EROĞLU'NA BÜYÜK SİTEM

#AYRIMCILIK# #ÖTEKİLEŞTİRME# #İMTİYAZHAKKI# #HAYIR#

EROĞLU'NA BÜYÜK SİTEM
Bu içerik 2719 kez okundu.

 

EROĞLU'NA SITEM

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nu okul yıllarımdan tanırım.Temiz ve naif bir insandır.Merhameti ve iyi niyetleri asla sorgulanamaz.Tokat'a gözle görülür hizmetler yaptı.Fakat son dönemde etrafında bulunan bir kaç kişinin Eroğlu'nu olumsuz etkileyerek ,tüm eski yol arkadaşlarıyla arasına nifak soktuğunu zannediyorum.Sabır tükendi ,insaf sona erdi.Neler oluyor? Istanbul'da da Eroğlu'nu kimseye yaklaştırmak istemeyen sözde Ak Partili , bence ise AKP'li geçinen rantçılar var.kirli nefisleriyle Eroğlu'nu olumsuz etkileyerek dostluklara ve partiye zarar veriyorlar.Eroğlu bunlara taviz vermemeli.Çekinmeden her Tokatlı ile görüşmeli.  Herkese eşit davranmalı ve tutum sergilemeli. Tüm kuruluşlara eşit  mesafe de olmalı.

Eroğlu terazinin ayarını bozdu. Tarafsızlığına  gölge düşürmüştür.

Son hamle bardağı taşıran olay oldu. Kırılan camlar etrafa iyice zarar veriyor. Boğulan su etrafa taştı. Geriye dönüş yok artık. Yolun sonu görülüyor. Tokatlılar her şeyin farkındalar. Kimlerin bölücü , kimlerin birleştirici olduğunu daha iyi anlıyor. Fikir babalarınızın ve yol arkadaşlarınızın kul , komşu , yetim ve şehit ve gazileri sömürenler olduğunu bilmeyen yok. Tabi ki bu ayak takımı ve yatarak para kazananlar ve partiyi kullananlar bizi sevmez. Tokatlılar adına hiçbir fiili eseri olmayanlar rehber ediliyor.

Siyasi baskılarla sivil toplum kuruluşlarına götürülen halk ,  gerçek gücü asla göstermez. Toplumda itibarı ve değeri olmayan kişilerin arkasında yürümek fayda sağlamaz. Sürekli aynı kişilerle aynı karelerde bulunmak size yakışmaz. Devletin kurumlarından maaş aldıkları halde iş yerlerini dahi bilmeyen kişilerle poz vermek hakkaniyete uygun olmaz.

Dışlamanız gereken kişileri bağrınıza basıyorsunuz. Size şu soruyu sormak istiyorum. Siz İstanbul’da kimlerden emir alıyorsunuz  ?  Biz sizi tüm Tokatlıların Belediye Başkanı olarak biliyoruz. İstanbul’da onlarca stk ve federasyon var. Bu federasyonların çoğu gerçek Tokat’ı temsil eder. Neden bu stk ve federasyonlara sırt çeviriyorsun ? Sizi bu kadar korkutan bu ayak takımı mı? Sizin onları yönetip kumanda edecek dirayetiniz var.Bu ziyaretlere gitmeme talimatını size kimler veriyor.?  Hangi ellerden emir alıyorsunuz.? Feshane’nin iptal sürecindeki tutumuz ayrıca çok manidardır. Masaya yumruğunuzu vurmadınız.  O süreç içerisinde dik durmadınız. Harunlar maşaallah karun oldu.O kim ki hangi Tokatlı seviyor ki?   Tokatlılara ait bir eseri hiç var mıdır .?  Sn. H.K  ve yandaşları hangi fabrikayı kurdu veya yatırımı Tokat’a götürdü. Tam tersine fabrikalar kapatıldı. Cesurca bir açıklama dahi yapmadılar. Kapatılan fabrikalar varken yakada rozet taşımak büyük acizliktir.

Bu zavallı kişiler kendilerini İstanbul Ak Parti İl başkalığının muadili olarak görüyorlar. İl Başkanlığından daha etkili siyaset yaptıklarını ifade ediyorlar. Öyle ileri gidiyorlar ki İl teşkilatı  bize rakip olamaz diyorlar. Yani biz kralız diyorlar. Fakat altlarına bakılırsa bir sele cücük çıkıyor. Sn. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  gölgesinde yatıyorlar ama gücün ve gölgenin  kendilerinden olduğuna inanan gafiller .

Bu tarz ayrımcılık ve dışlama neticesiyle   7 Haziran seçimlerinde Tokatların çoğunluğu Ak Partiye oy vermediler.  Parti büyük şok yaşadı. Şimdi aynı hatalar ve kişiler sebebiyle 24 Haziran seçimlerinde   daha büyük şok yaşanılacaktır. Suçlular ve failler açık ve nettir.

 Yenikapı'da Etnospor kültür festivaline katılım sağladınız. Beylikdüzün de Tokat tanıtım günlerine niçin gelmediniz ? Neden ayrımcılık ve bölücülük yaptınız. ? Bu mu siyaset?  Bu mu adil davranış  örneği.?  Doğrusu size hiç yakıştıramadım. İstanbul’a defalarca gelmenize rağmen bir selam bile vermediniz.Canın sağolsun..

Tokat tanıtım  günlerini organize eden  TÜMTOKKON  başta olmak üzere katılım sağlayan tüm feredesyonlara ve sivil toplum kuruluşlarına, emeği geçen herkese  teşekkür  ederim.  Böylesine önemli  günde bizleri yalnız bırakmayan ve ziyaret eden tüm İstanbullulara  ayrıca teşekkür ederim.

Recep Tayyip Erdoğan- Binali Yıldırım Meral Akşener Devlet Bahçeli Temel Karamollaoğlu Kemal Kılıçdaraoğlu Muharrem İnce Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Etnospor Tokat tanıtım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU