MÜRŞİDE ZENGİN ABLA MODELİ

Haydi Abbas ! Takke düştü kel göründü . Talih kuşu Zengin abla görüldü.

MÜRŞİDE ZENGİN ABLA MODELİ
Bu içerik 2867 kez okundu.

 

MÜRŞİDE  ZENGİN ABLA

 Vatandaşa , 20 yıl "Tokatlıların abisi bu " denilerek avutuldu. Maşaallah aldı yürüdü.

Bu abilik modeline itaat ve biat olunması sağlandı. Halkı kontrol altına almak , uyutmak , oyalamak,  tek gaye ve amaç oldu. Bu algı yıllarca  ideal bir yöntem olarak kullanıldı. Benim okul arkadaşım ise, kimi desteklediyse ,kimi başkan etti ise ; onunla da ya hemen yada çok kısa bir süre sonra yolları ayırdı. Çünkü yüze konuşan, kendisini sevenleri hiç sevmedi. Harun Karaca’nın vekilliğinin son bulmasıyla abilik dönemi sona erdi . Bir grup çıkarcı ve menfaatçi çevreler için lale devri dönemi bitti. Bu olay karanlık dönemin başlangıcının bir işaretidir.  Abilik dönemine ait lale devri son buldu. Belediyelerden peşkeş çekilen olanaklar ve paralar dönemi yavaş- yavaş sona yaklaşıyor. Çay parası bulamayan kuruluşların dev programların hukuki hesabı tecelli edecektir. Adalet yerine gelecektir. Vitrinlerde  gülümseme pozu  verenler , gün gelecek adliye önlerinde hüzünlü ve sancılı   resim verecek. Allah   vaadidir ki  , hırsızlara bu dünyada ve ahirette azap müstahak   kılınır.

ŞİMDİDE ZENGİN ABLALIK DÖNEMİ LANSE EDİLİYOR.

İSTEMEZUK...Siz kimsiniz ki, daha dakka bir de ; Tokatlıyı hazır ola zorluyorsunuz. Abilik döneminden kurtulan Tokatlılar şimdi ablalık şokuyla  karşı karşıya kaldı.. Atanan asosyal  loto adayının etrafında Mevlana gibi dönüyorlar. Dönün bakalım...Yakında onunla da kötü olacağınız net. Büyük kurtarıcı gibi gösteriliyor. Etik olmayan tiplerden ne STK Başkanı olur ne de siyasetçi.  Sanki asosyal Zengin’in elinde sihirli bir asa var . Büyük bir mucizeyle Tokat’ı ayağa  kaldıracak  ve şahlandıracak. Öylesine bel bağlamışlar ki, rol model mürşide kamil mübarek. Hatta müceddini din olarak görülüyor. Koca -koca adamlar arkasında düven gibi dönüyor. Fakat ziyaretler ve  tanıtmalar sürerken , bazıların yüzleri çok asık duruyor. Moraller  sıfırın altında eksi doksan. Kızgınlık derecesi artı doksan olmuş. Maşaallah...

 Asosyal Zengin Mürşidenin, bu şehirde yatırımların artması , göçün durdurulması , eğitim için  yeni okulların yapılması , spor dallarının ve sahalarının yapılması , su güvenliğinin sağlanması , kapatılan fabrikanın muadilini Tokat’a getirilmesi , pancar üreticilerinin sorunlarının giderilmesine ,satılan fabrika,  sulama kanallarının çoğalması , merkep gitmeye yollar ve  Tokatspor için hiçbir fikir ve düşüncesi yoktur.  Asosyal ve ehli kibir Zengin , satılan fabrika için  Tokatlılara teselli hediyesi olarak gönderilmiştir.  Bu, 12 sıfır   ve referandum için bir teselli ikramiyesidir.

 Asosyal  Zengin’in  aday tanıtımında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Götürünüz onu ve   vatandaşın içtiği derelerden  ,sondalardan çıkan  ham suları gösteriniz.  Bakterili sulardan kana kana içiriniz. Sarayın sularına benzemez. Midesine dokuna bilir. Bir doktor hazır bulundurunuz.

 Götürünüz onu ! Tokat’ın çamur,  çukur, tozlu ve  taşlı köylerini ve  yolları tanıtınız. Yüksek topuklu ayakkabı yerine  babaanne tarzı vineks suni derinden düz tabanlı ayakkabı giymesini  tavsiye ederim. Asosyal Zengin,   alışık değildir bu tarz yollarda yürümeye. Ayağını incite bilir. Deveci dağının eteklerindeki,  Almus’un sarp dağlarındaki , Reşadiye’nin tepelerindeki yolları ve köyleri gösterelim.

 Götürünüz onu  ! Turhal şeker fabrikasını gösterelim. . Oradaki kokuları tattıralım. Sulusaray’da Pancar tarlalarında çapa yapan eli nasırlı anaları bir gösterelim. Çapanın nasıl yapıldığını kitaplardan değil , gerçek olarak gösterelim.

Artova ilçemizin dağlarında besicilikle uğraşan kahraman MAYIS KOKULU Mehmetler ile tanıştıralım.  Besi ahırlarını gösterelim ve hayvanların sorunlarını aktaralım.  Erbaa’da güneş altında yaprak toplayan anaları gösterelim. Niksar’da kiraz toplayan çocukları izletelim. Zile’de ekin biçen babaları anlatalım. Boşalan köyleri bir bir gösterelim. Tüm ilçelerimizi güzelce bir tanıtalım.

Tokat KEBABINI ve SARMASINI  yedirmeyi ihmal etmeyelim. Ellikte oynamasında mahsur yok. Tabii oynayabilir ise. Totodan vekil çıkarsa    yediklerini unutmaz. Mecliste Kebabı ve sarmayı bari anlatır.

HERKES KONUŞUR, GERÇEKLERİ YUSUF UZUN YAZAR.

Recep Tayyip Erdoğan Binali Yıldırım Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Eyüp Eroğlu Ömer Toraman Meral Akşener Temel Karamollaoğlu Metin Polat Beştepe Tokat Zengin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
isa özalp     2018-06-08 kitabın ortasından konuşmuşsun başkanım .yüreğine sağlık.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU