HALKTAN KOPTULAR

Siyaset sistemi ego, hırs, kibir, öfke ve ahlak taramasından geçmelidir. Siyasetçiler kendilerine ince ayar vermelidir.

HALKTAN KOPTULAR
Bu içerik 1255 kez okundu.

    

HALKTAN KOPTULAR

Aşırı sevgi toplumu zehirliyor...

   Adları yolsuzluğa karışanlar listelerde yine yer aldı. Senelerce aynı görevde rant devşirenlerle irtibat bir türlü kesilmiyor.  Yolsuzluk yapanlarla bağlar yeniden kuruluyor.  Paylaşımlar bilgi dahilinde yapılıyor. Çember içerisindekiler pastayı paylaşıyor.  Hortumcular ,baltacılar, topçular, lokmanlar ve hekimler hepsi yeniden göreve atandı. Memlekette  sanki bunlardan başka insan kalmadı. Belediyeleri babalarının çiftliği gibi kullananlara prim verildi. Tüm bonuslar ve primler birlikte paylaşılıyor.

Siyaset sadece baba parası ile iş insanı olduğunu zanneden, memlekette herkese tepeden bakan, rant devşirmek için siyasilere kuyruk sallayanlar ile yapılmaz. Paralarını al bunların; inanın alayı süt dökmüş kedi gibi olurlar. Bunlarla mı siyaset yapılacak? Toplumun her katmanı ile sorunları olan ve hiçbir itibarı olmayan, bir kuruşuna bin kuruş rant bekleyenlerle mi siyaset yapılacak? Bu neyin davasıdır acaba .? Hakk davası olmadığı gün ışığı gibi ortadadır. Siyaset mekanizması rant, şöhret, para ve  makam  davasına döndü.  Kul, yetim ve komşu haklarına saldırmak normal bir durum haline geldi. Siyaset o kadar kirlendi ki  ;40 katırla   40 ton zemzem getirilse bunlar temizlenmez. Kirlerden arınmazlar. Tepeden tırnaklarına kadar hukuksuz, adaletsiz ve anti demokratik işlere bulaştılar. O kadar ileri gittiler ki , masum, gariban ve yoksul iş arayan aileleri kullanır hale geldiler. Egolarını tatmin etmek için bir çok iş arayan kadınları pas - pas gibi kullanıyorlar. Mağdur ve çaresiz insanların peşinde nema arıyorlar. Şerefi ve namusuyla iş arayanlar yobaz ve kirli tiplerin skandal sözlerine maruz kalıyorlar.  

Etrafları bomboş ve sevenleri hiç yok. Sokaktaki bir seyyarın  bile  inanın bunlardan daha sözü geçer ve hatırı sayılır. Halktan alınan güç ile bu güç zehirlenmesi de nedir? Müslümanlık bu mu? Hak davası bu  mu ?  Yahu ! alayınız kibir abidesi oldu. Bu millet sizi görmüyor mu? Sahte gülüşleri anlamıyor mu? Millet her şeyi çok iyi anlıyor.  Millet zamanı ve vakti gelince fişi çekmesini iyi bilir. Bu aşırılığın , azgınlığın ve taşkınlığın sonu hayra alamet değildir.  Bu makamlar elden gidince;  bu milletin arasında nasıl utanmadan dolaşacaksınız?

  Şaban Hocalarından Ankara’da  millete tepeden bakma argedası alıyorlar

Halktan koptukları artık apaçık ortada. Nedir o masa üzerine ayak koymalar?  Bir ayyaşın  ve soytarının yapacağı bir  hareketi;  bir vekil yapabilir mi ?  Bu nasıl bir aşağılık ve terbiyesizliktir. Bu insanları kıyamda durdurmak ne büyük bir ahlaksızlıktır. Ne büyük bir zillettir. Bir insan hak, hukuk ve dava bilmeden bir yerlere gelirse  sonuç bu olur. Nedendir bilinmez; bu tip dallama ve saplamaları koruyan yoksun kişiler var. Birde bu ezik tipleri savunan troller var. Bu troller nedeniyle zaten çok büyük kayıp yaşayacaklar. Bu troller partiden beslenen ve hayali iş yapmadan para devşiren Müslüman kişilerdir. Çalışmadan maaş alırlar. İşe gitmezler. İş yerlerini bilmezler . Evde otururlar.Ama beş vakit namazı ihmal etmezler. Tezatlık zaten burada yatıyor. Halkı kandırıyorsunuz , yanıltıyorsunuz  ve aldatıyorsunuz. Fakat  kimsenin Allah’ı aldatma, yanıltma ve kandırma şansı yoktur. Yarın işleri bitince bu trol yaptıklarının ölseler bir bardak suyunu vermeyecek olanlarda bunlardır. Bunlara eğitim veren hocaları ;istisnai durumları anlatmıyor. Herkese tepeden bakılmaz ustaaa (!)

Allah-ü Teala verdiği nimetlerin değerini bilmeyenden, bu nimetleri alır. Ayet ile bu sabittir. Kimse kendini dev aynasında görmesin. Kusura bakmayın ama, dibine kadar ehli kibirsiniz... Burnunuz havada geziyor.

 

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU