BU SEÇİMDE GEÇER , MESELE AKŞENER

Tuzak kazığı kaldırıldı. Oyun bozuldu. Tuzağa karşı ani çözüm üretildi. Sözcüde ki hesap seçmene uymadı.

BU SEÇİMDE GEÇER ,  MESELE AKŞENER
Bu içerik 1684 kez okundu.

 

SEÇİM BAHANE, SORUN AKŞENER

Haydi Abbas, vakit tamam

Konuş yine , sandık tamam

Sil baştan, seçim tamam

Söz senden  karar benden

Akşener korkusu bacayı sarmış.  Sözcü tedirgin ve şaşkın bir halde.

 Baş sözcü konuştu ,   Havalar  bir anda bozuldu. Ortalık toz duman oldu. Seçim oyunu ortaya konuldu. Apar topar   ışın hızıyla ülke seçime gidiyor. Yaşadığımız süreci en güzel ifade eden cümle ise  ‘’Emir demiri keser’’  . OHAL  yasalarıyla birlikte  sözde demokrasi adı altında ani bir  kararla ;  ülke  seçime sokuldu.

24 Haziran 2018 günü ülkemiz seçime gidiyor. Bu kararın öncelikle ülkemiz ve milletimiz adına hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Tüm vatandaşlar ve siyasi partiler şaşkın ve tedirgin . Bu seçim kişisel hak ve hürriyetlerin ve demokratik kuralların kısıtlandığı, dar bir süreçtir. Aday Adaylarının ortaya çıkmaması ve çalışmaması için   anti demokratik bir yol izlenmiştir. Demokratik kurallar ve usuller yok edilmiştir. Ahbap çavuş ilişkilerine dayalı atama yöntemiyle seçim olacaktır. Demokrasi rafa kaldırılacak , adaylar liderlerin iki dudağı arasında seçilecek.

Bu seçim kararı halk tabanında yeterince ilgi uyandırmadı. Halk artan geçim zorluğu derdinde.  Çünkü mağduriyetlerin   diz boyu olacağı aşikardır. Milyonlarca insan, siyasi partilerin baskıcı  sayısız miting, kongre ve yönetim  kahvaltı programlarından bıktı. Siyasi baskılarla salonlara taşınan ve zorunlu bayrak sallayan insanları görüyoruz. Siyasi çalışmalardan dolayı ailelerini mağdur eden sayısız insanlar var. Bu ihmallerden dolayı toplumsal bir ahlak çöküntüsü yaşıyoruz. Siyasi partilere mensup olup ailelerini ihmal edenlerin ruhsal,  sinirsel  ve psikolojik sorunları fazladır.

 Tüm seçmenler bu seçimde   parlamenter  sistem ve tek adam rejimi için sandığa gidecektir.  Türk halkı demokrasiden asla vaz geçmeyecektir. Demokrasinin galip geleceğine inanıyorum. Başkanlık sisteminde milletvekilliğinin hiçbir önemi yoktur.  Parlamento icra makamı olmaktan çıkıyor.  Yargı ve yasama görevi  tek adam emri altına gidiyor.  Bu seçimde milletvekilliği için müracaat sayısı daha az olacaktır.

MHP lideri Sn. Devlet Bahçeli’nin bir panik içerisinde olduğu kesindir. 20  yıldır iktidara gelemeyen ,  parti içi  farklı fikir ve düşüncelere  kapalı yönetim sergileyen bir konumdadır. 30 yıldır beraber oturup kalktığı yol arkadaşlarına karşı hainlik damgasını vurarak koltuğunu korumak istemesi çok düşündürücüdür. Partisinden ayrılan herkesi ihanet ve hainlikle suçladı.  Aileleri hakkında ağır ifadeler kullandı. Ak Parti hakkında kullandığı sözler hafızalarımızda   tazeliğini koruyor. Ağır ifadeleri asla millet unutmaz. Siz unutsanız dahi . Bence Bahçeli tabanına hakim  olamayan bir liderdir. Parti   bir çöküntü ve erime içerisindedir. MHP ‘nin HDP ‘den daha az oy olması son derece üzücü ve manidardır. Bu durum milliyetçi seçmeni tedirgin etmiştir. Aslında en başarısız lider konumundadır. MHP’nin  oy oranının , 20% altına  düşmemesi gerekir. Sn. Bahçeli değişen dış politika ve iç sorunlara çözüm üretmeyen, kağıt üzerinden yazlı metin okuyarak 20 yıl mecliste seçmenini oyalamıştır. Tabanını kaybetmesinden dolayı cumhur ittifakı yapmıştır. Bu ittifaktan galip gelmez  veya seçimi  Ak Parti kaybederse sebebi Ak partiye sızan Bahçeli’dir.

İYİ PARTİ 'nin hızla yükselmesinden dolayı MHP ,  şaşkınlık içindedir. Baskın seçime gidilmesinin temel nedeni   İYİ Partinin her gün güçlenmesidir. Trakya ve batı bölgesinde hızla güçleniyor.  Tüm engellemeler ve kısıtlamalara karşı İYİ üye sayısı artış gösteriyor. Sessiz çoğunluğun büyük bir kesimi İYİ  partiye oy verecektir.  Aslında AK Parti  İyi Parti ile ittifak kursaydı ,  seçimi   50%  ile daha kolay kazanırdı. Bana göre Ak Parti burada bir yol hatası yapmıştır.  Daha güçlü bir parti varken zayıf parti tercih edilmiştir. Bu sebepten dolayı ittifakın haziran   şoku yaşaması muhtemeldir.

Kurnazca ve şeytanca hilelerle bir partinin önünü kesmek siyaseten ve ahlaken doğru olmaz. Film ve fırıldak çevirerek oynanan oyun başarıya ulaşamaz. Milletin vicdanında derin yaralar açar. Su akar çatlağını bulur.  Bu millet bir değişime karar vermek isterse   rüzgarın önüne geçemezsiniz.

Sn Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan sandıkta   her hangi bir şok yaşarsa; bedelini ittifak taraflarına ağır fatura olarak keser. Seçimi öne alanları boş geçmez. Yanındaki yağdanlıkları katrana batırır ve çıkarır.  Üfürükçü anket şirketlerini bir daha yanına sokmaz.  Boş balonları bir daha muhatap almaz. Her şey iyi diyerek gününü kurtaranları ,   aldatanları ve yanıltanları kapıya koyar...

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Meral Akşener Temel Karamollaoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU