10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

Güç altında ezilmek yok... Hak karşısında haykırmak var... Özgürlük karşısında ses vermek var. ..

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
Bu içerik 1318 kez okundu.

Dünyada ve ülkemizde hatta insan yaşamının var olduğu en küçük birimde cereyan eden olaylardan insanları haberdar etmek için ne denli zorluklar içerisinde mücadele ettiğinizi biliyoruz. İnsanların en temel haklarından birisi bilgi edinme hakkıdır Bu uğurda kar , kış yağmur ve çamur demeden habercilik ve yayıncılık adına mücadele edenler toplum adına büyük bir hizmet etmektedirler. Doğru habere ulaşma adına hayatlarını bile riske atanları biliyoruz

10 ocak günü hukuksuzluklara, adaletsizliklere ,yolsuzluklara ve usulsüzlüklere karşı duruş sergileyen gazetecilerin günüdür.

10 ocak günü  hak , hukuk, adalet, demokrasi , cumhuriyet, özgürlük  ve din adına tarafsızca ve cesurca yüreklerini ortaya koyanların günüdür.

10 ocak günü köşelerinde kalemlerini millet ve devlet adına oynatanların günüdür.

10 ocak günü tavırlarını ve fikirlerini hak ve hukuk ve özgürlükten yana kullananların günüdür.

10 ocak günü düşüncelerini kişilerin onur ve itibarlarını muhafaza ve koruma adına ifade edenlerin günüdür.

10 ocak günü özgürlükler ve demokrasi adına yandaş , candaş , soldaş , sağdaş ve akdaş olmadan tarafsızca adalet ve hakdaş adına tavır koyanların günüdür.

10 ocak günü doğruları her hangi bir menfaat gözetmeksizin cesurca ifade edenlerin günüdür.

10 ocak günü şantajcıların ve montajcıların günü asla olamaz. Basın kimliği altında kişileri fişleyen ve muhbir edenlerin günü değildir. Ellerindeki yayın yetkisini tehdit amaçlı kullananların asla değildir.

10 ocak günü onurlu ve şerefli insanları karalayanların günü değildir. Şehirlerinde hayali faturalarla para devşirenlerin  günü olamaz. Her şer, fırıldak , dolandırma, çarpma, şantaj, karalama, kumpas, yalan , düzenbazlık ve zübüklük olaylarının altında kararmış  kömür tiplerin günü olamaz.  Birilerini koruma adına piyonluk yapanlar için kara bir gündür. Onlar için utanç günüdür. Maskelerinin gün yüzüne çıktığı bir gündür. Bu hakkın kullanılması da büyük oranda basın yoluyla gerçekleşmektedir.

Toplumların doğru bilgilendirilmesinde ve doğru bilgiyle yönlendirilmesinde en önemli görev kuşkusuz siz değerli basın mensuplarımızın görevidir. Bizler siz basın çalışanlarımızın bu görevi en güzel şekilde yerine getirdiğinize gönülden inanıyoruz. İnsanlık adına üstlenmiş olduğunuz bu zorlu görevde sizlere başarılar diliyor Dünya Basın Çalışanları Gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum

Recep Tayyip Erdoğan Berat Albayrak Süleyman Soylu Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Mevlüt Çavuşoğlu Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu Eyüp Eroğlu Yusuf uzun Burhan Arar Cemal in
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU