabul gören kişilere öncelik verilmesi ve daha demokratik uygulama yapmaları gerekir. Güçlü demokrasi ve kalkınma  bu şekilde gerçekleşir.

Kendini özgür hisseden toplumlar daha gelişir ve hızlı kalkınır. Baskılarla seçilen ve idareye gelen   ülkelerde demokrasi her daim kesintiye uğrar. Demokrasi itaat sistemiyle uyuşmayan zıt kutuplardır. İtaat sisteminde özgürlük, tarafsızlık ve adil yargı asla olmaz. Vatandaşlar kronik sorunlara maruz kalırlar. Kalıcı  çözümler üretilemez.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU