ATYD'DE TEKRAR YÜCEŞAN DÖNEMİ

Yanlış hesap Bağdat'tan geri döner . ATYD'DE Hilmi Yavuz dönemi bitti. Tekrar Ömer Yüceşan dönemi başladı. Takke düştü , kel göründü.

ATYD'DE  TEKRAR YÜCEŞAN  DÖNEMİ
Bu içerik 1515 kez okundu.

 Avrupa Tokatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ,Pazar günü gerçekleştirdiği  6.genel kurulunda , yeni başkanını belirledi.Almanya’nın Duisburg kendinde Akkurt Düğün Salonunda şölen havasında gerçekleşen genel kurulda tek liste ile seçime giren Başkan Ömer Yüceşan ve ekibi ; ATYD’nin yeni yönetimini oluşturmuş oldu.Başkan Ömer Yüceşan , 2011-2013 yılları arasında ATYD’nin başkanı olarak birçok ilke imza atmıştı.Tekrar  Başkan Seçilen Yüceşan,Avrupa’da yaşayan 100 bin civarında Tokatlı ile irtibat kurmak amacıyla önemli çalışmaları başlatmasıyla  biliniyor.Yüceşan,’’Avrupa’da yaşayan hemşerilerimiz ile Tokat arasında kurulacak yeni köprülerle;hem Tokat’a hem de hemşerilerimize ciddi faydalar katma amacındayız. Bizim için ortak payda Tokat’tır.Her hemşerimiz bizim için bir değer arz etmektedir.  Türkiye'de bulunan diğer sivil toplum örgütleriyle işbirliği yaparak hemşerilerimize katma değer üreteceğiz. 

ATYD  son dönemde yanlış politiklar  izleyerek  toplumda itibarı olmayan varlıkların peşinden gitmesiyle bir çok hemşerilerimizin tepkisini çekmişti.  Büyük eleştirilere maruz kalmıştı. Dernek faaliyetlerini siyasallaştırarak  asıl amaç ve gayesinin dışına çıkarak yanlış kişilerle yanlış yolda yürümesiyle biliniyordu. Bariz olarak 15 temmuz darbe sürecinden  önce Gülen cemaatinin kuyruğunu tutan ve onlarla işbirliği yapan kişilerle kol kola poz vermesi   ciddi bir vaka idi. Kendisi ikaz edildiği halde ısrarlı bir şekilde hata yapmaya devam etti.  Böylece yıkılması mukadder oldu. 

Öyle bir an gelir her şey aslına rücü eder; gizlenen, saklanan, çapsızlık dökülür çarşaf çarşaf ortaya.  Bir takım insanlar  su akarken;  testi doldurmanın hesabın yaparken buzların bir gün eriyeceğini hesaba katmadılar.  Buzlar eridi . Takke düştü , kel göründü. 

Bu kötü  gidişata Avrupa'da yaşayan Tokatlılar kırmızı ışık yakarak başarılı çalışmalarıyla bilinen eski başkan Sn. Ömer Yüceşan tekrar göreve layık görüldü. 

Başkan Ömer Yüceşan,programın sonunda görevi bırakan Hilmi Yavuz’a hizmetlerinden ötürü teşekkürlerini sundu.

ATYD Tokat Almanya Ömer Yüceşan Tokatlılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU