DIŞ POLİTİKA BORSA GİBİ

Dış politika timsah misalidir. Üst çenesi ABD , alt çenesi Beni İsrail, kuyruğu AB ülkeleridir.

DIŞ POLİTİKA BORSA GİBİ
Bu içerik 1761 kez okundu.

                 

  Türkiye’nin istikrarı , güveni , barışı ve huzuru komşu ülkelere bağlıdır. Orta doğu ülkelerinde siyasi ve ekonomik dengeler değişiyor. Bir çok ülkede barış, refah ve huzurdan bahsetmek mümkün değil. Liderler, reel  ve özgür politika üretemiyor. Koltuklarını korumak için yaslanacak duvar arıyorlar. Elleri ve kolları bağlı olarak çare arıyorlar. Haberleşme , teknoloji ve savunma sanayisinde tamamen dışa bağımlı ülkelerdir. Politik olarak özgürlükleri kısıtlanmıştır. Her biri birer kafeste tutsak gibidir.

ABD’nin   orta doğu ülkelerindeki eli,  Beni İsrail terör örgütüdür. Bu örgütün gücü ve güvenliği ABD   tarafından sağlanmaktadır. Haberleşme, silahlanma, savunma ve güvenlik konularında orta doğu ülkeleri için tehdit içermektedir. Türkiye’nin güvenliği için dahi bu örgütün varlığı açık bir tehdittir. Türkiye aleyhinde terör odaklarına destek veren ve işbirliği   kuran konumundadır. Ülkemizde bulunan hain odaklarda perde arkasında;  bu hainlerle beraber  rol almıştır.

Beni İsrail terör örgütünün güvenliği ve varlığı için ABD  tarafından organize edilen Malatya Kürecik ve İncirlik üssü  ciddi bir meseledir. Malatya’da kurulan radar üssü;  Beni İsrail örgütüne yönelik tehditlere ve saldırılara karşı planlı olarak kurulmuştur. Bu radar sistemi ,bölgemizde ve komşularımızda aramızın siyasal olarak gerilmesine sebep olmuştur.  Türkiye’nin izlemiş olduğu ittifak ve müttefik politikaları ; dış politikada bir çöküntüdür. Kamuoyunda sürekli üst perdeden ‘’ABD bizim stratejik ortağımızdır sözü ‘’dillendirildi. ABD ise sürekli Türkiye aleyhinde icraat yaptı. Bölgemizdeki tüm azılı terör örgütlerine destek verdi. Türkiye düşmanlarını ortak nokta kabul ederek her türlü yardımda bulunuyor.  Suriye içerisinde bulunan  irili ufaklı  örgütlere ,  PYD, YPG ve PKK ‘ya yardım sağladı.

   Üst Akılın alçak  planları;

NATO üyesi olan ABD, terör örgütlerine yardım ve yataklık suçundan aslında kendisi uluslararası mahkemelerde bizzat yargılanmalıdır. Dünya barışını tehdit  suçlarından ; tüm ülkelerce bu şer odağı iyice bilinmelidir. Bunun en büyük delili ;terör örgütlerine  göndermiş oldukları tırlar ve gemiler dolusu silahlardır. Türkiye devleti olarak , dünya kamuoyunda bu durumu sürekli gündeme getirmeliyiz. Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu konuyu iyi bir şekilde işleyerek dünya ülkelerine çağrıda bulunması gerekir.  İslam   işbirliği  teşkilatı çatısı altında yargılama metodu  başlatılmalı.

Diğer taraftan Malatya Kürecik ve İncirlik üssünün derhal kapatılması gerekir. Bu iki alan Türkiye’nin istikrarına ve güvenliğine hizmet etmiyor. Rusya’nın ve İran’ın ülkemize karşı gerilim üretmesinin ana faktörü   bu iki alandır. ABD ve Beni İsrail terör örgütünün;  bu sayede elde ettiği  bilgi akışı bölgemizden kesilmelidir.

Bu gün ülke olarak Suriye topraklarında askerimiz varsa nedeni ABD’nin ikili ve samimi olmayan iki yüzlü senaryolarıdır. ABD’nin ana hedefi  Türkiye’yi zayıflatarak  Beni İsrail terör örgütüne  orta doğu topraklarında bir büyük alan açmaktır. Böylece enerji kaynaklarını kontrol altında tutacak. Dünya petrol fiyatlarına istediği gibi yön verecek. Emperyalist sistemin temelini oluşturan faiz, borsa, döviz, bankacılık ve emtia fiyatlarıyla dünyayı kasıp kavuracaktır. Sonuç itibariyle zenginin zengin ,fakirin fakir olduğu adaletsiz bir dünya oluşacak.

Böylece  iç ve dış politikada borsa gibi her gün bir açıklamayı son dakika olarak göreceğiz. Liderlerin değişken ve tutarsız açıklamalarına şahit olacağız. Taraflı ve tarafsız bildirileri izleyeceğiz. Dünya’da barışın ve huzurun hakim olması için ; adil ve hak bir düzen şarttır. Hakk nizamından uzaklaşan topluluklara azap vacip olur. Dini geri plana atan ve maddeyi ön plana geçiren milletler için azap müstehap olur.  Bu hal ve durum mülkün sahibi  olan Allah’a ( c.c ) karşı sorumluluklarını yerine getirmeyen milletler için zillettir, acizliktir. Ümmetin  refahı, selameti  ve maslahatı  için beyanat- ı  Müellif Yusuf Uzun fıkhi hüküm içerir. 

YUSUF   UZUN

İSTKOP BAŞKANI 

Recep Tayyip Erdoğan Binali yıldırım Devlet Bahçeli Meral Akşener incirlik üssü Kürecik radar Dış Politika Eyüp Eroğlu Vali Ömer Toraman Süleyman Soylu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU