TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM GALASI

Türk Dünyasından düzenlemiş olduğumuz ödül törenine büyük ilgi geldi. Birbirinden önemli yıldız isimlerin katıldığı geceye şair ve yazar Canan MAT katılarak büyük ilgi gördü.

TÜRK DÜNYASI BELGESEL FİLM GALASI
Bu içerik 2776 kez okundu.

 

Türk Dünyası   belgesel film galası  ve tanıtımı  İstanbul üniversitenin  ev sahipliğinde  Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu tarafından  dün akşam  yoğun bir katılımla   ödül töreni gerçekleşti.

Türk Dünyasının  kültür ,  sanat, spor ,adet ,  tanıtım ,tarih ,gelenek ve göreneklerini   dile getiren bir çok eserle ülkeler yarışmaya katılım sağladı. Türk dünyasına ait çeşitli ülkelerden  herkes katılım sağladı. 

Bu  çalışmalara   ülkemizdeki  belediyeler, üniversiteler  ,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere bir  çok ülke ile ortak çalışma yürütülerek  gerçekleşti. 

Gala gecesine  çeşitli ülkelerden  yoğun bir katılım vardı.  Şair ve yazar Canan MAT,   Osmaniye MHP Milletvekili Ruhi ERSOY, Tokat ak parti Milletvekili  Coşkun  ÇAKIR, RTÜK üyesi Esat ÇIPLAK,  Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Menderes DEMİR, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yılmaz KARACA,  Tokat Haber Gazetecisi   Kemal ÖZDİLEK, Gazeteci Zekayi  DURAK , Kazakistan Türk medeniyetler vakfı Ahmet BAĞDURAN, FESİAD Genel Sekreter Abdulbesim BERKAY katılım sağlayanlar oldu.

Şahsıma    son kitabını  takdim eden   şair ve yazar  Sn. Canan MAT  hanımefendiye teşekkür ederim. 

Tokat Gazeteciler cemiyeti adına    şahsım olarak bir çok önemli isimle katılım sağladık.

Bu program düzenleyen, destek veren  ve bizzat çalışmalarda bulunan   herkese üstün çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.

 

          YUSUF UZUN

İSTKOP GENEL BAŞKANI

Türk Dünyası gazeteciler federasyonu- Türkiye gazeteciler federasyonu- Türk Dünyası belgesel film gala ödül töreni- TrRT avaz canlı ödül töreni- Başbakanlık- Cumhurbaşkanlığı- Belediyeler Birliği- Kültür Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU