KANLA TOPRAĞIN YOĞRULDUĞU ÇANAKKALE

CESUR VE KAHRAMAN TÜRK MİLLETİNE SAVAŞLAR BAYRAMDIR.

KANLA TOPRAĞIN YOĞRULDUĞU  ÇANAKKALE
Bu içerik 1927 kez okundu.

 

Dünya tarihinde eşi ve benzeri olmayan Çanakkale Destanı ,Türk Milletinin azmini , kararını , gücünü, kahramanlığını, inancını ve bağımsızlık mücadelesini ortaya koyan bir zaferdir. Çanakkale Destanının 103. yılında tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Mekanları cennet olsun. Onları rahmetle bir kez daha şükranla ve rahmetle yad ediyoruz

Tüm Bizans tohumları ve haçlı ordusunun kalıntıları ; Türk milletinin azmi, inancı ve kahramanlığı karşısında bir kez daha o tarihte yenilmiştir. Dünya tarihine Türkler, Çanakkale zaferiyle isimlerini altın harflerle yazdırdılar. .Asırlar boyu bu şanlı zafer ve kurtuluş mücadelesi nesillerimizde unutulmayacaktır.

 Din , dil ve ırk ayrımı yapılmadan kazanılan bir destandır. Bu zafer ,maddenin kaybettiği ve imanın galip geldiği bir tarihtir. Küfür ve şirk ehlinin bir arada ve Türkler karşısında bozguna uğradığı zaferdir. Yağmur gibi yağan bombaların altında azimli , kararlı ve inançlı bir şekilde savaşanların galip geldiği bir gündür. Türk gücünün dünya sahnesinde şahlandığı gündür. 18 Mart 1915 tarihi Türkün yenilmez ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunu ispat eden gündür. Düşmanların topluca bozguna uğradığı tarihi bir gündür. Ölümden korkmayan bir milletin kazanmış emsalsiz bir zaferidir. Zalimlerin helak olduğu; unutulmaz bir gündür.

 İşte bugün Türk askeri , etrafımızı saran hainlere karşı inanılmaz büyük bir direniş gösteriyor. Kahramanca mücadele ediyor. Yine aynı düşmanlar aynı safta yer alıyor. Bazen sadece harflerle isimleri değişiyor ama beyinleri aynı yönde. Dost bildiğimiz bazı ülkeler bile sessiz kalıyor. Ejderha gibi arada bir dişlerini bizlere gösteriyorlar. Türk askeri işini iyi bilir. Diş gösterenlerin gerektiğinde dişlerini söker. Onların fişlerini çeker. İrtibat bağlarını koparır.

Toprakları toprak yapan üstündeki kandır.

Toprak ,eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Bazı İslam ülkeleri adına 18 mart 1915 Çanakkale zaferi örnek alınmalı. Vatan savunmasının imandan olduğunu iyi bilerek ve anlamak gerekir. Bir çok İslam ülkeleri savunma yerine kaçmayı tercih ettiler. Ülkemizde 5 milyon insan kayıtlı kayıtsız sığınma yaptı. Cesurca ve yiğitçe mücadele vermediler. İlk baskıyla topraklarını terk ettiler. Onların topraklarında hainlere karşı bizim askeriz mücadele ediyor. Dost diye sarıldıkları Avrupa ülkeleri yılan gibi kendilerini sokuyor. Dost bildikleri o ülkeler kapıları kaçaklara kapattı.

Geçişte olduğu gibi bu günde ülkemiz ve milletiz yardım elini onlara uzattı. 30 milyar euro milli bütçeden yardım ettik ve ediyoruz. Ama hala petrolü bizlere misli fiyatıyla satıyorlar. Arapların kardeşlik anlayışı bu olsa gerek. Aslında şu sözü kimse cesaretle ifade edemiyor. Çanakkale savaşında bizlere sırtlarını dönenler bu gün bedelini ödüyor. Kurtuluş savaşında Arapların bir çoğu bizi sahada yalnız bıraktı. Özellikle eğitimli kitle batı ülkeleriyle paslaştı. Sadece halkın azınlık bir grubu yardım edebildi.

İşte  zeytin dalı operasonu yine başarıyla sonuçlandı.  Afrin'e giremezsiniz dediler  ama girdik . Afrin'de halk Türk bayraklarıyla askerlemize sahip çıktılar. Afrin zaferi milletimize hayırlı olsun. 

 Bizim milletimizin vatan anlayışı şiirde;

Bu vatan sevgisi var ya, vatan sevgisi,

 Hiç bir şeye benzemiyor.

Bazen ana oluyor Anadolu’da

Bazen de bir baba ata yurdunda.

Ah bu vatan sevgisi, Hep ileride hep önde,

 Bir bakarsınız bir yetimin,

Bir bakarsınız şehidimin gözlerinde.

 Bu vatan sevgisi var ya vatan sevgisi,

Ana kuzusu gibi, kınalı kuzular,

Bu yüzden ki, Sakarya’da Çanakkale’de

Yedi düvele karşı koydular.

Ah bu vatan sevgisi

Sevgilerin en yücesi

Can içinde can

Önce Vatan, önce Vatan

Recep Tayyip Erdoğan- Binali Yıldırım Meral Akşener Devlet Bahçeli Temel Karamollaoğlu Kemal Kılıçdaraoğlu Çanakkale zaferi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU