DECISION OF MAD AND CRAZY TRUMP

ABD uluslararası mahkemede yargılanmalı.. Dünya milletleri ABD ile ilişkilerini askıya almalı. Siyasi ve askeri ambargo koymalı. Trump dünya barışını tehdit eden bir kişidir..

     DECISION  OF MAD AND CRAZY TRUMP
Bu içerik 3068 kez okundu.

               

   

DECISION  OF MAD AND CRAZY TRUMP

Yaşlı bunak bir adamın dünyayı ateşe atan aptalca bir kararı. Ruhsal  ve fiziksel hasta , mitoman  , psikotek ,müptezel bir adamın skandal  kararıyla  1,5 milyar İslam  aleminin kutsalı hakkında karar veriyor. 

Terörist ve bebek katili İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü ilan ediyor. Birleşmiş milletler kararlarına   ve uluslararası hukuk kurallarını  ihlal ederek sonu gelmeyen savaşlara ülkeleri sev ediyor.  Milyonlarca insanların kaderiyle oyun oynuyor. Dünya barışını ve huzurunu tehdit ediyor. Uluslararası güvenliği tehlikeye atıyor. Bu şahsın tüm milletlerce uluslararası mahkemede yargılanması gerekir. ABD’nin terör odaklarıyla iş birliğinden  ve yapmış  olduğu yardım ve desteklerden dolayı global diplomasinin harekete geçmesi gerekir.

 Yapılacak   olan İslam iş birliği konseyinde tüm ülkeler olarak İsrail ve ABD  ile işbirliği kesilerek askıya derhal alınmalı. Siyasi ve askeri tüm seçenekler için net karar alınmalıdır. Her  ülkenin gerçek yüzünü  görmeliyiz. Artı lafla gemiyi hedefe ulaştıramayız. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı olmasını temenni ediyorum. Kudüs’ü korumak için askeri birliklerin sevk edilmesi gerekir. Ağır tank , top , füzeler,  silahlarla  ve zırhlı birlikler  ile  her ülke için derhal harekete geçilmelidir. Akdeniz onlara zindan olmalıdır. Akdeniz olanlara cehennem olacaktır. Bu cehennem çukurunda boğulacaklar.

ABD’nin 1 dünya savaşındaki ülkemiz aleyhinde tavır  takındığını  hatırlamamız gerekir. Osmanlı devletinin yıkılışının    ve savaşın yön değiştirmesinin tek sebebi amerika birleşik devletleridir. 90 yıllık cumhuriyet tarihimizde bakıldığında tüm olayların arka planında ve darbelerin destekleyicisi olarak görülüyor.  Orta doğuda terör odalarını açık ve net olarak destekliyor.  Ülkemizin milli güvenliğini tehdit  eden tüm unsurlarla iş birliği yapan suçlu bir ülkedir. 15 temmuz darbecilerine yataklık yapan ve şarlatanlarla yol çizen bir ülke konumundadır.  ABD  ülkemizin açık  bir düşmanıdır.

Türkiye’nin acil olarak İsrail ve ABD  ile tüm diplomatik  ilişkilerini kesmesi gerekir. Millet olarak kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. ABD’de yaşayan tüm soydaşlarımızı ülkemize dönmeleri için çağrıda bulunulmalıdır. 

Ülkemizde bulunan tüm İsrail ve ABD ait yerler ve alanlar derhal kapatılmalıdır. Bu konuda siyasi olarak ittifaklar ve askeri    işbirlikleri  hızlı olarak oluşturulmalı. Türkiye’nin  başta  Rusya, Malezya, İran , Pakistan ve Azerbaycan olarak siyasi ve askeri  uzlaşı sağlaması gerekir. Bu ittifak son derece önemlidir.

İsrail ve ABD’nin ülkemizi sıkıştıran oyunlarına karşı yeni stratejiler ve planlamalar derhal alınmalı. Hükümet  ve millet olarak siyasi iç polemiklerden ve kısır çatışmalardan kaçınılması gerekir. Siyasi partilerin varlıklarından ülkemizin milli değerleri daha önemli ve elzemdir.  Milli ve manevi değerlerinize açıkça saldıran bir dizi düşmanların olduğu dönemde siyasi partiler fikir ve düşüncelerini   vatan üzerine ortaya  koymalıdır.

Burada bir konunun altını net olarak çizmek isterim. Arap toplumunu iyi analiz eden ve güçlerini bilen biri  olarak ifade etmek isterim. Arap ülkelerinin   siyasi ve askeri hiçbir güçleri yoktur. Bu ülkeler sanayi gücü olmayan ithalata bağımlı ülkelerdir. Bu ülkeler  bilim ve teknolojiyi ithal ederek yaşam sürdürürler. Kalkınmaları ithalata bağımlıdır. Petrolü satan ve ithal eden ülkeler olarak bakabiliriz. Ulaşım , haberleşme, teknoloji ve savunmada tamamen dışı bağımlılık vardır. Bu ülkelerden başarı ve siyasi hamle beklemek çok zordur. Bu hal ve durum asırlardır Arap topraklarında böyle devam etmiştir. Kan ve göz yaşı bu toprakların gıdası olarak algılanır. Batılı ülkeler tarafından bastırılmış ve sindirilmiş ülkeler konumundalar.

Filistin konusunda   miting yapmak ve söylemde bulunmak kafi gelmez. En ağır söylemi dahi yapsak yeterli gelmiyor. Fiili olarak   askeri ve siyasi diplomasiyi ortaya net olarak koymak gerekir.  İttifak edilen ülkelerle birlikte İsrail’i ortadan kaldırmak en doğru bir yöntem ve karardır.  İsrail adına  tüm inananlar üzerine  cihat farzı ayındır.

 İnananların ilk kıblesi olan Kudüs hainler tarafından hedef alınmıştır. Kudüs  tüm inananların  onuru , şerefi ve haysiyetidir.  Kudüs’e uzanan eller kırılsın. Zalimlere Kudüs’te yer yoktur. Kudüs peygamberin ayak bastığı yerdir.  Kudüs hepimizin haremidir. Kudüs hepimizin kutsalıdır. Kudüs miracın adresidir.  Mescidi Aksa    öksüz kalamaz. Mescidi aksa zalimlerin ayak bastığı yer olamaz. Mescidi aksa inananların mabedidir.  Kimse dokunamaz. Kıyamete kadar mescidi aksa sahipsiz değildir.

 

 

Erdoğan Tokat ABD israil Kudüs Mescidi aksa Trump Beştepe Başbakan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ercan Yalçın     0000-00-00 Ağzına Sağlık Yusuf Bey Yazılarınızı Okuyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU