RAMAZAN AYININ FAZİLETİ

Tüm inananlara Ramazan ayı rahmet , mağfiret ve kurtuluş ayıdır.

RAMAZAN AYININ FAZİLETİ
Bu içerik 1095 kez okundu.

Mübarek Ramazan ayının başında İslam ümmetini göz yaşlarına boğan terörist Beni İsrail örgütü Filistinlileri öldürüyor ve katlediyor. Sivil vatandaşların üzerine ağır silahlarla saldıran bu zalimlerin ve katillerin ;  Lut , Semud ve Ad kavmi gibi  helak olmasını Yüce Allahtan diliyorum.

Bu terör örgütüne karşı birleşmeyen  İslam ülkelerini  ayrıca kınıyorum. Zalimlere karşı çare üretmeyen,  İslam ümmeti savunmayan, laf ebeliği yapanlara yazıklar olsun.  

Bu Ramazanı şerifin İslam ümmetinin birliğine ,dirliğine ve uyanışına vesile olmasını temenni ediyorum.

Osmanlı İmparatorluğunun bu topraklarda yok edilmesiyle , tüm İslam topraklarında son yüzyılda Müslümanların sahipsizliği ortaya çıkmıştır. İslam aleminde Müslümanların birlikteliği ve gücü param parça bir hale getirilmiştir. İslam ülkeleri sefalet ve sefillik içerisinde başını almış yürümüştür. Her ülkede ızdırap, kan ,göz yaşı , yuvasızlar , göç edenler her geçen yıl artmıştır. Müslümanlar birbirlerine hasım yapılmıştır. Yine aylardan Ramazan ayına giriyoruz. İslam ülkelerinde barış , huzur , güven istikrar adına hiçbir şey kalmadı . Zulümler hat safhaya ulaşmış durumdadır. Zalimlerin zulmü bizlerin üzerine kabus gibi çökmüştür. İslam toprakları birer yangın merkezi haline geldi. Bir çok İslam ülkesi gücünü kaybetti ve dağılma eşiğine geldi.

Ayların en hayırlı olan Ramazan ayında oruç ibadetimizi icra etmek için hazırlanırken hepimizin bir kez muhasebe yapmasına vesile olacaktır. Başı rahmet ortası mağfiret olan , sonu ise cehennem ateşinden kurtulma olan bu ayın içerisinde Yüce Allah`ın ipine sıkı sıkı sarılmamızı ve ondan ayrılmamamızı temenni ediyorum.

Ramazan ayı girdiği zaman cennet kapıları açılır ve cehennem kapıları kapanır. Şeytan ise zincire vurulur. Hadisi şerife binaen ;şeytanın şerrinden uzak olmaya gayret etmeliyiz. Hepimiz yalan , dedi, kodu , gıybet , haset ,kin , nefret , zan , şer işler , kötü söz, zina , kumar , içki , haram şeylerden uzak durmaya çalışmalıyız.

İş hayatındaki kul , yetim, komşu haklarına riayet ederek kumpas, şantaj, dinleme , casusluk ve dolandırıcılık gibi şeylerden uzak durulmalı.

Hangi koşul ve şartlarda olursa olsun vatan, millet, devlet ,bayrak ve din ilkelerine sahip çıkmalıyız. Bu değerler üzerinde onurlu ve şerefli tavır takınılmalı.

Ramazan ayının içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin varlığını unutmadan; bu ayda yardımlaşmayı , dayanışmayı , yoksullara , fakirlere el uzatmayı hatırlamalıyız. Bu ayda içerisinde zikir , kur’an okuma , dini kitaplarla meşgul olma, kaza namazları icra etme , gece namazları kılma , teravih namazları iştirak etme konularında azami derecede dikkat etmeliyiz.. Oruçlu iken çirkin konuşmayınız , birisi size sataşırsa ,ona ``ben oruçluyum`` hadisini hatırlayarak bu ay içerisinde muamele etmeliyiz. Asla kırıcı olmamalıyız.

Bu ay içerisinde mutlaka çirkin siyaseti bırakmalıyız. İnsanları ayıran , bölen , parçalayan bu siyasi tutumumuzu bu ay içerisinde gözden mutlaka geçirmeliyiz. İslam birliği ve kardeşliği çerçevesinde bir binanın taşları gibi bir arada olmaya gayret etmeliyiz. Vatanımızın ve Milletimizin selameti ve refahı için daha çok dua etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazanı şerifin tüm İslam alemine ve milletimize hayırlara vesile olmasını niyaz ederim.

Yusuf UZUN

İstanbul Tokatlılar Platformu

Genel Başkanı

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Kadim Durmaz Dursun Çiçek Ramazan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU
YUSUF
YUSUF