KAYSERİ GALİP TOKAT MAĞLUP

Son kale düştü. Anahtar Kayserilere teslim edildi. Söz sahibi Kayseri şeker.

KAYSERİ GALİP TOKAT MAĞLUP
Bu içerik 4316 kez okundu.

           

IH IH TOKAT MI  ? YOKSA IH IH KAYSERİ Mİ  ?

Tokatlılar son kaleyi kaybetti. Topluca savunma yapamadı. Turhal şeker fabrikası Tokatlıların elinden alındı ve satıldı.  Kayseri  şeker fabrikası,   569 MİLYON TL  ile Turhal Şekeri satın aldı.  Turhal şeker fabrikasının yeni sahibi Kayseri şeker A.Ş  oldu.  Açık ihale yoluyla satış gerçekleşti. En yüksek parayı veren Kayseri   şeker  A. Ş  ihaleyi kazandı. Tokatlılar şehrin ekonomik  istihdam anahtarını Kayserilerine teslim etti. Şehirde söz sahibi Kayseriler oldu. Tokatlılar fabrikanın önüne sadece sponsor aramak için gidecekler.

Bu durum Tokatlılar  adına çok üzücü ve manidar bir olay olarak tarihe şerh düşülecektir. Turhal şeker fabrikasının yeni temsilcisi Kayseri şeker A.Ş  olarak anılacaktır.  Bu özelleştirme karşısında benim vicdanım çok rahat. Her türlü tepkiyi ortaya koydum. Tüm riskler altında eleştirilerimi ve düşüncelerimi   dile getirdim. Bizim erkler ise,  içe dönük mücadele ile kendi dertlerinde boğuldu. Düşmanı, satılık yalancıları ve boş pompaları adam yerine koydular. Namuslu ve iyi niyetli insanları ötekileştirdiler. Gözlerini patlatan bazı münafıklar ,sefil hallerine bakmadan birde şeref yoksunu naylon kerhiz kalemlerle Tokat'ı dizayne etme gayretindeler.

Böylesine kritik ve hayati öneme sahip bir satış günlerinde şehrin söz sahipleri  nerede ne iş yapıyorlardı acaba. ?  Geliniz birlikte bakalım.

Kentin idarecisi bir dizi  ziyaretler için Tokat dışına seyahat ediyor.  Ziyaret listesi o kadar kabarık ve  o bir o kadar da dolu ve şaşırtıcı

Sigortacı  Erdoğan ,

Köfteci Kaymakçı ,

Gazozcu  Şahin ,

Hamamcı Topal,

Pompacı Yılmaz,

Pipi sünnet düğünü,

Sayısız ev sohbetleri,

Bunlara ilaveten  dernek ziyaretleri ekleye biliriz. Bu ziyaretlere karşı değilim Fakat zamanlaması çok manidardır. Tokat’ın en büyük ve önemine sahip bir konu görüşülürken bunlara öncelik verilmesi   çok ilginç. Turhal şeker fabrikasının satışının hiçbir önemi onlar adına yokmuş.

Milletvekillerin bir çoğu etkisiz kaldı. Açıklama dahi yapamadı.  Yaz geliyor , Şölenler yaklaşıyor. Meydanlarda  Tokat sevdalılarını göreceğiz.  Er mi yaman , biz mi yaman birlikte göreceğiz.

 Fabrika satılırken , ortalıkta görünmeyenlerle meydanlarda bir hesaplaşmamız olacak.  Fabrikasına sahip çıkmayan  bir zihniyetin Tokat’ın  tanıtımına ne faydası olur.  İstediğin kadar saz çal, göbek at, ellik oyna  adı Kayseri şeker fabrikası A.Ş .

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Tokat Turhal şeker Kayseri şeker
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
alovera     0000-00-00 Patlak gözler , baba parası ile geçinen ve. ufak beyinli olup başkalarının sırtına basarak erkek olmaya çalışan tavşan dişlilerdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU