BOŞ ÇARŞILAR ESNAFI DÜŞÜNDÜRÜYOR

Kendi adalarımızı bırakarak Yunan adalarını tatillerde tercih etmek doğru davranış olamaz. Devletimize düşmanlık besleyen ülkenin adasını tercih etmek rasyonel bir hareket değildir.

BOŞ ÇARŞILAR ESNAFI DÜŞÜNDÜRÜYOR
Bu içerik 6157 kez okundu.

 

ÜLKEMİZE GELEN YABANCI TURİST SAYISI CİDDİ ORANDA AZALIYOR.

2017 yılı  turizm açısından canlı ve parlak olarak görünmüyor….

Çarşılar ve pazarlar boş…

 Esnaflar düşünceli , stresli ve yüzleri gülmüyor...

Ülkemiz aleyhinde yazılan ve yayınlanan yanlış haberler bizleri etkiliyor. Dış odaklı karalama politikaları tüm batı ülkelerinde bilinçli olarak yapılıyor. Uluslararası odaklar ve lobiler Türkiye'nin güçlenmesini ve etkin olmasını orta doğuda asla istemiyorlar. 2017 yılında milyonlarca tatilciler bizi değil değişik ülkeleri tercih ettiler. Komşumuz Yunanistan'a büyük kaymalar oldu. Ege bölgemizde faaliyet gösteren şirketler ve turistik işletmeler boş olarak görülüyor. Yeterli turist ve gelir olmayınca macro- eko çarkı dönmüyor. Sıcak ve canlı para girişi döviz cinsinden ciddi olarak azalıyor. Alış veriş canlılığını kaybetmiş durumdadır. Turuzimcilerin yüzlerinin güldüğünü söylemek yanıltıcı bilgi olur.

 

Dikkatleri çeken en önemli nokta siyasi otoritenin orta doğu ülkelerindeki hadiseler karşısında Arapları savunması ve savaşların durdurulması ve siyasi ve ekonomik istikrarın ve huzurun hakim olması için onlar adına büyük mücadele verirken Arap vatandaşların tatil tercihleri batılı ülkeler olması son derece vahimdir.

Binlerce yuvasız ve darda kalan insanlara ev sahipliği yaparken onların zenginlerinin bizleri tercih etmemesi üzücüdür. Milli bütçeden 30 milyar dolar harcayan Türkiye devletini tatilde tercih etmeyen Arap zenginlerini ve tatilcilerini kınamak az bile kalır. Düşük sayıda bizleri tercih edenlere diyecek bir sözümüz yok . Ama genel anlamda 2017 yılında tüm Arap halkının ülkemizi tercih etmesi   gerekirdi.  Ülke olarak onlar adına bir  çok ülkeyle aramız açıldı.  Çıkan savaşlar nedeniyle birden fazla batılı ülkelerle  siyasi ve ekonomik çatışmalara girildi. Ülkemiz içerden ve dışardan baskılara maruz kaldı.

 Kendi vatandaşlarını  öldüren ülkelere seyahat eden arapların karakter yapısını sorgulamak ve incelemek gerekir.  Tatil boyunca onlarca yere ve mekana uğradım ama gözlerim Arapları bulamadı. Sayıları yok denecek kadar  azdı.

Yunanistan’ı  , İtalya’yı, Almanya’yı, Fransa’yı, İspanya2yı ve Hollanda’yı  tercih eden Araplara kocaman bir YUH diyorum. Sizlerin mantığına göre sizi koruyan ve yardım eden değil öldüren yaranıyor.

Artı dünya siyaseti ve yönetimi değişiyor. Şartlar ve koşullarr anlık değişebiliyor.  Bizleri sevmeyen ve  kabul etmeyen bir batı anlayışıyla karşı karşıyayız. Sn. Cumhurbaşkanımız ve  devlet yöneticilerimiz her gün yeni oyun ve tezgahla uyanıyor.  Dost görünenler düşman çıkıyor. Çember her geçen gün daralıyor.  Siyasi ve ekonomik yaptırımlar ve baskılar artıyor. 

Her gün şehitlerimiz gelirken ve yuvalardan ağıtlar ve feryatlar yükselirken  TERÖR odaklarını açıkca destekleyen bir ülkeye ben şahsen tatil için gitmem. 

Kendi öz topraklarımızı bırakarak  Yunan adalarını tercih eden vatandaşlarımızı bir kez daha düşünmeye davet ediyorum.  Ülkemiz düşmanlarını    besleyen ve tutan bir ülkeye niçin tatil için  gidilir ve harcama yapılır.  Bu konuda daha duyarlı ve tutarlı davranış sergilemek gerekir.  Anormal seyreden siyasi  hedefler ve olaylar sebebiyle  her konuda daha bilinçli ve duyarlı  davranılması gerekir.  

Türkiye devletine düşmanlık besleyen ülkelere tatil için seyahat etmek milli bir davranış olamaz.  

Biz ne diyorduk   '' HERKES KONUŞUR , SADECE GERÇEKLERİ  YUSUF UZUN YAZAR.''

YUSUF   UZUN

İSTKOP GENEL BAŞKANI 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali ERDOĞAN     0000-00-00 Maşallah. Oldukça yerinde bir makale. Tebrik ederim Yusuf bey.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU