ASOSYAL ZENGİN’İN MAT OLUŞU

   ASOSYAL ZENGİN’İN MAT OLUŞU
Bu içerik 1811 kez okundu.

       

     AĞIR ABLA MODELİ TUTMADI...

  Her dönemde olduğu gibi bütçe görüşmeleri yine çok  hareketli başladı ve dün gece sona erdi. Mecliste grubu bulunan tüm  siyasi partiler bütçe görüşmelerine yoğun ilgi gösterdi. Siyasal iktidar ve  muhalefet  partileri , yine büyük tartışmalar yaşadı. Meclisteki tansiyon hiç düşmedi.  Hatiplerin sert konuşmaları ve üslupları büyük tartışmalara neden oldu. Vekiller hop oturdu , hop kalktı. Birbirlerine üstünlük sağlamak için olağanüstü bir çaba ve gayret sarf edildi. Siyasi partilerin ikili dalaşmaları ve sözlü düellosu  meclise damgasını vurdu.

  ‘’ Mütevazilikten bahsedip ,başları arş-ı ala da olanlara sadece güldüm…’’

Bütçe görüşmeleri münasebetiyle  siyasi parti vekilleri ,temsil ettikleri partinin ekseninde   fikir ve görüşlerini gündeme taşıdı. Az da olsa sorunlar hakkında konuşma fırsatı buldular. Bazı vekiller çok etkili ve anlamlı konuşmalar yaptılar. Ülkemizin iç ve dış meselelerini  gündeme taşıdılar.  Siyasal iktidarın politikalarına yönelik ciddi eleştiriler oldu. Özellikle ekonomik politikalar ve uygulamalar üzerinde büyük tartışmalar yaşandı. 

     ‘’ Şov yapmak isteyenlere gün doğdu ‘’

 Siyasal iktidar, adalet ve yargı konusunda köşeye iyice sıkıştı. İktidar tutuklamalar ve yargılamalar konusunda kötü bir sınav verdi. Bir çok muhalif hatip , fetö , 15 temmuz , Pkk, Papaz, Balyoz, Ergenekon, Şike ve Başbuğ davalarını meclise taşıdı. Adaletsizlikler ve hukuksuzluklar üzerinden büyük dalaşmalar yaşandı. ‘’Ne Mutlu Türküm diyene ‘’sözü ve andımız konusunda MHP  köşeye sıkıştı. Mecliste grubu olan partiler içerisinde MHP  net  bir görüntü sergilemedi. Olayların ve tartışmaların gerisinde kalmayı tercih etti. Haksız ve yanlış  bir çok konuda siyasal iktidarın yanında olmayı tercih etti. Böylece partinin geleceğini tehlikeye atmış görünüyor bence. Halk kendilerinden daha güçlü ve etkili bir politika yapmalarını bekliyor. İç ve dış sorunların doruk noktaya ulaştığı bir ortamda sürekli yandaşlık politikası partiyi zora sokuyor. 

Bütçe görüşmelerinde Tokat Milletvekilleri olarak yine çok fazla  gündeme çıkamadık. Beklenilen performans sergilenmedi. Meseleler meclise yeterince taşınmadı. Sadece Kadım Durmaz tarafından bir etkili ve yerinde bir konuşma gözlerimize çarptı. Diğer vekiller destek bile sağlamadı. Ancak oturduğu yerden  gündeme gelmek için arada zıplayan ve hoplayan bir zengin vardı. O her zaman ki zengindi.Halkı dışlayan,kimse ile irtibatı olmayan,sadece şov ve öne çıkma çabasında olan zengindi bu.Bizimkilerin adeta  vekil olması için kapısında yattıkları ve Tokat’a dayatma olarak seçtirdikleri zengindi bu.Nedendir bilinmez ; bizimkiler bu hal ve davranışları ile öne çıkanlara pek bir düşkünler.Bunu da anlamak zor .Hatiplere ayar vermeye, konuşmacıyı kesmeye ve  laf ebeliği noktasında ön sırada oldu. Asosyal Zengin kibir ve öfke savaşını mecliste de sürdürdü. Sevilmeyen tavırları  ve itici duruşu  gözden kaçmadı. Kimin kimle iş birliği yaptığı halk geçmişte çok iyi biliyor.

Kendi geçmişinin  hesabını veremeyenler , gelecekte bir gün madara olacağının hesabını tahmin etmelidir. Madaralık  onlar adına Allah’ın bir lütfu ve ihsanıdır. Niyet ve amel kötülük olanca;  azap ve bela musallat olur. Kötülerle iş tutmak bir zillettir. Onların kovasına su taşımak ihanettir. Şahsen alnımız ak ve başımız dik olarak milletin huzurundayız. Güç nerede olursa olsun, duruşumuz ve ilkelerimiz asla değişmez. Bizde vatan, millet, devlet , bayrak ve din  aşkı  sönmez.  Milli ve manevi değerlere karşı tavrımız nettir.

Gerçek milliler ve mili görüşçüler hainlerle hiçbir yerde dostluk kurmamıştır. Sanal Müslümanlara asla prim vermemiştir.  Onurlu ve şerefli politika izlemişlerdir. Her dönemde elimize, dilimize ve belimize sahip olduk  ve olmaya da çalışacağız. Hak , hukuk, adalet, ahlak , demokrasi ve din ilkelerinden asla taviz vermeyeceğiz. Çünkü Allah doğrularla ve dürüstlerle beraberdir.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Rasim Özçekimciler     0000-00-00 Helalin var abim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU