29 EKİM CUMHURİYET BAYRAM MESAJI

Yiğit ve cesur Türk milletine savaşlar bayramdır.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAM MESAJI
Bu içerik 2467 kez okundu.

29 EKİM CUMHURİYET ZAFERİ

Osmanlı devletinin varlığını ve eserlerini imha etme adına başlatılan 1 Dünya savaşı   ;  Osmanlının  yenilmesiyle Lozan ve Mondoros’a zorlanan Türk halkı zor duruma düşürülmüştü. Türk milletini Anadolu’dan ve Balkanlardan komple silerek böl, parçala ve yönet mantığıyla zor duruma sokmuşlardı. Ancak milletimiz büyük bir kurtuluş mücadelesi vererek kabiliyetini, istidadını, kavrayışını, kahramanlığını ortaya koymuştur. Tarihi bir kurtuluş mücadelesi vermiştir. 19 Mayıs 1919 başlatılan kurtuluş direnişi 29 EKIM 1923 tarihinde Cumhuriyetimizin ilanıyla son bulmuştur. Dünya tarihinde eşine görülmemiş bir zafere imza atmışlardır. Dünya tarihinde benzeri olmayan bir direniş ve kurtuluş mücadelesi verilmiştir.

Milletimiz işgalcilerin kökünü kazıyarak zafere ulaşmıştır. Milletimiz mesut , muzaffer ve muvaffak olmuştur. Milletimiz sevgisini güvenini, değerini bayrağına ve toprağına göstermiştir.

Cumhuriyetimizin temel felsefe idaresinde demokratik yönetim bicimi vardır. Cumhuriyetsiz bir demokrasi anlam ifade etmediği gibi demokrasisiz de Cumhuriyet gerçek anlamını bulmaz. İkisi de bir elmanın yarısıdır. Birbirlerini tamamlayan eşlerdir. Cumhuriyetimizde herkesin seçme ve seçilme hakkı olduğu gibi kimseye baskı ,   imtiyaz, ayrımcılık ve vesayete yer vermez.   Cumhuriyet ve demokrasi  çoğulculuğu esas  alan ve oligarşiye ,   monarşiye ve krallığa karşı  gelen bir yönetim biçimidir. Bu dönemde gruplaşmanın ve ayrışmanın temelinde bireysellik duygularının olduğunu görüyoruz.  Bu gün zıtlaşmaların ve çatışmaların sebebi siyasi partilerin demokratik kuralların dışında faaliyet göstermesidir.   Anti demokratik davranışlar ve adaletsiz yargı uygulamaları toplumu   rahatsız ve tedirgin yapmaktadır.  Ekonomide ,   yargıda  ve hizmette eşitlik ilkeleri  rafa kaldırılmıştır. Seçilmiş insanları siyasi baskılara maruz kalarak istifalara zorlanması    demokrasiyi işlemez hala sokuyor.  Öyle bir dönemde yaşıyoruz ki siyasi partilerin bayrakları Türk bayrağından daha çok itibarlı gösteriliyor.

 Bu Cumhuriyet hepimizindir. Bu topraklar üzerinde yaşayan herkesindir. Bu ülke bayrağına ve topraklarına sahip çıkan herkesindir. Hainlerin asla olamaz. Bayrak direklerini öcü görenlerin asla olamaz. Zulüm 1453 başladı diyenlerin asla olamaz.

Cesur ve kahraman Türk Milletine savaşlar bayramdır. Demokrasimize ,  Cumhuriyetimize ve bayrağımıza el uzatan ve yıkmak isteyen iç ve dış odakların hainlikleriyle karşı karşıya geliyoruz. 15 Temmuz 2016 tarihinde darbeci hainlere milletimiz tankların önüne yatarak geçit vermedi. Milletimiz ülkesine ve demokrasisine ve temel milli değerlerine sahip çıktı. Bu vesileyle 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm yaralı gazilerimize acil şifalar diliyorum. Sınırlarımızın içerisinde dışarısında verdiğimiz tüm şehitlerimize bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Menzilleri mübarek olsun. Mekanları cennet olsun.

Şairimizin mısralarında ifade ettiği gibi

Toprakları toprak yapan üstünde ki kandır .

Toprak , eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Cumhuriyetimiz gelişmiş ülkeler arasında şanını, şerefini, asaletini, yükselterek daha güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir. 29 Ekim 1923 temeli atılan Cumhuriyetimizin neşe, huzur ve coşkuyla geçmesini temenni ediyorum. Ülkemize barış ve istikrar getirmesini diliyorum. Bu toprakları bize emanet eden ve canlarını ortaya koyanların ve tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin ve milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet zaferini  en içten samimi dileklerimle kutluyorum.

          YUSUF  UZUN

İSTKOP GENEL BAŞKANI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yusuf yolacan     0000-00-00 Kalemine yuregine saglik abim cumhuriyetimizin 94 yili tum türkiyemize hayirli ugurlu olsun insaallah basta gazi mustafa kemal ataturk olmak uzere tum sehitlerimize allahtan rahmet diliyorum mekanlari cennet olsun ve gazilerimize allahtan sifalar diliyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU