ZENGİN'İN ELİNİN KERAMETİ

#Saygısızlık# #Aşağılamak# #Havaslık# #Horgörme# #Büyüklük#

ZENGİN'İN ELİNİN KERAMETİ
Bu içerik 3353 kez okundu.

                  ZENGİN’İN  ELİNİN KERAMETİ

Son dönemlerde işsizlerin kapısı Cumhurbaşkanlığı sarayı oldu. Ağlayanlar  ve  sızlayanlar  sarayda istihdam ediliyor. Partide dışlananlar ve halkın sevmediği totodan çıkma baronesler ya sarayda yada bankaların yönetim kurulundalar. Ağlayarak makam istiyorlar. Sonrada bir hava bir caka. Milleti tahakkum altına alma çabaları ise ezikliğin daniskası. Milletin çocuğunu yoktan yere döven ve ayakları altında ezenlerin evlatları, kimi rol model almış belli. Beştepe’nin kapısı ağlama duvarına döndü. Beştepe’ye adımını atan bir ünvan kazanıyor.  Bir masa ve kartvizit kapanlar , kendilerini Firdevs nehrinden  su içmiş  sanıyor. Onur, şeref  ve itibarlarının zirveye ulaştığı algısına kapılıyorlar. Sarayda danışman olunca kibir ve ego gün yüzüne çıkıyor.  Zannediyorlar ki ,herkes önümüzde eğilsin ,  ceket düğmelesin ve diz çöksün. Kimsiniz ve çapınız ne ? Halbuki Türk milleti tarih boyunca kimsenin önünde diz çökmemiş ve eğilmemiştir. Türk halkları  kendilerinin hor görüldüğünü, onur, şereflerinin kırıldığını anladığı anda  gereken bedeli ödetmiştir. Ki, yine ödetecek.

Sarayda gizli kapaklı iş birliği yapanlar, halk arasında muteber olmayanlar, bulunduğu ilin ilçelerini dahi bilmeyen zavallılar, seçim çalışmalarında kibirli ve egolu olarak dolaşıyor. Geriye bir baksalar millet arkadan saydırıyor. Layık olunmayan bir göreve atama yapılırsa ,halk sandıkta gereğini yapar. Bu arızalı zengin tipler, halka tepeden bakıyor. Bu sevilmeyen havas ehli zengin, kendini üstün görüyor. Tavırlarıyla ve hareketleriyle  halkı  aşağılıyor.  Milleti temsil etmeye atanan, loto adayı  sevilmeyen Zengin  ,halka kabadayılık taslıyor. Katrandan olma şeker. Bu kabadayılık Tokat halkına sökmez.  Tokat’a atanan  Fatma Gaye Güler nasıl dışladıysa, bu halk  sizleri de 24 Haziran seçimlerinde sandığa gömer.  O  çukurdan bir daha çıkılmaz.

ZENGİN’İN  ELİNDE TAKVA ÜSTÜNLÜĞÜ YOKTUR.

Nedir sizin elinizin kerameti ?  Peygamber soyundan mı geliyorsunuz ?  Nesliniz sahabelere mi dayanıyor ?  Silsileniz mezhep imamlarına mı ulaşıyor. ?  Elinizde bir mucize mi taşıyorsunuz. ?  Avucunuzda Mehdiye ait bir alamet mi var acaba .? Yoksa  Zengin’in elinde  Deccal ait bir işaret  veya keramet gizli olabilir mi acaba .?  Elini uzatan sade vatandaşa karşı elinizi çekmeniz veya saklamanız büyük bir saygısızlıktır. Halkı küçük görmektir. Milleti aşağılamaktır. Vatandaşı hor görmektir. Tokatlı dedelerin ,nenelerin , anaların ve babaların elleri  temizdir. Yahu sen bu seçimde gezme ,inan partiye daha fazla zararın olmaz. Helal ekmek kazanmak için elleri nasır tutmuştur.   Peynirin  ve kaşarın   az, yarı ve  tam yağlısına  el uzatılır. Fakat  onu oraya taşıyanlara el uzatılmaz.  Bağda ve tarlada tırnaklarıyla çalışırlar. Toprağı çapalarlar  helal bir  lokma için...Tırpan sallarlar ağustos ayında,  Yonca biçerler  yaz ortasında,,, Anaların kollarında  koyun peşinde helkiler  sallanır. Dedelerin ve babaların ömürleri terk tarlasında  geçer.  Ekmeğini mayıs kokan topraklarda kazanırlar. Tokatlıların  sarayları , köşkleri yoktur.   Kerpiçten yapılı toprak ve çorak evlerde otururlar.

Üst düzey yetkililere Zengin’in eli mubah olurken ,gariban  Tokatlılar için ayıp  veya haram  sayılıyor. Kendinizi  Halife veya  şeyh torunu sanıyorsunuz.  Öyle ya Halife olunca müritte prim yapıyor.   Bu kibir , mensup olduğunuz partiye de büyük zarar veriyor. Teşkilatlarda büyük homurdamalar görülüyor. Atama yoluyla gelen kimseye Tokatlılar itibar etmez.  Oy vermez.

Gezme ve milleti aziz ve mübarek günde günaha sokma...  Milletin sabrını zorlama…  Boşa vakit harcama… 25 Haziran günü tekrar saraya döneceksin. Sarayda göreve ‘’TAMAM’’  dersiniz.

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Metin Polat Zengin Tokat 24 Haziran Beştepe Saray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU