İKİLİ İTTİFAKIN İHTİLAFA DÜŞMESİ

ABD yan çiziyor. Milletin sabrı tükeniyor. Tepkiler yükseliyor. ABD ikili oynuyor.

İKİLİ İTTİFAKIN İHTİLAFA DÜŞMESİ
Bu içerik 6561 kez okundu.

İKİLİ İTTİFAKIN İHTİLAFA DÜŞMESİ

Milli menfaatler ve çıkarlar acısından dış politika sürekli bir değişim içerisinde yürütülüyor. Komşu ülkelerle çatışır bir vaziyetteyiz. Mısır, Libya, Irak , Suriye, İran , Bahreyn ve BAE gibi ülkelerle ilişkilerimiz muazzam bir şekilde yürürken; izlenen hatalı dış politikalar sebebiyle sorunlar yaşıyoruz. Bu ülkelerle siyasi ve ticari olarak inişli - çıkışlı polemikler yaşanıyor.

Tüm bu sorunların temelinde izlenen ve uygulanan ve ABD ile olan sözde ortaklık politikalarıdır. ABD ile yapılan ittifak çalışmalarıdır. ABD ile yapılan tüm işlemler ülkemize büyük maddi zararlara neden oldu. ABD’nin terör örgütlerine desteği açık ve net olarak görüldüğü halde; yetkililerin ağızlarından ittifak ,  müttefik, ortaklık gibi ibarelerin söylenmesi çok manidardır. Askerlerimiz Suriye’de ABD destekli terör örgütlerine çatışırken ve onlarca şehit verilirken ABD’nin bu topraklarda ne işi var ? Niçin ülkemize geliyor ? Amerika şehitlerimizin asıl katilidir. Türk’ün gücünü habire test etmekteler.ABD her türlü yardımı PKK, PYD, YPG ve DAEŞ yapmaktadır. Esad yönetimine karşı hiçbir askeri operasyon yapmadı. Türkiye’yi sıkıştıran ve karıştıran bir ülkedir. Ülke olarak sürekli ABD’nin oyuna geliyoruz. Bu yanlış politikalardan derhal dönülmeli.

İNCİRLİK VE KÜRECİK ACİL KAPATILMALI.

 Ülkemize düşman olan bir ülkenin varlığını topraklarımızda kabul etmiyoruz. Bunlara hizmet eden İncirlik ve Kürecik derhal kapatılmalı. Siyasi otoritenin iradesini net olarak ortaya koyması gerekir. Bu konuda milletimizin sabrı tükeniyor. Tüm komşu ve bizimle dost olan ülkelerle işbirliği yaparak bu topraklardan ABD’nin varlığına son verme vakti çoktan gelmiş ve geçmiştir.

ABD’nin hain planlarına karşı topluca siyasi politika üretmek gerekir. ABD’nin terör örgütlerine yaptığı yardım ve yataklıktan dolayı BM gündemine taşınmalı. Uluslararası mahkemelerde yargılanması için dünya basınına taşıyarak destek aramak gerekir. Sürekli bu konuyu gündemde sıcak tutmak gerekir.Son sözüm şudur ki: Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur.Amerika ve yandaşları ne bir Arab’ı ne de bir Kürd’ü asla sevmez.Amerika’nın tek derdi bunları kullanarak asıl amacı olan Büyük İsrail’i kurmaktır.

Recep Tayyip Erdoğan-- Başabakan - Beştepe- TSK ABD DIŞ POLİTİKA SURİYE TILLIRSON TRUMPT
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU