ŞEKER FABRİKALARI LOBİLERE TESLİM

Ticari lobilere karşıyız. Tekelleşmeye hayır diyoruz. Canlar kasaplara teslim edilmez.

ŞEKER FABRİKALARI LOBİLERE TESLİM
Bu içerik 4392 kez okundu.

ŞEKER FABRİKALARI LOBİLERE TESLİM

Türkiye acısından son derece kritik öneme sahip olan şeker fabrikaları özelleşiyor. Zor şartlarda kurulan şeker fabrikaları bulundukları iller acısından son derece önemli . İş , aş , istihdam ve ekonomik anlamda büyüklüğü tartışılmaz. Bu fabrikakar bulundukları iller acısından en büyük geçim kaynağıdır. Yerli pancar üretiminin sayısız maddi faydaları olmakla birlikte, sağlık acısından da son derece büyük öneme sahiptir. Dünya şeker borsasını ellerinde tutanlar ; ülkemizi ithalata bağımlı bir ülke konumuma sokmak istiyorlar.

Halkımız, para peşinde koşan lobilerin ellerine teslim ediliyor. Resmen ülkemizde bir tekelleşme oluşuyor. Tokat ilimiz acısından üreticiler olarak çok üzgün durumdayız. Halk bu tarz tekelleşmeye ve özelleştirmeye karşı. Turhal şeker fabrikası özelleşir veya kapatılırsa ; Tokat halkı şuan da görev yapan tüm idarecileri kırmızı çizgilerle hafızalara yazacaktır. Turhal şeker fabrikasının pasif hale dönüşmesine sessiz kalanları Tokat pancar üreticileri affetmeyecek.

Hiçbir resmi açıklama yapmayan , telefonlara çıkmayan vekilleri bu halk sandığa gömer. Bir daha Tokat veya Turhal’ın caddelerinde rahatça gezemez. Sn. Cumhurbaşkanımızın yanında poz veren sivil toplum kuruluşları veya protokol yarışına girenler ortalıkta görülmüyor. İmza kampanyası yapan sözde abiler ; Turhal şeker fabrikasının özelleştirilmesine karşı duruş sergilemedi. Kayabaşı piknik alanında halay çeken Tokat sevdalısı yöneticiler; Ankara Ulus ve Kızılay meydanında pankartlarla halay çekmenizi bekliyorum.

Özelleştirmeye karşı tavrınızı görmek istiyorum. Miting alanlarında salladığınız bayrakları ; 14 şeker fabrikası içinde sallamanızı bekliyorum. Tokat sevdası için belediyelerde para ödemeden yediğiniz yemeklerin hesabını şeker fabrikaları için ortaya koymanızı bekliyorum. İş yerine gitmeden maaş alan , ortalıkta dolaşarak para toplayan gafil federasyon başkanı şimdi sesin niçin çıkmıyor? Arkasında yürüdüğünüz vekilleri alarak neden protesto etmiyorsunuz. Cesur ve yiğitçe sizleri vekillerle birlikte Beştepe de Reisin yanına çıkarak şeker fabrikalarının özelleşmesine karşı duruş için gitmenizi bekliyorum. Resim için değil ; 14 şeker fabrikasının satılmaması için gidiniz. Gücünüzü Tokat adına orada ispatlayınız.

Bayrak sallamak marifet değildir. Resim çektirmek marifet değildir. Protokolde olmak şeref ve onur değildir. Kalıcı eser bırakmak iş, magrifet , onur ve şereftir. Kalıcı eser Turhal şeker fabrikasının satılmaması demektir. Ona sahip çıkmaktır.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yanlış karardan  dönmesini  talep ediyoruz. Milletimizin özel sektörün insafına ve eline terk  edilmesini istemiyoruz. Ülkemizin göz bebeği ve can damarı olan şeker fabrikalarına sahip çıkalım. 

Yeşilırmak üzerinde istediğiniz kadar kayıkla gezin karnınız doymaz. Sadece geçici bir keyif alırısınız. Bu gün ülkem ve ilim adına rahatça şahsım olarak  ifade edebilirim ki  14 şeker fabrikasının satılmasına son derece karşıyım. Bu kararı doğru bulmuyorum. Tekelleşmeye ve lobileşmeye karşıyım . Tarafım bellidir. Açık ve nettir.  İlimin faydasına  yönelik olayların tarafındayım. 

Tokat Turhal pancar şekeri Eyüp Eroğlu VAli Toraman Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU