KADIN - İFFET - HAYA -AHLAK

Horozlar ve tavuklar çoğaldı. Ayaklar baş tacı oldu. Bela ve musibetler arttı.

KADIN - İFFET - HAYA -AHLAK
Bu içerik 2230 kez okundu.

                       

   KADIN - İFFET – HAYA

  Allah  erkek ve kadını birbirlerine karşı sevgiyle cazip kılmıştır.  Bu kuvvetli sevgi ve duygu neticesinde çetin bir imtihana tabi tutmuştur. Dünyadaki  en zor aşamadır bu. Erkek ve kadının imtihanıdır. Avam içerisinde erkekte şeref, haysiyet, onur ve itibar mühimdir. Kadında iffet , namus ve haya son derece önemlidir. En zor imtihan iffet imtihanıdır. Bu çetin imtihanı kaybeden kadın veya erkek  dünya ve ahiretini kaybederek bedenini ateşe atar. Bu imtihanı kazanan kadın veya erkek;  dünya ve ahiretin kahramanı olur. Allah iffetini muhafaza edenlere ve koruyanlara müjdeler veriyor. İffetli kadın haya sahibidir. İffet ve haya duygusunu terk eden kadınların  imanı da gider. Edep ve hayadan yoksun olanlar ;volkan ve ateşin içerisine bedenlerini atarlar. Kor ateşte yanmayı hak ederler. Hayanın azlığı şer ve  küfürdendir. Kadın için en faziletli şey hayanın üstünlüğü ve namus kavramıdır.

Emr-i bil maruf ve nehy- i anil münker ortadan kalktı. Bu  tebliğ  her müslüman için farz-ı  kifayedir.  Emr-i bil maruf çok mühim bir meseledir. Uygulanmadığı takdirde cehalet, ,şer, sapıklık , aşırılık  ve azgınlık virüs gibi toplumda yayılır. Bu kötülükler vücuda girdiğinde kanser gibi dağılır. Sınırsız sosyal iletişim araçlarının oluşmasıyla aileyi korumak zorlaşıyor.  Sınırsız özgürlükler kadın ve erkekleri bataklığa sürüklüyor.

İslam ülkeleri içerisinde en hızlı değişim gösteren ve bozulan ülke konumundayız. Millet olarak çöküntü halindeyiz. Maddi ve manevi değerlerimiz zayıflıyor. Cemiyet içerisinde ayıp sayılanlar caiz görülüyor. Kadının sosyal hayattaki  rolü itibarına ve saygınlığına gölge düşürüyor.. Kadının itibarı kayboluyor. Semtlerde  erkek ve kadınların bir çoğu  anlamsız bir şekilde  dolaşıyorlar. Aile içi değerlere önem vermeyen kadınlar  ve erkekler toplumu bozuyor. Kadınlar saygınlığını ve itibarlarını  kaybediyor. Utanma duygusu  kadınların  ve erkeklerin yüzünden kayboluyor. Ailelerin şeref ve itibarı  bu duygu ile ölçülür. 

Ortalıkta horozlar ve tavuklar çoğaldı.

Sağlıksız yumurtalar  ortaya çıkar. . Gayrı meşru cücük   olur . Cücüklerin adı MEÇHUL olur.

Günümüzde kadınların  çeşitli sosyal faaliyetlerde ve siyasal partilerdeki çalışmaları iffetsizliği ve hayasızlığı artırdı. Kadınlar defile  gösterilerinde ve  fuarlarda hayasızca sergileniyor.  Bir takım kadın ve erkekler  gündüzü gece, geceyi gündüz eyledi.  Cemiyette akla kara karıştı.  At izi ,it izine tamamen karıştı. Zengin ve güzel kadın iffetsiz ise , itibarsızdır. Fakir ve namuslu bir kadın her yerde itibarlıdır. Toplumda saygıya layık görülür.

Siyasal partilerde faaliyet gösteren bir takım kadınlar ve erkekler şehvet avı peşindeler. Siyasi partilerdeki laşkalıklar ve ahlaksızlıklar  Türk aile yapısına büyük zarar verdi.Makamlara yükselmek isteyen bazı kadınlar;  balıkçı ağına takılıyor. Kadın ve erkek  peşinde koşanlar  çoğalıyor. Kurum ve kuruluşlarda dişilik  faktörü  üst düzeyde kullanılıyor. Prim yapmak isteyenler oltaya sıkça takılıyor.Siyasi parti temsilcilerinin bir çoğunun YEDEK kullanım araçları konuşuluyor.  Bunlar şarj, batarya,pil, kablo, kalem ve cüzdan v.s.... Çanta gibi yanlarında taşıyorlar. Siyasi çalışmaları bahane ederek ortalıkta dolaşanlar herkesin bildiği fakat konuşamadığı  ciddi bir konudur. Olaylar,  duyumlar ve konuşulanlar son derece vahimdir. Edebiyle , ahlakıyla, iffetiyle ve  hayasıyla çalışan kadınlara ve erkeklere söyleyecek hiçbir sözümüz olamaz. Dürüst ve namuslu çalışanları burada ayırt etmek isterim.

AYAKLAR BAŞ OLDU.

Yöneticiler gaflet ve dalalet içerisinde hareket ediyor. Dizlerine kadar bataklığa gömülmüşler. Millete önderlik yapacak kişilerin çapsızlığı ve iffetsizliği düşündürücü.

24 Haziran seçimlerine giderken aday adaylarına  ve adaylara bakıldığında şaibeli bir çok terbiyesiz ve iffetsizlere şahit olduk. Hiçbir seçim sürecinde bu kadar rezalet  mekanizması işlemedi. Siyasal partilerdeki idarecilerin bazıları ipleri kadınların eline vermişler. İp kimin elindeyse  başa geliyor.  Süslü  ve zengin kadınların arkasından koşmak edep dışıdır.  Samimi ve terbiyeli insanlar  dışlandı . Dişiliğini kullananlar bir yerlere atandı . İffetsizler ve hayasızlar baş tacı yapıldı. Kafasına bir şal koyan  herkes iffetli zannediliyor. . Sakalı olan herkes ahlaklı adam  olmuyor.  Hele bir bakılsın altlarından bir sele cücük çıkıyor. Yok artık (!) gizli sırlar  çarşaf- çarşaf  dökülür. İnkar edilse de halk her şeyin farkındadır. Adam ahlak sahibi , kadın iffetli  değil ise  destek vermek dini ve milli görev sayılmaz.

Bela ve musibetler yağmur gibi yağar.

Ahlaksız adamın veya iffetsiz bir kadının idaresinde yaşamak;  ne kadar büyük bir acizliktir, terbiyesizliktir, rezalettir. Böyle idarecilerin olduğu bölgeye azaplar, cezalar, tufanlar ve afetler  müstahak olur. Felaketler artar. Allah rahmetini göndermez. Topcam dağlarına kar  yağmaz..  Yeşilırmak, Kelkit ve Çekerek  sular azalır. Toprağa yağmur düşmez. Allah bereketi ortadan kaldırır. Allah rızkı keser.  Kıtlık ile sınav edilir. Melekler oraya uğramaz. Bu konu hassas olduğu için bir kez daha belirtmek isterim. İyiler bu kategorilerin dışındadır. Neydi slogan ‘’Herkes konuşur , gerçekleri Yusuf Uzun yazar ‘’

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Zengin kadın İffet Ahlak Haya Tokat Halil Demirkol Özcan Özdilek Hüseyin Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU