KÖRFEZ İHRACAT TABLOSU KÖTÜ

Körfezin ticaret yönü batılı ülkeler. İhracat rakamları her şeyi ispat ediyor....

KÖRFEZ İHRACAT TABLOSU  KÖTÜ
Bu içerik 1796 kez okundu.

Türk -İslam birliğinin temelini ; İslam kardeşliği oluşturur. Arap ve Türk milleti asırlar boyu bu coğrafyada  birlikte yaşadılar.  Tarih boyunca dini, ticari ve kültürel ilişkilerimiz devam etti. Araplar , Osmanlı  döneminde   refah ve huzur içerinde yıllarca yaşadılar.  Osmanlı Devletinin yıkılışıyla,  yeni bir döneme giren Arap yöneticileri ; yönlerini batılı ülkelere çevirdiler. Bazı Arap Halkları , gerilemenin sebebini  Osmanlı Imparatorluğu olarak gördüler. Kalkınmayı ve büyümeyi batılı ülkelerin politikalarında gördüler. Avrupa ülkelerinin fikir ve düşüncesi etrafında tutum ve davranış sergilediler. Enerji kaynaklarını ve satışlarını batılı ülkeler tayin ettiler ve ediyorlar. Petrol kaynaklarını onların himayesi altına verdiler. 

Türkiye’nin  büyük bir üretim potansiyeli olmasına rağmen ; Araplar , marka peşinde yıllarca koştular. Batılı şirketlerin marklarını vitrinlerinde şeref madalyası gibi sergilediler. Avrupa ülkelerinden büyük ithalatlar yaptılar. Tercihlerini   ve yönlerini batıya çevirdiler. Türk ürünlerine büyük rağbet göstermediler. Bazı Arap liderleri öylesine ileri gittiler ki ;  dev projeleri batılı şirketlere verdiler.  Ortadoğu ülkelerinde pastadaki payımız çok düştü. Bu payı Araplar; yılanlar, sırtlanlar, çakallar, tilkiler ve kurtlarla birlikte paylaştı. Ama zalim yaratıkların ve grupların   bir gün kendilerinin başlarına bela ve musibet  olacağını tahmin edemediler. Elleriyle besledikleri devletler, şimdi kendi halklarını yurtsuz ve yuvasız bırakıyor.  Kafirleri dost edinmenin cezasını ağır bir imtihan olarak yaşıyorlar.  Akıl etmiyorlar ve düşünmüyorlar.

Körfez ülkelerine son 6 yıl içerinde yaptığımız genel toplam ihracat  rakamları  her şeyi ortaya koyuyor. Rakamlar her şeyi ispat ediyor.  En yüksek ihracat rakamı 31 milyar olarak görülüyor. Bu oranlar içerisine  Mısır ,Libya ve Tunus dahil edilmiştir. İslam birliği çatısının neden yürümediğinin bu bir göstergesidir. Bu tabloda   özel olarak üzerinde düşünülmesi ve not edilmesi gereken çok ince detaylar var. Dost diye sarıldığımız ülkelerin ticari tercihlerine bakılırsa her şeyi net anlaya biliriz.

Başları derde düşse; bunlara  Türk Milleti yardım elini uzatıyor.  Milletçe mazlumun yanında yer alıyoruz. Ekmeğimizi paylaşıyoruz. Ancak,  kardeş Araplar bize petrolü bile ucuza satmadı/satmıyorlar. Petrolü bizlere hep   pahalı sattılar. Paylaşma tarafında bizimle hiç olmadılar. Bizler petrol için büyük paralar öderken ;  onlar  bizden yeterli ithalatı yapmadılar.  2017 yıl sonu itibariyle 15 ülkeye  25 milyar 723 milyon dolar olarak ihracat gerçekleşti.  Bu oranlar körfez ülkelerinin ne kadar sancılı ve sıkıntılı olduğunun ispatıdır. Sahte dostluklarının bir göstergesidir. Gerçek yüzlerinin birer aynasıdır. Güven ve samimiyetin birer ölçüsü ve  testidir. Devlet yönetimi   olarak milli menfaatler  ve çıkarlar doğrultusunda  yön ve hedef çizmek gerekir. Kendi milletini kurtarmayan bir devletin bize hiç bir faydası olmaz. Kamplarda Reis bizi  Afrin’e götür diye bağıranlar ne kadar  samimi ve güvenilir acaba ? Samimi ve güvenilir olsalar, kendi topraklarını terk etmezlerdi. Bizim askerimiz onların yuvalarında  terörist peşinde geziyor.

Neden benim askerim   dar sokaklarda mayın arıyor?  Tuzaklarla döşenmiş caddelerde kim için şehit oluyor ?  Neden siz , yuvanızdaki ve tarlanızdaki mayınları temizlemiyorsunuz ?  Neden sahil boylarında gevezelik yapıp cafelerde nargile çekiyorsunuz ?  Tüm yabancılar bizim topraklarımızda artık misafir değil. Misafirlik çoktan bitti. Hepsi de bizim gibi mukim. Eli silah tutan herkes Türk askerinin yanında operasyonda   yer almalı. Kardeşlik ruhunun ispatı budur. Özellikle bir teröristin cenazesinin başına 10 binler toplanıyorsa;  yöre halkının bu gruplara  destek ve yardım ettiğinin en büyük  işaretidir.​

Recep Tayyip Erdoğan Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Körfez ihracat Tokat Binali Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU