TOKAT SEYAHATİ İZLENİMLERİ

Haydi Abbas ! Al Atın yularını yolcu yolunda gerek ... Vakit tamam....

TOKAT  SEYAHATİ İZLENİMLERİ
Bu içerik 2945 kez okundu.

TOKAT SEHAYATİ İZLENİMLERİ

Tokat'ta bir dizi ziyaretlerde bulundum. Şahsımı tanıyan veya tanımayan  bir çok kişilerle sohbet etme imkanım oldu. Farklı görüşlere ve  siyasi partilere mensup vatandaşlarla ; ekonomik ve siyasal gelişmeleri istişare ettik. Tokat’ın kronik sorunlarını masaya yatırdık. Olması veya olmaması  gerekenler üzerinde durum değerlendirmesi yaptık. Şehrin tamamında derin bir sessizlik ve bekleyiş var. Bir çok insanın konuşmaktan veya görüşünü ifade etmekten çekindiğini ifade edebilirim. Gözlerinin arkasında tedirginlik ve korku perdesine müşahit oldum.

Siyasi partilerin yaratmış olduğu ayrılığı, dışlamayı , ötekileştirme ve gruplaşmanın; sosyal hayatı nasıl etki altına aldığını gördüm. Bir arada konuşmaktan tedirginlik duyan insanları gördüm. Fetö operasyonlarının yaratmış olduğu derin yaraları cemiyet içerisinde izledim. Birileri dua ederken birileri de beddua ediyorlar. 

Adaletsizlikler , hukuksuzluklar ve yolsuzluklar Tokat’a kadar ulaşmış durumda.  Sakinliğiyle bilinen Tokat halkına;  bir dokunsan bin ah çıkıyor.  Özellikle çiftçileri son derece mutsuz . Fiyat artışları  ve pahalılık etkisini kırsal kesimlerde daha çok hissettirmiş. Değişim ve yenilik isteyen sesleri duydum. Sahte sözler ve  yalancı vaatler için tamam diyenleri gördüm. Siyasal hizmetlerin yetersizliğinin ve vekillerin başarısızlığını dile getiren kişileri gördüm. Atama yöntemine büyük tepki koyan kişileri gördüm.

Siyasi dengelerin seçimlerde net değişimi görülüyor. Muhalefet partilerin daha güçlü ve etkili  olduğunu gördüm. Ak Parti oylarında ciddi azalma görülüyor. Teşkilatlarda neşe ve azmin kırıldığı hissediliyor.  Atanan toto adayı  Özlem Zengin’in partiye büyük zarar vereceği görülüyor. Özlem hanım kimse ile kollektif bir çalışma yapmaz. Başkanlık sisteminin  S 'sini bilmiyor. Bu sistemde ,her kesimle diyalog içinde olmak zorunluluğu var. Sizden farklı olanlar ile diyalog kurmazsanız , Ak Parti erir gider. Parti vizyonuna uygun olmayan , her türlü pisliğe ve kötülüğe karışan, şaibeli   aday adaylarının  ortalıkta dolaşması ayrı bir konu . Toplumun dışladığı ve nefret  ettiği kişilerle vekillerin ve teşkilatın  dolaşması büyük oy kaybına sebep oluyor. Tokat merkezde Ak Parti  biraz daha etkili görülüyor.  Bunun nedeni Sn .Eroğlu’nun  naif , kibar  ve esnafla fazla resim vermesidir.   Turhal , Niksar, Zile  ve  Erbaa seçmeni bölünmüş durumdadır. 

CHP  ve İYİ Partinin daha etkili ve güçlü olduğu görülüyor. CHP Milletvekili Sn. Kadim  Durmaz  Beyin  etkli ve başarılı çalışmalarından dolayı  partiye pozitif etki yapmıştır.   Tokatta  cömertlik, mertlik ,insanlık , ikili münasebetler ve sosyal ilişkilerde  diğer adaylar için örnek bir  konumdadır. Yöneticilerin  Sn. Durmazın dizinin dibinde eğitim  alması gerekir.  Milli görüş kitlesinin Ak Partiden Saadet Partisine doğru kaydığı görülüyor. Millet ittifakı daha güçlü ve etkili olarak görülüyor. Ak Partide güçlü adayların olmasına rağmen listeye konulmaması oy kaybına sebep olacaktır. 3. sıradaki aday nafiledir. Şimdiden Ak Parti adına kazanız mübarek olsun.

 Tokat için 24 Haziran seçimlerinin  2 alternatif muhtemel sonuçları  söyle çıkabilir.

AK PARTİ   2,  CHP  1,  MHP. 1 , İYİ PARTİ 1.

AK PARTİ 2 ,  CHP 2,   İYİ PARTİ  1,

Herkesin sandığa giderken demokrasi , adalet, hak , hukuk, yargı, özgürlük, dış politika, ekonomi, üretim , istihdam , işsizlik ,yolsuzluk, hırsızlık , talan, yabancılar , borçlanma, , pahalılık, tarım , hayvancılık ve döviz kuru  gibi konular mutlaka göz önünde tutulmalı.

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Metin Polat Hüseyin yıldırım Özcan Özdilek Halik Demirkol Kazım Misafir Adem Dizer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU