TOKAT'TA FAKIBABA FAKA BASIYOR

Dokuna şekerine Fakıbaba . Şeker derdiyle hoşem ben.

    TOKAT'TA FAKIBABA FAKA BASIYOR
Bu içerik 1786 kez okundu.

     

  TOKAT'TA FAKIBABA FAKA BASIYOR

Duyduk duymadık sakın demeyin.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba Tokatta  bir dizi  ziyaretlerde bulunuyor. Tarım ve hayvancılığın gelişmesine ve artırılmasına yönelik istişarelerde bulunuyor. Ak parti Tokat Milletvekili Sn. Celil Göçer’i yanına alarak böyle bir ziyarete neden girişildi. ?  Neden böyle bir kritik çalışma için Tokat seçildi.?  Acaba niçin  Sn. Göçer’i yanına aldı ve Turhal’a gittiler. ?  Fakıbaba’nın amacı ve hedefi neydi. ? 

Turhal şeker fabrikasının satılmasına yönelik kamuoyunda ciddi tepkilerin yükselişi ve yöneticilerin çaresiz kalması ve eleştirilerin milletvekilleri üzerine yoğunlaşmasıdır. Özellikle Turhal adına söz sahibi olan Sn. Celil Göçer’in  çaresiz kalmasıdır. Türkiye genelinde Tokatlıların yoğun oy potansiyeline sahip olması ;  yapılacak seçimler için   oy kaybı endişesi partiyi ciddi tedirgin etmiştir. 

Tokat'ta bulunan yüksek tansiyonu indirmek ve ortamı yumuşatmak için  tarım ve hayvancılık üzerine sözde çalışma yapılmasıdır. Şayet hedef Tokat’ı tarım ve hayvancılık üzerine kalkındırmak ise neden fabrikayı satıyorsunuz.? Neden vatandaşı özel sektörün kucağına terk ediyorsunuz.? Fabrikayı neden daha modern hale getirmiyorsunuz.?

 Sn. Bakan koyun kasaba telsim edilmez.  Teslim edilirse kasap istediği gibi   asar,keser yüzer ve satar.Tokat’ın can damarı olan bir yatırım sigara fabrikasında olduğu gibi imha edilecektir. Yüksek fiyattan şeker satışları piyasalara sürülerek ithalatın yolu kırımızı ette olduğu gibi mubah sayılacaktır. Böylece halk nişasta bazlı ürünlerle zehirlenecektir. Doğal yerli üretim kar etmiyor mantığıyla iflasın eşiğine gelecektir.

Amacınız tarımı Tokat'ta artırmak ise pancar üreticisinin sorunlarını ve çiftçilerin dertlerini dinleyerek kalıcı çözüm üretmek gerekir. Var olan fabrikaları satmak değil yenisini ilave etmek gerekir.  Oy kaybı endişesiyle apar topar Tokat’a anlamsız bir ziyaret sizlere kalıcı sonuç  getirmez. Tokat halkı lokum tozuyla aldatılacak ve oyalanacak bir halk asla değildir. Şeker fabrikası işlemez hale gelirse 100 000 aile gurbetin yolunu tutar.  Sıladan gurbete gurbetten sılaya insanlar köşe başlarında saz çalmaya başlar. Tokat’a kavuşmak için vuslat Türkleri söylenir. Gurbette yastık ve yorgan bir çok gencin ayrılmaz parçası haline gelir.

Recep Tayyip Erdoğan- Binali Yıldırım Meral Akşener Devlet Bahçeli Temel Karamollaoğlu Kemal Kılıçdaraoğlu i Fakıbaba Tokat Eyüp Eroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU