YENİ YIL MESAJI

Yurtta barış. Dünya'da barış . Hak, Adalet, eşitlik , hürriyet ve refah istiyoruz.

YENİ YIL MESAJI
Bu içerik 2279 kez okundu.

                           

 

Dünya’dan  bir yıl daha geldi ve geçti.   Bir yıl  bir şerit gibi gözümüzden geçti. Dünya ömrü  bir yıl daha kısaldı. Hepimiz bir yıl daha yaşlandık.

Şakaklarıma kar mı yağdı, ne var

Benim mi Allah'ım bu çizgili yüzler !

İşte bir  sene  doldu.  Saçlarımızın ak ve  kar  beyazladığını ve yüzlerimizin buruşuk olduğunu görüyoruz.  Artık   her geçen yıl çizgili yüzlerimiz aynalarda daha  belirginleşiyor. Güzelliklerimiz resimlerde saklı kalıyor.  Kocaman ve tükenmez dediğimiz ömrün   iki göz kapağı arasındaki  bir mesafe kadar olduğunu görüyoruz. Fani olan dünya hayatından ebedi olan ahiret hayatına doğru yol alıyoruz. Hepimiz ahiret yolcularıyız. İnsanoğlu  ezelden ebede giden bir yolun hancısıdır. 

Dünya dediğimiz hayat oyuncak, mal , makam, evlat, servet ve eğlenceden ibarettir.  Şu dizelerde  görüldüğü  gibi ;

 Ey gönül !

Bırak günler, aylar, yıllar dilediğini yapsın...

Mülk sahibi hüküm verdiğinde, gönlünü razı tut,

Gecenin ve gündüzün vakası için sabırsızlanma;

Dünya olaylarının bâkîliği yoktur .

 Dünya bir garip han, bir hoyrat mekan,

İnsan bir garip varlık kabına sığmayan…

Hayat bir yudum su, bir anlık rüya…

Ömür bir kısa yol tekrarı olmayan…

Size iki şey emanet ediyorum. Biri kuran diğeri sünnettir. Bunlara dost doğru uyarsanız, doğru yoldan asla sapmazsanız diyen peygamberin yolundan gidelim. Zulmün arttığı yerde sapmalar ve sapıklık çoğalır Kullar zengin oldukça Allah' ı ve kitabı tanımaz duruma geliyor. Azmalar ve taşkınlık hat safhaya yükseliyor. Gurur ve kibir çığ gibi artıyor. Fitnelik fesatlık , gıybet ve zan kullar için vazgeçilmez duruma erişiyor.. Toplumda haramlar ve helaller yer değiştiriyor. Güzel ahlakın yerine çirkin ve kötü ahlâk kavramı hakim oluyor. Cemiyet içerisinde iblisin dostları çoğalıyor. Alimlerin kıymeti azalıyor. Para ve mülk hırsı vazgeçilmez hırs ve kine dönüşüyor. Kullar azrailleşiyor Benlik duygusu her şeyin önüne geçiyor. . Azap  kullara  cavip oluyor. Tövbe kapıları her daim açıktır.

İnsanlık olarak kini, nefreti , öfkeyi ve fitne ve fesatlığı  gıda ve yem olmaktan çıkarmalıyız.  Hiç bir ırkı , cinsi ve milleti ayıplamadan ve ayırt etmeden  yaşamalıyız.

Dünyanın merkezine  insanı , insanın  merkezine aşkı , sevgiyi , saygıyı , hoş görüyü , muhabbeti ve dostluğu koymalıyız.  Toplumun  her kesimindeki gönüllere  ihlas, amel ve güzel ahlakı nakşetmeliyiz.  Nakış nakış güzelliği ,iyiliği ve hayrı işlemeliyiz. Alçak gönüllülüğü  ve tevazuyu tüm katlamalara yaymalıyız.

Şairin ifade ettiği   sevelim , sevilelim.

Mevlâ verince azma,
Geri alınca kızma,
Tüten ocağı bozma,
Külü incitme gönül.

Adalet, hak ve hukuktan yoksun  bu  yeni  emperyalist dünya düzeninde;   göz yaşı , ızdırap , çile , ölüm ve kandan başka bir şey geriye bırakmadık. İnsanların canları üzerinden emperyalist savaşların dönemini yaşıyoruz.

2018 yılının tüm dünya milletlerine , insanlık alemine , ülkemize ve milletimize barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Barışa         EVET

Savaşa      HAYIR

Yuvalar yıkılmasın

Analar ağlamasın

Yavrular   ölmesin

Güller  solmasın

Terör  bitsin

Şiddet bitsin

Adalet olsun

Hak olsun

Eşitlik olsun

Devlet, Millet, Vatan, Bayrak ve Din   baki  kalsın. 

Yaşasın    demokrasimiz

Yaşasın  cumhuriyetimiz

BU ÜLKE HEPİMİZİN

 

Tokat Eyüp Eroğlu Dr. Ömer Toraman Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Meral Akşener 2018 yeni yıl mesajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU