BAHTIN KARA TOKAT

7 Haziran şoku üstüne 24 Haziran şoku... Asosyal Zengin'in sürpriz aday adaylığı

BAHTIN KARA TOKAT
Bu içerik 2653 kez okundu.

 

7  Haziran seçimlerinde piyangodan çıkan Milletvekili Aday Adayı olan  Kraliçe Fatma Gaye  Hanım vardı. Güzelliğine söyleyecek bir sözümüz yok.  Kendisine 10 üzerinden 100 puan verebiliriz.  24 yaşında  vasıfsız bir  aday adayı  olarak ;  ahbap çavuş ilişkileriyle  Tokat’a layık görüldü. Atama sistemiyle gönderilen Fatma Hanımdan bahsediyorum.

24 Haziran seçimleri için   ininden ortaya çıkan yeni bir  isim daha görüldü.  Şaka gibi bir isim.  Nerede ne işle meşgul olduğu asla bilinmez. Kendisi Tokatlı olduğunu söyler ama hiç Tokatlıların sorunlarına karşı fikri ve düşüncesi olmayan   asosyal bir isim.  Hayatında hiçbir yaralı parmağa ilaç olamamış bir isimdir.  Toplumla barışık olmayan kişileri Mecliste görmek istemiyorum. Kırdığınız yumurta kırkı aştı. Tokat’ın kaderinde   mi  bu tipler  yazlıdır bilinmez.  Özlem  Zengin’i Milletvekili  veya  yönetici  olarak hiçbir yerde görmek istemiyorum.  Boş bir balondan bir farkı yoktur. Topluma faydalı hiçbir projesi asla şu güne kadar olmamıştır.   İnsanlara tepeden konuşan ve bakan ,  yükseklerde uçan bir kanarya görüntüsü vardır.  Bizim kanaryalarla işimiz olmaz. Milletimizin karınca gibi harıl harıl çalışan kişilere ihtiyacı vardır.  Memleketin  cesur ve yürekli insanlara ihtiyacı vardır. Bu ülkede meclis koltuklarına süs için vazo seçmiyoruz.  Kürsüden düşmana korku salacak  ve meydan okuyacak yiğitler göndermeliyiz.

Tokat için en faydalı    ve başarılı olacağına inandığım  Sn.  Mehtap Yanıkdemir ve Fatma Dinçer Hanımefendilerdir. Tokattan milletvekilliğini hak eden iki önemli isimdir. Bu kişiler bilgili , donanımlı, becerikli ve sosyal projelerde isimleri olan tanınmış saygın isimlerdir. Tokat’ın tüm kurum ve kuruluşları bu isimlerin başarısıyla övünür.

Ancak Sn. Özlem Zengin hakkında düşüncelerimiz maalesef negatiftir.

Sosyal olmak demek, bir kişinin toplum içerisinde toplumsal konularda ilişkilerinin üst düzeyde olması , kendisini toplumdan soyutlamaması anlamına gelir. Tüm sosyal ve kültürel faaliyetlerde ve işlerde halkın yanında olması anlamına gelir. Toplum yararına yönelik plan ve projelerde hep yanında olurlar.

Sormak istiyorum Sn. asosyal Zengin sizler kazancınızın ne kadarını halka harcıyorsunuz.? Hangi sosyal projelerde adınız var .? Kaç tana öğrenciye burs veriyorsunuz.? İlinizin hangi tür kültürel ve sosyal faaliyetlerinde iştirak ediyorsunuz.? İlinizdeki fakir ve fukaraya ne kadar yardım ediyorsunuz.? Kaç tane engelli vatandaşa yardım ettiniz.? İlinizde hangi cami , medrese , kurs , çeşme , pınar, sağlık ocağı yaptırdınız acaba .? Kaç kişiye hasta ziyaretinde bulundunuz. ? Hayatınızda ne kadar cenaze namazına katıldınız .? Halkın sağlığı konusunda hangi tür projeler sundunuz .? Şeker fabrikası satılırken siz neredeydiniz.? Çevre yolu   Sivas’tan giderken siz neredeydiniz. ?  Tokat’a uçak seferleri iptal edilirken siz ne iş yapıyordunuz.?  Alpudere barajı beklerken siz neredeydiniz.? Teşvik paketinde Tokat  yok sayılırken   siz neredeydiniz.? Pancara kota konulurken siz neredeydiniz.? Tokat tanıtım günleri iptal edilirken neredeydiniz.?  Bizler Tokarspor için para ararken siz neredeydiniz.? 

 Bana göre sizler bireysel ve bencilliği ön planda tutan bir yapıya sahipsiniz. Zübük Hüsniye’de böyle biridir. Bencilliği ve bireyselliği çok sever. Vekillik sizlere göre bir meslek değildir. Başka iş aramanızda fayda vardır.  Lütfen sandalda boşa kürek sallamayınız.

RecepTayyip Erdoğan Ercan Yalçın Dr. Vali Ömer Toraman Tokat Binali Yıldırım Özcan Özdilek Hüseyin Yıldırım Halil Demirkol Eyüp Eroğlu Metin Polat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU