ERDOĞAN'DAN CILIZ TEPKİ

Dış politikada cıvık siyaset izlenmez... Dış politika cesaret, feraset ve kararlılık ister...

ERDOĞAN'DAN CILIZ TEPKİ
Bu içerik 1920 kez okundu.

            

     ERDOĞAN’DAN CILIZ TEPKİ

Cıvık çamur gibi işler yürümez...

 Türkiye dış politikada kararlı ve etkili bir yol  çizemiyor. Dışa dönük değişken politikalar yürütüyor. Net ve tutarlı tavırlar gösteremiyor. Komşularla sıfır sorun politikası yürütürken;  işbirliğimiz  koptu ve herkesle hasım olduk. Arap halklarıyla dostane ilişkilerimiz askıya alındı. Ticaretimiz zayıfladı. Siyasi ve kültürel ilişkilerimiz suya düştü. Arap Baharı sürecine kadar pro- aktif  real politika izleyen ülkemiz, ABD ‘nin yanında yer almasıyla orta doğu bataklığının içerisine gömüldü. Arap halklarıyla izlenen işbirliğimiz ve diyalog süreci büyük yara aldı. Düşmanlar azalsın dostlar çoğalsın ilkesi terse döndü. Değişken siyasi  dış politika uluslararası arenada  özenle takip ediliyor. Bu dönüşüm ve değişkenlik politikası büyük  tartışmalara sebep oluyor. Muhalefet  ve halk tarafından sert tepkilere yol açıyor. Siyasal hükümetin sürekli değişen siyasi tavırları puan kaybettiriyor. İktidar önce direniş gösteriyor. Başlangıçta sert bir tepki veriliyor  sonra yumuşak bir dil ile farklı söylemleri duyuyoruz. Bir süre sonra diyalog ve uzlaşı politikası yürütüyor. Neler oluyor anlamak imkansız.

Siyasal iktidar sürekli  olarak düşman  olan ABD’yi  müttefik ve stratejik ortak ilan ediyor. Amerika asla bize stratejik ortak olmadı ve olmaz. Amerika için İngiltere, Avusturalya, Kanada ve İsrail’den başkası yalandır. Siyasal iktidar her pisliğin ve şer işlerin arkasında ABD’nin olduğunu bildiği halde  , müttefiklik ve ortaklık sözünü ağızlarından atamıyor. ABD yönetimi 15 temmuz darbesine ,  terör odaklarına  , askeri ve siyasi  yardımı açıkça yaptı / yapıyor. Hem de bunu tüm dünyanın gözü önünde yapıyor. Türkiye ile iş birliği yapan her ülkeye siyasi baskı kuruyor. Ülkemizi net olarak tehdit ediyor. Ülkemizi batıracağını ifade ediyor. Donald Trump bizi ortak ve müttefik olarak görmüyor. Lider düşman ülke olarak algılıyor.

Donald Trump tarafından atılan mesaj aslında bir savaş sebebi sayılabilir. Dünya’da   büyük yankı buldu. Millet çok sert tepkiler verdi. Türkiye’yi aşırı kızdırdı. Muhalefet partileri kızgınlıklarını ve en büyük tepkilerini dile getirdiler. Muhalefet liderleri misliyle cevap verdiler. Erdoğan tarafından yapılan açıklama mide bulandırdı. Basit ve korkak bir açıklama yapıldı. Kararlı ve sert bir tepki verilemedi. Donald  Trump tarafından atılan mesaja Sn. Erdoğan ve arkadaşları sadece üzülmüşler. Bu üzülme olayına güler misiniz ağlar mısınız bilmem. Üstelik işbirliği  görüşmesi ve ticari anlaşma yapılıyor.

- Düşmanı besleyen  bir numaralı düşman  ve katil ABD ve Türkiye arasında  75 milyar  dolar ticaret hedefleniyor. 

-Suriye vatandaşlarına TOKİ tarafından  bahçeli ev yapacağını ilan ediyor. Türkiye’deki fakir ve gariban vatandaşlar için değil,  yabancı ve ülkesini savunamayanlar adına bizim vergilerimizle yapılacak. Taraflı yandaş inşaat firmalarına nema  ve iş fırsatı oluşacak.

Böylece gerek görüldüğünde gariban anadolu askeri  orada düşmanla  savaşacak ve şehit olacak . Düşman kim derseniz  ,sözde ortak ABD ve maşaları olan PKK. PYD, YPG, DEAŞ,ve Esad güçleri .

ABD’nin  yaptırımlarına ve düşmanca tavırlarına karşı net politika yürütülmesi çok önemlidir. Aba altından cılız sopa gösterilerek iş birliği yapılamaz. Bu aziz topraklardan ABD’ye ait tüm izler ve kalıntılar temizlenmelidir. Bence artık bu yankilere  karşı kini ve nefreti kusma vaktidir. Azdan az çoktan çok misali…

Yusuf Uzun Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Binali Yıldırım Mevlüt Çavuşoğlu Eyüp Eroğlu Fatih Portakal İsmail Küçükkaya Ekrem İmamoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU