KARARLI BİR DIŞ POLİTİKA ŞART....

Dünya barışı tehdit altında... Tüm dünya ABD ve İsrail'i boykot etmeli.. Her ülke siyasi ve ekonomik ambargo uygulamalı...

KARARLI BİR DIŞ POLİTİKA ŞART....
Bu içerik 2006 kez okundu.

            

     KARARLI BİR DIŞ  POLİTİKA ŞART

Eceli gelen köpek  Türkiye'nin duvarına yaklaşıyor....  Eceline susamış çakallar ve  itler sürüsü...  Bu azgınlığın ve saldırıların bedelini  misliyle ödetiriz.

Trump Türk milletinin bir numaralı düşmanıdır. Türkiye acısından  en büyük tehdit konumundadırABD dünyadaki siyasi ve ekonomik krizlerin  tek sorumlusudur.  ABD  ve İsrail binlerce masum insanların ölümüne sebep olan katil birer devlettir. Dünya barışına gölge düşüren  iki ülkedir. Bu iki devlet  son savaşların  suçlusudur. Dünya milletlerin refah ve huzurunu bozan şeytan ülkelerdir.

ABD ve Trump yönetimi her  canlı insan  için birer tehdit içermektedir. Tüm dünya milletleri ABD ve İsrail’e karşı birleşmelidir. Yaşamak ve barış  için ittifak  ve ortak hareket etmek şarttır. Tüm ülkeler birlikte siyasi ve askeri eylem planı ortaya derhal koymalıdır.

Ülkemize yönelik her türlü pisliğin , tehdidin ve saldırıların altında rol  alıyorlar.  Açık ve gizli düşmanlık yapıyorlar. Darbeleri destekliyor. Binlerce suçluları kendi ülkesinde saklıyor ve  besliyor. İçimizdeki hain terör örgütlerine ve hain işbirlikçilere yardım ediyor. Orta doğuda nihai hedeflerine ulaşmak için ;Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak istiyor. Kendince yaptırım kararları alıyor. Bize ekonomik ambargo uyguluyor.  Global para transferlerini  kısıtlıyor.  Ticareti zorlaştırıyor. Sanayici ve yatırımcıları sorguluyor. Türkiye ile ticaret yapan şirketleri fişliyor   O şirketlere siyasal baskılar kuruyor.  İhracatımızı  olumsuz yönde etkiliyor.

Mevcut şartlar bizlere net olarak gösteriyor ki  ok yaydan çıkmıştır.  Geri dönüşü yoktur. Defalarca ikaz ve uyarıda bulunmamıza rağmen Türkiye ABD  ile işbirliğini kesme ve  ülkemizdeki tüm irili ufaklı yandaşlarını sınır dışı etmelidir.  Elimizdeki tüm siyasal ve ekonomik ambargoyu bizde yapmalıyız. Türkiye olarak elimizde kozlar vardır. 1- ABD şirketlerinin faaliyetlerine son verilmeli. 2- Ortaklık ve müttefiklik anlaşmaları iptal edilmeli. 3- incirlik ve kürecik üssü derhal kapatılmalı. 4- Diplomatik ilişkiler askıya geçici olarak alınmalı .5- Askeri işbirliği mutlaka kesilmeli.6- İstanbul’daki trump tower derhal yıkılmalı.7- Elçilik kapatılmalı. 8- ABD’ye seyahat son verilmeli. 9- Uluslararası ambargo çağrısı yapılmalı. 10- ABD karşı ittifak bloku yapılmalı.

ABD  karşı kararlı ve tutarlı dış politika izlenmelidir. Bu maddeler uygulanırsa   Türkiye netice alır. Siyasiler ABD’e  hep karşı olurlar ama işbirliğine son vermezler. Meydanlarda ABD’ye  düşmanlık söylemi ve  karşıtlığı olur  ama masalarda hayranlık  ve dostluk gelişir. Bu aslında büyük bir çelişkidir. İkili dış politika siyasetidir. Bu düşünce hiçbir zaman fayda getirmemiştir. Siyasal iktidarlar söylemlerinin arkasında pozitif davranış sergilemediler. En kararlı dış politikayı rahmetli Erbakan hocamız ABD’ ye karşı  yapmıştır. O dönemde işbirlikçiler arkasında maalesef hocamızın durmadı . O dönemde dönek bir siyasal politika izlendi. Erbakan Hocamız ABD’nin taleplerini elinin tersiyle itmiştir. Hiçbir şekilde uygulamamıştır. Bir  stratejik ortaklık veya müttefiklik anlaşması dahi yapmamıştır.

Sn Cumhurbaşkanımızın yanında büyük bir  halk desteği vardır.  Bu inanç  ve ruhla sabit , net ve kararlı rasyonel çözümler almalıdır. Millet ve iman gücü kendisinde vardır.  Maddi ve manevi değerlerimizin daha fazla zarar görmeden radikal kararlar uygulanmalı. Vakit söz değil icraat vaktidir. Bu büyük bir istiklal mücadelesidir. Türk milletinin varlığına ,dirliğine ve birliğine yönelik karardır. Bu yılanların başını ezme vaktidir.

Türkiye’ye açık düşmanlık ilan eden  ABD’ye karşı toplumsal ve siyasal kararlar derhal alınmalıdır. Trump’a karşı uluslararası boykot çağrısı başlatılmalı.

Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Hulusi Akar Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener ibrahim Kalın Abdulhamit Gül Trump ABD Ambargo Dış politika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU