TOKATSPOR DİP YAPTI

Tokatspor düşme noktasında. Taraftarlar büyük tepkiler gösteriyor. Yöneticiler sessizliğe büründü.

TOKATSPOR DİP YAPTI
Bu içerik 1611 kez okundu.

                       

Tokatspor her yeni  sezona bir sevda, bir umut ve yeni bir hayalle yola çıkıyor. Başarılı ve fedakar yöneticiler kadar, çapını bilmeden bu işe kalkışıp sonrada rezil olup gidenleri de geçmişte çok gördük.Bu tipler Tokatspor’a faydalı olmayı bir tarafa bırakın,sadece zarar verdiler.Cahil ve çapsız bu tipler aman Tokatspordan uzak olsun.Cahilin tek marifeti dedi-kodu ve iftiradır.Doğru düzgün  Türkçeyi yazmayı bilmeyenler şu gün bile adam olup ahkam keserek Tokatspor hakkında sözde kaygılarını ifade ediyor.Tokatspor bu hallere geldiyse siz ve sizin gibi boş laf üreten zır cahil ve çapsızlar yüzündendir.Maça bedava girmenin hesabını yapanda yıllardır hep bunlardır.Her dönem lige heyecanla başlanıyor. Her yıl şampiyonluk hayalleri kuruluyor. Binlerce Tokatlıların umudu haline geliyor. Fakat aynı yıl  şampiyonluk hayalleri yeşermeden suya düşüyor.

TFF 2, lig kırmız grupta mücadele eden Tokatspor ; bu yıl sezona çok iddialı ve  kötü başladı. Oynanan 8 maçta , 3 puanı da beraberlikle aldı.Galibiyet henüz alamadık. Düşme potasına girdi. Ligin son sırasında yerini aldı. Cumartesi günü Kırklareli’yi Tokat’ta ağırlayacağız.İnşaallah yener ve yavaş-yavaş yukarılara yükseliriz.Bu başarısız  kötü tablo,  tüm taraftarları ve spor severleri derinden üzdü. Sporda iddialı yeni yönetim başarısızlığa damga vurdu. Sonuçlar taraftarları derinden üzdü.

Bu vahim tablo karşısında yönetim çareler üretmeli. Takımı düşme riskinden kurtarmalı. Gelecek maçlar için başarı zemini oluşturulmalı. Tokatspor’un ligde kalması için ortak mücadele ve akıl üretilmeli. Ded-i kodu sanatını bırakarak  başarıya odaklanmalı. Spora gönül veren her kesimle konuşarak ; Tokatspor için ortak paydada buluşulmalı. Tokatspor’un şahlanması için herkes omuz atmalı. Samimiyetten yoksun kişiler saf dışı bırakılmalı. Ok yaydan çıkmadan bu kriz çözülmeli. Şehrin vekilleri ve yöneticileri kriz masası oluşturmalı. Burnu havalı zengin ablalar çözüm sağlamalı.  Marifet Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında poz vermek değil  , şehrine sahip çıkmaktır. Bu şehrin oyunu alanlar Tokatspor için yüreğini ortaya koymuyorsa; ciddi bir sorun var demektir. Spora destek verilirse şehrin çehresi değişir, yoksa körleşir. Spor şehrin markasıdır, onurudur, gururudur. Bu onur ve gururu yakalamak için birliktelik ruhu önemlidir.

Ancak sözde spora destek vererek, özde samimiyetsizlik göstermek bir yöntem olamaz. Kulüp senelerce yol geçen hani gibi kullanılmış. Tokatspor ,birileri için atlama tahtası , makam , yolsuzluk yeri ,  gösteriş , aklama, arpalık ve geçim adresi oldu. Zaman zarfı içerisinde gönülden hizmet eden yöneticiler ve spor severler mutlaka olmuştur. Karşılık beklemeden maddi ve manevi  destek sağlayanlara teşekkür etmek isterim. Yaz- kış, sıcak ve soğuk demeden sadakat ve vefa gösteren spor severlere ve taraflara minnettarız.

Bir şehir avluda sinek avlayan zübüğün sözlerine bakılarak idare edilemez. Şayet bir yerde zübük varsa orada çakallık ve tilkilik baş gösterir.  O zübük içeri girer ve orayı dağıtır. O işte ne başarı  nede bereket olur. Zübük sadece kendi öz menfaatlerini düşünür.  Kişisel çıkarı için kılıktan kılığa değişir. Zübük virüs gibidir. Zübüğe dokununca kanser gibi tüm vücudu sarar. Zübüğün fıtratında ihlas, amel , fazilet , ahlak ve haya yoktur. Bu tipler cavlaki tarikatının huylarına ve yaşam tarzlarına uygun hareket ederler.  O çıkarcıdır ve bireyseldir. Kamu huzurunu bozar. Toplumsal barışa zarar verir. Zübüğü rehber edenler mutlaka yarı yolda kalırlar. Hedeflerine ve hayallerine ulaşamazlar.

Tokatsporu  TFF  süper  lige taşımak zor değil. Sadece göreve başarılı isim ve arkasında güçlü bir yönetim kurmak yeterlidir. Tıpkı Koç döneminde olduğu gibi . O dönemde merkezi yönetim ve bazı idareciler  destek vermedi. Tam tersine köstek oldular. O dönem yönetime ve başkana sürekli  saldırı , komple ve kumpas kuruldu. Çünkü o ,içerden nemalanan ve farklı bağlantılara uzanan akçeli işleri kesti.Çakallar ve sözde elit olduklarını zanneden bir grup yüzkarası bundan çok rahatsız oldu.O dönemi kötüleyenler  bu dönemde başarısızlığın tam adresindeler. Takkeleri düştü ve kelleri göründü. Gün ışığında kabak gibi ortaya çıktılar. Ne demişler alma masumun ahı çıkar aheste aheste.

Eyüp Eroğlu Yusuf Beyazıt Mustafa Arslan Kadim Durmaz Yücel Bulut Tokatspor Erbaa Zile Pazar Niksar Turhal Almus Sulusaray Artova Yeşilyurt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU