KURBAN BAYRAM MESAJI

Bayramlar vuslat günüdür. Hasretlerin sevince boğulduğu gündür. Gönüllerin kavuştuğu gündür. Gözlerin maziye takıldığı gündür. Sevenlerin kavuştuğu vuslattır. Sılayı rahimin günüdür.

 KURBAN BAYRAM MESAJI
Bu içerik 1635 kez okundu.

 

BAYRAMLAR VUSLAT GÜNÜDÜR...

Bu toprakların özünde, Şeyh Edebali’nin ektiği yurt, doğa, ahlak devlet ve insan sevgisi meşalesi vardır. Bu toprakların ruhunda, Hacı Bektaş-i Veli’nin hoşgörüsü , iman ve insan sevgisi vardır. Bu toprakların mayasında, Mevlana’nın Fuzuli’nin , Yunus Emre’nin aşkı , sevgisi , saygısı , güzel ahlakı, edebi muhabbeti , gönül insanları ve hoşgörü vardır. Bu milletin ve toprakların ruhunda ,İslam kardeşliği, yardımlaşma, dayanışma ve barış birliği vardır.

Artık milletimiz rüzgarda eğilen fidan değil ,  fırtınada dik duran asırlık çınar ağacı gibidir. Kökleri derin ve sağlamdır. DNA’sı hiçbir zaman bozulmamıştır. Milletimizin DNA’sı, Ağrı dağında , Erciyes dağında, Uludağ da, Toroslar da , Kaçkarlar da, Seyhan da , Ceyhan da , Kızılırmak da, Yeşilırmak da, Dicle Ve Fırat nehirlerinde yaşayan kahraman Anadolu kadınlarında saklıdır. Bu DNA Ural dağlarında yaşayan soydaşlarımıza kadar dayanır. Hiçbir milletin gücü bunu imha etmeye asla tarih boyunca yetmemiştir/yetmeyecektir.

Bizim amacımız insanların barış ve huzur içerisinde hiç bir insanı ve milleti ayıplamadan ve ayırt etmeden yaşamaktır. İnsanların güzelliği sözlerinden anlaşılır. Gönüllere insan, yurt ve doğa sevgisini koyarak bir olma , iri olma ve diri olma mayasını aşılamaktır. .

Dünya'nın merkezine insanı ,, insanın merkezine , aşkı , sevgiyi , saygıyı , muhabbeti , tatlı sözü, güler yüzü , hoşgörüyü, doğruluğu ve güzel ahlakı yerleştirerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmektir. Ülkemizin tarih , kültür, sanat , siyaset , ticaret, itibar ve şanını yüceltmektir. . Biz Türkler, ilme , bilime ve inanç değerlerine önem veren sevmeyi , sevilmeyi , saymayı , yardımlaşmayı ve dayanışmayı ruhunda bulunduran bir milletin evlatlarıyız.

Bu kutsal ayda ,mübarek yerlerde tüm Müslümanlarca yapılan ibadetleri ve yapılan yardımları Yüce Allah kabul eylesin.

Bayramlar, sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı günlerdir. Dünyanın bir çok ülkesinde Mısır’da , Arakan’da , Filistin'de , Tunus’da Libya’da , Suriye’de , Irak’da Yemen’de , Keşmir’de , Doğu Türkistan’da zulme uğrayan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum. Bu toprakların barış, güven, huzur ve istikrara kavuşmasını diliyorum.

Zulmün son bulmasını ve Adalet-i İlahi’nin yeniden hakim olmasını bekliyorum. Yurtta sulh cihanda sulh olmasını arzu ediyorum. Dünyada savaşların son bulmasını ve barışın yeniden hakim olmasını diliyorum.

Büyük Türkiye’yi  kalkındırmak ve şahlandırmak  için , durmadan yola devam etmeliyiz. Bu uğurda canla başla mücadele etmeliyiz. Milletimizin güvenliği , selameti, huzuru ve refahı için azimle çalışmalıyız.

Eğer benim kanımla Hz. Muhammed’in dini yükselecekse, durmayın Ey kılıçlar ! , doğrayın beni ‘ diyen Fatih Sultan Mehmet’in emanet ettiği bu aziz şehre , bu necip millete ve bu pak topraklara uzanan eller bir kez daha kırılsın.

Bizi biz yapan damarlarımızdaki akan kandır. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır . Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Sakarya’da, Dumlupınar’da çarpışan ve Çanakkale’ de yatan kınalı kuzuları asla unutmamalıyız.

Milletimizi diz çöktürmek istiyorlar. Ülkemizin ilerlemesini karşı geliyorlar.  Kalkınmamıza engel oluyorlar. Bu coğrafyada  hainler ,siyasi , askeri ve ekonomik olarak güçlü bir Türkiye’yi istemiyorlar. Bölgesin de  söz sahibi olan bir Türkiye istemiyorlar. Devletimizin savunma sanayinde hamle üstüne hamle yapmasına karşı geliyorlar. Kapsamlı bir şekilde ülkemize saldırıyorlar. Geçmişte olduğu gibi ağır şartlar koşuyorlar.  Askeri ve ekonomik yaptırımlar uyguluyorlar. İşbirliği yaptığımız bir çok ülkeye siyasi baskılar yapıyorlar.  Trump ve ABD lobisi  kalleşçe , kahpece ve insafsızca  hainlik yapıyor.  Bu çatlak adam kendince hesap , tuzak, senaryo ve kumpas kuruyor.

 Şu bilinmelidir ki köpeklerin uluması gökteki bulutları dağıtmaz.. Rüzgarın yönünü değiştiremez. Güneşi, ayı durduramaz. Yürüyen dağları hiçbir tank ve topla delemez. Gemilerle deryaları dolduramaz. Bu yaşlı bunak adamın kafasındaki saçlarının sayısı kadar ömrü olsa Türk milletini  yenemez . Bizi yıkmaya asla  gücü yetmez. Biz, çakallardan ,sırtlanlardan ve kurtlardan asla korkmayız. Biz kükremiş sel gibiyiz. Bendimizi çiğner aşarız. Yırtarız dağları enginlere sığmaz taşarız. Hangi köpek bizlere zincir vuracakmış şaşarız.

Ülkemizin birliğine , dirliğine ve ulusal  egemenliğine  karşı yürütülen açık ve gizli  ekonomik savaşları şiddetle kınıyorum.  Sarı öküzlerin davranışlarına ve tutumlarına karşı boyun eğmeyiz. 

Tüm vatandaşlarımızın Mübarek Kurban Bayramını en samimi dileklerimle kutluyor, ülkemize , milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve esenlikler getirmesini diliyorum., Hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.

 

Yolumuz Uzun ,  Geliyor Yusuf Uzun

 

İSTKOP  GENEL BAŞKANI

Recep Tayyip Erdoğan Berat Albayrak Süleyman Soylu Hulusi Akar Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Mustafa Çalışkan Vasip Şahin Ömer Toraman Kurban bayramı Mevlüt Çavuşoğlu İbrahim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU