KENELER ODALARA KONDU

Köşe başlarını keneler sarmış .Keneler milleti zehirliyor.

KENELER ODALARA KONDU
Bu içerik 3267 kez okundu.

 

KENELER ODALARA KONDU

Nihayet beklenen oldu. Hasret bitti. Vuslat aşkı gerçekleşti.

Tokat kenelerden bir türlü kurtulamadı. Tokat her yıl kenelerle boğuşuyor.  Tokat’ın başı, kenelerle belada ve dertli.   Maalesef keneler her tarafı sarmış durumdadır. Bu parazit keneler halkı zehirliyor.  Yapışkan keneler halkın kanını acımasızca emiyor. Vatandaş kurtulmak ve koparmak istiyor fakat , her tarafa  dağılmasından endişe ediyor.

Tokat halkı kenelerin baskısından ve zararlarından bıktı. Her dönem kene faciasıyla karşılaşıyor. Zavallı masum halk  parazit keneler karşısında yenik düşüyor. Sivil toplum kuruluşları ve siyasi temsilciler kenelerle mücadelede yetersiz kalıyor. Bu kenelerden kurtulmanın  tek  çaresi toplumsal direnişten geçer. Her vatandaş  kendi  sokak, cadde, mahalle, köy, ilçe ve dağlarında  keneciklerden arınmak için gayret etmelidir.  Keneler , kan emerek beslendikleri için , her türlü hayvanı  ve insanları ısırıyor. Kırsal alanda  yaşayan  keneler ;  artık  çoğalarak şehrin meydanlarına kadar indi. Bunlar yüksek egolu keneler. Kemanı ve kemancıyı seven keneler.  Bu virütikler  erik dalı, ellik, misket ve zeybek oyunlarını çok severler.  Şehirlerde odaları basıyor. Esnafı tedirgin ediyor.  Kenelerin arasında nefes almak , sıyrılıp çıkmak  ve mücadele etmek yürek ister.

 Sömürgeciler , talancılar , kenecikler , kedicikler ve tosuncuklar  memleketi sardı ve istila etti. Aynı kazandan beslenenler ,  birlikte hareket  ediyor. Aynı çıkar ve menfaati bir olan grupların ittifakı net olarak görülüyor. Bu ittifak fazla sürer mi bilemem. Tokat'ı çok sevdiklerini deyip, para ve çıkarlarını seven bu parazitler aslında kimse tarafından sevilmiyor Aslında zengin fakat yapa yalnızlar. Doyum bilmeyen virütik keneler kulüpleri bir dönem sarmıştı. Sporcuların üzerine iyice yapışan keneler her yere dedi-kodu ve zehir saçtılar .  Keneler arpalık bulup hep kan emdiler , ısırdılar ve zehirledir. Kene faciası Tokat’ın toplumsal kronik  ateşli bir hastalığıdır. Maalesef  tıp dünyası yada Tokat sağlık il müdürlüğü   keneciklere karşı çözüm için mucize çözüm üretemedi.  Zehirle pişmiş aşı beraber yiyenlerde var. Keneciklere  karşı herkes sınıfta kaldı. Tokat’a kök salan virütik  keneciklerden kurtulmak için ; halk  çareyi göç etmekte bulunur. Bu pisliklerden kaçıyor.  Mukim olanlar, Tokat kebabı  gibi ateşte pişiyor, Tokat yaprağı gibi   parça parça dolma olup yuduluyor. Gökyüzleri parsel olup, peskeş ediliyor.

Odaları basan virütik kenecikler toplum içerisinde kas, baş, mide, karın ağrıları , zihinler arızalar, sinirsel şikayetler ve ruhsal hastalıklara yol açıyor. Doğadaki eşek arıları veya sivri sinekler dahi keneciklerden daha insancıl . Halk antibiyotik kullanmaktan bıktı. Kenelere yakalanmamak için vatandaş kılık ve kıyafetini iyice değiştiriyor. Dikkatlice ve yavaşça   odalardaki zehirli kenelerden uzaklaşıyor. Şehre karşı bir nefret tutumu giderek hakim oluyor.  Odaları basan ve milleti zehirleyen keneleri görmek/gezmek  için seyahat edilebilir mi sizce ? Keneciklerle dolan ve taşan bir bölgede , iş, aş , yatırım , istihdam ve üretim olmaz. Performans olmaz. Hizmet ivmesi olmaz. Keneler  kendi hayatlarını idame ettirmek için , vatandaşın sağlığını ve iyiliğini düşünmezler.  Onlar bireysel , bencil ve menfaatçı varlıklardır. Paylaşmayı ve  bölüşmeyi sevmezler. Gördükleri her yerin kanını sonuna kadar emerler ve öldürücü  zehri bırakırlar. Sonunda kendileri de ölüp yok olurlar.

Bazı bölgelerin kaderi , keneciklere bağlıdır. İnsanlar doğar , büyür ve yaşam boyu bunlarla amansız mücadele verirler. Her doğan kulun kaderi böyle geçer. İliklerine kadar ısırmak ve sömürmek isterler. Avlarını kuru bir iskelet olarak gördüklerinde oradan sessizce ayrılırlar.  O vakit vicdanın ve merhametin ayaklar altına alındığı andır.

Herkes Tokat sevdasından bahseder. Çok sevdiklerini şiirlerle, dizilerle, fotoğraflarla ifade ederler.  Kenecikler daha çok  parayı seviyor .  Çünkü ısırmak ve sömürmek için alternatif  potansiyel  kan , çok fazla var.

Kendisini ifade edemeyen bir kitle,  geleceğine yön verecek bir eylemde bulunamaz. Geliniz bir olalım .  Kenelere karşı cehaletten kurtaralım. Çözüm üretelim. Çare arayalım. Siz siz olun bunlardan ve patlak gözlü ,tavşan dişli bire yavrularından uzak durun...

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Tokat TSO Keneler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU