SON DARBE TOKAT'A

Son kale düşüyor. Çiftçiler tedirgin ve karamsar. Tepkiler büyüyor. Çıkayım Turhal'ın kalesine ben seni seyredeyim sende beni seyret ey Sevgili

SON DARBE TOKAT'A
Bu içerik 8224 kez okundu.

 

Son darbeyi  vurdunuz bu son kararla

Ayrılsakta mutluluk dileriz sizlere 

Katlanmak zorundayız göz yaşlarımıza

Son  verdiğiniz   karar  şu an elimizde 

Meğer aşkınızda sevginizde yalanmış

Zaten dünyada hiç gün görmedik ki 

Korkmayınız, üzülmeyiniz, gevşemeyiniz. Bildiğiniz yolda yürümeye devam ediniz. Hakikatlere ve gerçeklere   kulak vermeyiniz. Doğrulara karşı alerjik oluruz.

Ohal kapsamında KHK ile çıkarılan 696 sayılı kanunla Türkiye şeker kurumu tarım ve hayvancılık bakanlığına bağlanmıştı. Son iki yıldır şeker fabrikalarının  özelleştirilmesine ve satılmasına yönelik perde arkasında  çalışmalar  yürütülüyordu.  Bu konu pişmiş aş gibi arada bir  ısıtılarak gündeme geldi. Ancak tüm basın ve yayın kuruluşlarında  haber  çok cılız yer buldu.  Siyasi partilerin kuyruğuna bağlı bireyler hedef olmamak için, bir satır dahi yazmadı. Milli ve yerli üretim konusunda basın ve siyasi erk samimi davranmadı ."  Bana dokunmayan yılan bin yaşasın" kafasıyla  iş tuttular.

Tokat açısından durum çok daha vahim görülüyor. Maalesef Cumhurbaşkanının , Başbakanın , Bakanların  yanında aciz kalarak konuşmayan ve hakikatleri gizleyen bir  yapı var.  Cesaretli bir şekilde sorunlar dile getirilmiyor. Halk sindirilmiş ve bastırılmış duygularla yaşıyor.  Köşe ve masa başlarında dedi- kodu ekipleri kol geziyor.  İnsanlar kahvehanelerde ...her gece hükümetler kuruluyor, indiriyor.  Çevre iller kalkınırken; Tokat geride kalıyor.

  Tokat’ı ayakta turan iki önemli   fabrika vardı. Biri Tokat Sigara Fabrikası diğeri ise Turhal Şeker Fabrikasıydı.  Sigara fabrikası kapatıldı ve yerine başka fabrika konmadı.   İlk darbeyi  buradan yedik ve yıkıldık. Son kalemiz olan Turhal Şeker Fabrikasıda düşmek  üzeredir.  Bu kale düşerse şartlar ve durumlar daha sancılı olacaktır.  Çiftçiler daha perişan olacak. Üretici mağdur kalacak.  Şeker,yerli üretim lobilerin eline peşkeş çekilecek. Topraklarımız boş kalacak. İstihdam azalacak. Göç artış gösterecektir.  Nişasta bazlı sağlığa zararlı olan şekerlerin peşinden giden paragözlerin ekmeğine yağ sürülecektir.  Yerli üretimi ve insan sağlığını   düşünmeyen vicdanları kınıyorum.

Artık yanlış politikalara    karşı ses çıkarmak gerekir.  Turhal Şeker Fabrikasına sahip çıkmak gerekir. Şayet bu as da  elinizden giderse  ortaya  derin yaralar çıkar. Bu yaraların kapanması yıllar alır.  Tüm sivil toplum kuruluşları , basın , yayın , siyaset  acil önlem planları almalıdır.  Yanlış kararlara dur demelidir.  Turhal şeker fabrikasının özelleştirilmesine  kırmızı ışık yakmalıdır.Eğer bu fabrika da giderse ,300 köyden 300 personel alsanız da ,eş ve dostlarınıza KYK dan yurtta verseniz,bu işten sıyrılamayan ve siyasi hayatı biten siyasilere şimdiden geçmiş olsun.

Tokat Turhal Şeker fabrikası Vali Toraman Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu Devlet Bahçeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU