KÖMÜR MAŞA SACAYAĞI

Kömür ateştir ve afettir. Maşalık kirli bir oyundur. Sacayağı şebekelik....

KÖMÜR MAŞA SACAYAĞI
Bu içerik 2674 kez okundu.

                        

   KÖMÜR MAŞA   SACAYAĞI

Aslanın varlığı ormanda yaşayan sırtlan, , ceylan, zebra ve tavşanlar için her zaman tehdit oluşturur. Tüm canlılar hayatları boyunca aslanın korkusuyla yaşarlar. Aslan krallığını ilan edince  sırtlanların ,  tilkilerin , çakalların ve köpeklerin birleşmesine ve beraber hareket etmesine sebep olur. Bu birliktelik karşısında ormanın kralı aslanı hiç yenemediler. Aslan karşısında başarılı olamadılar.

Bu hayvanların paylaşım ruhu olmadığı için aslanın payına sürekli saldırdılar.  Onlar inat ettikçe ; aslanda yeni yöntemlerle bunların üzerine inatla gitti. Bu korkak mahlukatlar her koldan aslana saldırıya geçtiler. Aslanı yok etmek için her türlü oyunu ve hileyi düzenlediler. Gecenin sessizliğinde aslana karşı tuzaklar ve kumpaslar hazırladılar. Mekkeli müşriklerin darun nedve de toplandığı gibi , gece gündüz köstebeklik yaptılar. Her zaman kendilerine geri dönen okları attılar.

Aslanı parçalamak için hayvanların ittifakına, sinekler, dişi tavşanlar, fareler , köstebekler, keneler, eşek arıları ,yılanlar ve çıyanlar  katılım sağladı. Böylece dev hayvanlar ittifakının sacayağı oluşturuldu. Aslanı yutmak ve yakmak için kömür satın alındı.  Kömür maşa olarak aslana karşı kullanıldı.  Diğer çantacı piyon hayvanlar kenarda   hazır bekledi. Aslan hakkında darun nedve planı tamamlandı. Netice itibariyle bu çıkar çatışmasından   ve   savaşından aslan zaferi kazandı. Dev hayvanlar ittifakı ve bloku kaybetti.

Baharın gelmesiyle  ormanda otlar ,   ağaçlar ve çalılıklar  gür olarak  yeşerdi. Ender de olsa arada bir bazı varlıklar çalı arkasından   bunlara destek oldu. Sık,  gür  ve vahşi orman içerisinde aslan yakaladığını yedi. Aslan sacayağını kendi kurdu.  Maşayı eline aldı ve kömürü ateşe verdi. Hepsini  zevk ve neşeyle yedi.  Sonuç itibariyle turnalar   kaçtı ve kazlar yakalandı.

Hayvanlar aleminde durum böyle iken birde insanların alemine bakmak gerekir.  İnsanlar alemi hiç boş durmuyor.  24 Haziran seçimleri yaklaşırken aday adayları arasında kıyasıya bir çekişme var. Rakibi tuş etmek için her yol mubah görülüyor. Gizli ve kapaklı ne varsa çarşaf çarşaf seriliyor. Yağmur gibi dökülüyor. Sünger gibi sıkılıyor. Yay gibi uzatılıyor. Sakız gibi çiğneniyor. Kişisel hak ,  hürriyetler ve özgürlükler yok sayılıyor. Dostluklar parçalanıyor. İntikam yeminleri içiliyor.

Sosyal medya da  küfürler ve  hakaretler diz boyu yazılıyor. Haya   duygusu ortadan kalkıyor. Toplumun ahlak yapısı çöküyor. Yıldızları yükselen ve parlayan kişilere karşı   insafsızca doğru  veya yanlış algı operasyonu yayılıyor. İnsanlar aleminde de sacayağı ,  maşa ve kömür devreye girmiş durumdadır. Bu üçgen grubun milletin karşında bir değeri asla yoktur.  Koni , kare,   üçgen , yamuk ve prizma gibi şeyler şekilden ibarettir. Halkın karşında maddi ve manevi değeri hiç yoktur.

 Toplumda bunların oluşturduğu   algı sadece görüntü bozukluğudur. Hayvanlar aleminde olduğu gibi insanlar aleminde oluşan üçgen grubundan ne köy nede kasaba olur.  Sacayağı ,  maşa ve kömürden ne cacık  nede kebap  bile olmaz. Bunlar paslı ,  kirli metallerdir. Kansere sebep olur.  İnsanları zehirler ve öldürür. Sonunda    mezara sokar.

Avamın maslahatı ,  cemiyetin huzuru ve selameti için  Beyanatı  YUSUF UZUN mühimdir

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Metin Polat Tokat Beştepe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU