ÇORLU’DA ÇAT KAPI ZİYARET

Sulusaraylılar kenetleniyor. Trakya'da güçlerini gösteriyor. Hizmetleri göz kamaştırıyor.

    ÇORLU’DA  ÇAT KAPI ZİYARET
Bu içerik 1727 kez okundu.

 

                      

Tokat Sulusaray İlçe Derneğinin    lokalini ziyaret ederek hemşerilerimizle buluştuk.  Ergene ilçesine bağlı sağlık mahallesinde bulunan   merkezde  her daim olduğu gibi yine yoğun ilgi vardı.

 Bir çok hemşerimizle sohbet etme  imkanımız oldu.   Samimiyet ,  dostluk  ve sıcak ortamın verdiği coşkuyla fıkralar, hikayeler ve anılar tavan yaptı. Geçmişten bu güne yansıyan ve aktarılan bölgesel  , kültürel , örf ve geleneklerimiz bir kez daha seslendirildi.

Anadolu insanının ne kadar mülayim ve içten  dost canlısı olduğunu bir kez daha sıla diyarında müşahit oldum.

 Çorlu’da  Sulusaray Derneği tarafından düzenlenen bölgesel ve geleneksel hale gelen istişare toplantısına katılım sağladık. İlçemiz hususunda ve hemşerilerimizin sorunlarına çözüm üretmek, yeni plan ve projeler hakkında ,2018 için yapılacak çalışmaları  ve gelişmeleri değerlendirdik.  Yapacağımız dernek binamız için   ön fikir ve görüşleri dinledik. Dernek Başkanımız Sn. Sinan Genç ayrıca çalışmalar hakkında  kısa bir brifing verdi.

Bu programa ev sahipliği yapan değerli hemşerimiz Sn. Turan Türkmen beye ayrıca teşekkür ederim.

Birlik ve dayanışma içerisinde yolumuza devam etmeye çalışacağız. Nehirler gücünü nasıl dağlardan alıyorsa bizde gücümüzü hemşerilerimizden alıyoruz.  Sulusaraylılar  bir eğilen fidan değil rüzgarda dik duran asırlık bir çınar gibidir. Kolay kolay eğilmez , bükülmez  ve yıkılmazlar.  Şahsımıza gösterilen ilgi ve sevgiden ötürü tüm hemşerilerimize müteşekkir olduğumu ifade etmek isterim.

YUSUF UZUN

İSTKOP GENEL BAŞKANI 

Çorlu Sulusaray Ergene Tekirdağ Tokat Halil Demirkol Eyüp Eroğlu Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU