TOKAT'A TOKAT ATMAK

Ey sevgili fabrikalarımız sana feda olsun. Canımız sana feda olsun. Yeter ki sen mutlu ol....

TOKAT'A TOKAT ATMAK
Bu içerik 13538 kez okundu.

 

TOKAT’A   TOKAT ATMAK

Ak partinin kuruluşundan  bu tarihe kadar ,Tokatlılar her seçimde Türkiye genelinin üzerinde büyük bir farkla oy verdi. Partiyi o kadar çok sevdiler ki , her şeylerini feda   ettiler. Nerede bir miting olsa meydanları tıklım tıklım doldurdular.  Ne vakit  kahvaltı programı  olsa  salonlara akın akın yürüdüler. Reisin tek gönüllü askerleri konumuna geldiler. Reis emretse belki de kaleyi bile sökebilirler. Tokatlılar liderlerine son derece sadık , itaatkar ve bağlı bir topluluk. Tokat halkı,  öyle bir yapıya dönüştü ki canım sana feda olsun ya Reis vur de vuralım , öl de ölelim,  diyen binlerce Tokatlıyı görebiliriz.  Anam, babam sana feda olsun diyen yüzlercesine şahit olabiliriz. Sorgulamadan koşulsuz seven bir halkız. Sevgiye bedel olmaz diyen bir cemiyetiz.  Koşulsuz ve bedelsiz  destek veren bir halkız. Sevgisinden karşılık beklemeyen bir grubuz.  O her şeyi daha iyi bilir, görür, işitir, duyar ve hisseder mantığıyla yaşayan bir halkız. 

Reisin canı sıkılsa bir gün Tokat'a ziyaret için gelse   50 bin değil  100  yüzbinlerle karşılama yapabiliriz. Hatta yanlışlıkla bir ilçeye gitse cami  minarelerinden ve belediye hopörlerinden  duyurular yapılır. Reisin yüzünü görmek için evlerin camlarına ve balkonlara yığılırız. Evlerinin damından kadınlar, yollarda erkekler ona, "Hoş geldin"  ya Reis  diye çığlık atıyor.  Medine halkı gibi neşe ve sevinç çığlıkları dalga dalga yayılıyor.  Şehrin girişlerine parti bayraklarıyla dev konvoylar yaparız. Öyle bir ruh haline dönüşür ki olaylar;  nasıl   sahabeler Hz. Muhammed’i Mekke’den Medine’ye hicret  ederken sevgi gösterileriyle ve coşkuyla karşıladılar ise,  bizde Reisi öyle methiyeler ve şiirlerle karşılıyoruz. Reisin bir insan  olduğunu neredeyse  unutuyoruz. Hadiseleri ve olayları başka evrenlere taşıyoruz.  Reisin hata  yapacağına  inanmıyoruz.  Hatasız kul olmaz sözü Tokat için sanki geçerli değildir.

Tokat’ı ayakta turan iki önemli unsurdan ilki olan  sigara fabrikası kapatıldı.  Şimdi Şeker fabrikası satılıyor...Turhal şeker fabrikasının satılmaması için hiçbir siyasi veya sivil toplum kuruluşu   Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’a bir görüşme yapıp halkın meramını anlatmaya gücü yetmedi. Görüşmeye dahi cesaret edemediler. Bilakis satın alınması için el altından parti içi görüşmeler yapılıyor. Satın alacak firmalar birer birer analiz ediliyor. Yakınlık derecelerine bakılıyor. Bir yanda da sosyal medyada iyimserlik  havası estiriliyor. İhaleye girecek olan yandaş firmalar tarafından  basında bazı kişilere destek verildiği iddia ediliyor. Oyalama taktikleri birileri tarafından organize ediliyor.  Rant için  gizli gizli Reisin arkasında iş kovalayan lobileri iyi biliyoruz. Bunların derdi Tokat değil cepleridir. Kimin umrunda ki pancar üreticisi  herkes heybesine bakıyor. 

Aslında herkes mutlu olacak algısı veriliyor .  Halkın refahı , huzuru ve ekonomisi  gayet iyiymiş gibi yansıtılıyor Şehrin tarım , turizm, hayvancılık ve gıda gelirlerinde sanki asaiş berkemalmiş gibi hava estiriliyor.. Sanki Tokatta İş aş , istihdam  ve kalkınma konusunda ciddi sorunu yokmuş gibi yansıtılıyor. Tokat'ın her geçen gün göç ile boşaldığına bakan yok. Sanki yol ve su sorunu tamamen çözülmüş(!) İlçelerin ve köylerin alt yapı diye şikayetleri yok (!). Şehre turistler akın akın geliyor(!)Havaalanı harıl harıl çalışıyor(!)  Hastaneler boş zaten ve yenisine gerek yok değil mi? Ey Celil Efendi, Turhal'ı sevmek sana göre nedir? Ey Yılmaz Efendi , diksiyon ve fonetiğin iyide, Turhal'da boş laf ve hamasetten başka kime ne faydan oldu?  Organize sanayiler tıklım tıklım dolu mu ?. Halkın spor diye bir meseleyi yok. Ahırlar komple hayvanlarla dolup taşıyor mu? Yatırımcılar sıra sıra dizili bekliyor.   Mutsuz olsalar tepkiler ulusal bazda yer alır. 

Tütün, pancar, arpa, buğday ve hayvan üretmez isek  bağlarımız ve  tarlalarımız boş kalır.  Boş kalan tarlaları fareler zehirler.  Ekilmeyen arazilere yılanlar delik açar.  Köstepekler  için spor  alanı olur.  Ovalarımıza  kurtlar , sırtlanlar ,tilkiler  ve çakallar inner. Ayılar  pancar tarlalarında   horon oynar, ellik oynar. Domuzlar vadilerde düven sürer.  Atlar tepişir. Boş dereler eşekkere kalır.  

Şahsen inanıyorum ki    cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı Tokatlı yöneticiler ve burada bulunan yağdanlık grubu yanıltıyor ve kandırıyor. Gerçekleri saklıyor.  Sorunlar gizleniyor..Tepkiler ört pas  ediliyor.. Tokat'ta dürüstlere sahip çıkmak yerine ; ahlaksız ve sevilmeyen ve de şerrinden korktukları sevimsizler habire desteklenip susturuluyor. Halbuki konuşsalar kim lpler. Kötüye destek moda olmuş. Tokat il kongresinde Alpu barajının bittiğini bizzat Reis konuşmasında söyledi. Ama gerçek böyle değil. Ortada şirket bile yok. İflas etmiş ve kaçmış bir şirket var. Sulama kanalları bile bitmedi. Bir çok işçinin maaşları bile ödenmedi. Baraj ihalesini alan firma dahi ortalıkta yok. Acaba baraj bitti diye ortalıkta dolaşan kişiler bu yıl kaç dönüm arazi suladılar merak ediyorum. İlçe Belediye Başkanının kişisel gayretleriyle arada gündeme geliyor. Cumhurbaşkanımızın eline verdikleri metinde koca bir yalan yazıldı.  Artı Reis'in , bu sadece yurt yapıp rant devşiren  pısırık ve yağdanlık grubundan uzaklaşması gerekir.  Yiğit , cesur ve açık sözlü  kişileri atama yapması gerekir. 

Turhal şeker fabrikasının satılmaması için Sn. Harun Karaca’nın hiçbir resmi açıklaması veya Reisle  görüşmesi dahi yok.  Basına yansıyan bir çalışması dahi yok. Tokatlı tüm pancar üreticilerinin tarihine not olarak düşülmesi gerekir. Afrin'e  gönüllü asker olmak  ve kurtarmak için imza toplayan Sn. Karaca’nın Turhal şeker fabrikası satılmaması için aynı imzayı toplaması gerekir.  Aynı duruşu göstermesi gerekir.  Yakanıza taktığınız rozetin hakkını vermeniz gerekir.  Turhal şeker fabrikası parti üstü bir meseledir.  Reisin yakın  adamıyım diye ortalıkta dolaşmak mesele değil ,  gücünüz varsa Turhal şeker fabrikasını  sattırmayınız. Tokat için en kritik bir dönüm noktasıdır. Bu mesele hepimizin meselesidir. Aksi halde bizim çocuklarımız fabrika kapatan vekiller olarak sizleri tarih boyunca anacaktır. Yoksa herkes  ‘’El- fatiha’’  diyecek.

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Meral Akşener Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Tokat Turhal şeker Vali Toraman Temel Karamollaoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU