TOKAT'A BAKAN

Tokalılar vuslat ateşiyle yanıyor. Gözler 14 ocak gününe çevrildi.. Halk müjdeli haberi bekliyor.

TOKAT'A BAKAN
Bu içerik 1894 kez okundu.

TOKAT’A   BAKAN LAZIM

Tokat halkı üzerine düşen siyasi sorumluluğu; 15 yıldır Ak Parti lehine kullandı. Milli iradesini sandıkta Ak Parti lehine verdi.Buna karşın  hizmet  ,yatırım ve siyasal haklar konusunda merkezden yeterinde hizmet alamadı.

Sorunlar kökleşti. Sosyal polemikler derinleşti.  Diğer iller ile kıyaslamasında Tokat geri planda bırakıldı. Tokat için bir "Bakan" çıkmadı. Her yıl bir umutla ve seslenişle hayaller düşlerde saklı kaldı.

 Cephede ve şehitte  önde  iken bakanlıkta geri bırakılan  Tokat;Türkiye genelinde yaşayan tüm Tokatlıların  gönüllerinı incitti.

Uzun yıllar partiye gönül veren siyasilerin umutları körlendi ve hırpalandı. Her kabine değişiminde bir umutla listelerde TOKAT’LI BAKAN  aradık.  Son dakika haberlerine il olarak kitlendik.  Hayatının en mühim parçasını  partiye feda eden Sn. Zeyit Aslan’ı dahi  bulamadık. Nedense bu  soru hep cevapsız kaldı.

Partiye daha az destek veren ve az hizmet edenlerin listelerde bakan olarak görülmesi çok manidardır. Bizim vekillerimizin  bir çoğu mevcut bakanların bir  çoğundan daha beceriklidir ve üstündür.   Sosyal ve Çalışma Bakanı Sn.  Julide hanımefendiden bizim vekillerin hiç bir  eksiği yoktur. Bilakis fazlalıkları vardır.  Vekilimiz boydan kısa , akıldan  fazladır. Şahsiyetleri çevik ,  hareketli, zeki ve cesurdur.

 2019 seçimleri için   Tokatta  şok değişim  olasılığının yüksek olduğunu belirtmek isterim.  Bir oyun dahi önemli olduğu bu dönemde bu riski partinin ve yöneticilerin alabileceğine tahmin etmiyorum. Milliyetçi Hareket Partisinin alacağı oyun yarısı kadar Türkiye genelinde Tokatlıların oy potansiyeli vardır. Bunun analizi mutlaka yapılmalıdır.

  Ak Parti Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanımız sn.  Recep   Tayyip Erdoğan Tokat  İl  kongresine   14 ocak günü  geliyor.

TOKAT’A BAKAN pankartlarını göreceğine    inanıyorum. Bu talep kendisine iletileceği kanısındayım.  Tüm sivil toplum kuruluşları olarak bu hak ettiğimiz bakanlığın acilen bizlere verilmesini 14 ocak günü bekliyorum. Aksi halde 2019   seçimleri için büyük bir risk alınmış demektir.

Tokat Eyüp Eroğlu Vali Ömer Toraman Zeyit Aslan Recep Tayyip Erdoğan Tokat il kongresi Bakan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU