MHP'NİN AF İÇİN SATRANÇ OYUNU

Küçük ortak dayatıyor.. İlla af , af ,af... Ak Parti direniyor.. Sn. Erdoğan kararsız...

MHP'NİN  AF  İÇİN  SATRANÇ OYUNU
Bu içerik 3289 kez okundu.

 

YARGIDA AF  BU KADARDA  OLMAZ....

Seçim meydanlarında bangır - bangır  hainlere karşı idam diye bağıranlar;  ortalıkta görünmüyor. İdamla ilgili hiçbir fiili girişim yok. Ajandalarında bir satır yazı bile yok. Sözde idam gelecekti. Cumhur ittifakı idam yasasını meclise dahi getiremedi. Cumhur ittifakı sözlerinin arkasında durmadı. Seçimler öncesi  oyalama ve kandırma taktikleri sahneye konuldu, oynandı ve bitti…

VATANDAŞ MAĞDUR  OLDU....

   Halkımız yanıltıldı ve aldatıldı. 15 temmuz darbe girişimi sonrasında ihbar hatları, gizli tanıklar ve basit gerekçelerle binlerce insanı tutukladılar. Öyle ki , siyasi rakip gördükleri herkesi fişlediler. Toplumsal korkuyu ortalığa saldılar. Cezaevleri dolup taştı. Suçlu ve suçsuz birbirine karıştı. Tabiri caizse at izi it izine hakikaten karıştı. Öç ve intikam savaşları böylece başladı. Kurunun yanında yaş; cayır –cayır yandı. Yenikapı ruhu sona erdi. Tutuklu aileleri cezaevlerinin önlerinde yığıldı. Herkese hain damgası vuruldu. Toplumsal barış suya düştü .

YARGI ARAP SAÇINA DÖNDÜ...

Hakim ve savcılar suçluyu ve suçsuzu ayırt edemez duruma geldi. Birilerinden hep emir beklediler. Sorgulama dahi yapamadılar. Yargı kendi içerisinde tıkanma noktasına geldi. Hakim ve savcıların üzerinde ağır dosya yükü oluştu. Adalet mekanizması kısa sürede felç oldu. Yargı bağımsızlığına gölge düşürüldü. Yargıya olan güven toplumda bitti. Yargıda adalet olmazsa hükümler taraflı çıkar. Toplumsal barış sevgiyle bağlanır , adaletle korunur.  Devlet adaletle baki kalır ve yürür. Devletin yaşaması  ve varlığı adalete bağlıdır. Başkanlık sisteminde adaleti hakim kılınmaz. Eşitlik ilkeleri ihlal olur. Taraflı kararlar yargıyı tıkar. Set oluşturur. Hak , adalet, dürüstlük ve ahlak kavramları gerçek anlamını kaybeder.

 YEREL SEÇİMLER İÇİN ÇARE AF... 

Cumhur ittifakıyla meclise giren MHP  lideri Devlet Bahçeli ,yerel seçimlerde başarılı olmak için sinsi ve zekice bir oyun peşinde. 24 Haziran seçimlerinde Bahçeli   ;   ülkenin beka sorunu öne sürerek  ittifak yoluyla meclise girdi. Yerel seçimleri kazanmak için  toplumsal barış adı altında AF kılıfını gündeme taşıdı. Bahane hazır cezaevlerinde yaşam koşulları iyi değilmiş.  Suçlu ve hükümlüler için af çıkarmak demek ; binlerce dolandırıcı , hırsız, yankesici, şebeke, mafya lideri, eroin ve bonzai satıcıları , katiller, şiddet, ölüm, yaralama,   çek ve senet şebekesi ve sahtekarların dışarı çıkmasıdır. Mağdur vatandaşın haklarını koruyamayan devlet bence başarısızdır. Davalı ve davacı hükümlerine yönelik kimse af çıkaramaz. Bireysel kişi ve hürriyetlerine karşı bu, aykırı bir durumdur. Yasama organı yargı bağımsızlığına gölge düşürür. Kim af yasasını çıkarırsa mağdurların bedduasına maruz kalır. Suçlular cezasını çekmekle mükelleftir. Her sıkışan  parti bir çıkış yolu olarak  af getiriyor. Ancak Ak parti kadrolarının böylesine tarihi bir yanlışa ;imza atacaklarına ihtimal vermiyorum. Hukukun üstünlüğüne ve yargı bağımsızlığına saygı duyulmalıdır.

Sn. Bahçeli neden idam yasasını meclisten çıkarmıyorsun ?  Size engel olan hiç kimse yok. Sizin derdiniz yerel seçimlerde  afla dışarı çıkanları kullanmak olmasın ? Kaba kuvvete başvurarak diğer siyasi parti aday  adaylarını sindirmek mi acaba  derdiniz ? Bu yöntemle İYİ PARTİ aday adaylarını engellemek amacınız mı acaba ? Bu afla hangi kuşu vurmak istiyorsunuz acaba ? Amacınız terör yandaşlarını  ve katilleri dışarı çıkarmak mı istiyorsunuz ? 

DÜRÜSTLÜK   KAYBEDİYOR...

Vatandaş vergisini ödemiyor , Cezasını ödemiyor. Faturasını ödemiyor , Onlara af çıkıyor. Dürüst ödeyen vatandaş  enayimi oluyor sizce  ?  Dürüst birey askere gidiyor ve vatani görevini yerine getiriyor. Gitmeyene seçimler öncesi  bedelli askerlik çıkıyor. Haksızlığa karşı imar affı getiriliyor. Kaçak meskenlere ve arazilere  tapu veriliyor. Yolsuzluk yapanlara yol veriliyor. Araziler af yoluyla peşkeş çekiliyor. Onlarca örnek verebiliriz.  Kısacası devlet adaletsizliği ve yolsuzluğu kendi eliyle yapıyor. Dürüst vatandaşlara karşı kötü örnek oluyor. Kanunlara ve kurallara uyanları korumuyor. Balık baştan kokmuş sözü her şeyi çok güzel izah ediyor. Fazla söze gerek yok. Siyasi parti il başkanlarının veya miletvekillerinin  ağzına bakan hakim ve savcıların olduğu yerde  adalet uzun süre yaşamaz.

Milliyetçi bir partinin terör örgütlerine yakın duran ve işbirliği yapan bir partiden daha az oy alması çok üzücüdür. Milliyetçi oyların daha yüksek olması gereken bir dönemde ; 10% düzeyinde bir oy alması son derece manidardır. Af yasası yerine bu konu üzerinde çözüm ve projeler üretilse; ülkemiz adına daha faydalı olur.

Ülkemiz içeriden  ve dışarıdan siyasi ve ticari baskılarla karşı karşıya gelirken ; samimiyetten ve ciddiyetten uzak suçluların affı peşinde koşmak akılla ve mantıkla izah edilemez. Rahşan affında olduğu gibi binlerce vicdan acır  ve sızlar. Masum insanların ve bizlerin şimdiden bedduası hazırdır. İsteyen istediği gibi affı çıkarabilir. Her zaman  ‘’Mazlumun ahı indirir şahı ‘’ sözü  unutulmamalıdır.

Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Hulusi Akar Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Berat Albayrak Mevlüt Çavuşoğlu Eyüp Eroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU