YEREL SEÇİM ÇETİN SEÇİM

Geçim telaşı seçimden önce geliyor... Millet iş , aş ve ekmeğinin peşinde koşuyor. Ekonomik kriz milleti eziyor...Pahalılık pazarları ve çarşıları vurdu....

YEREL SEÇİM ÇETİN SEÇİM
Bu içerik 3535 kez okundu.

 

YEREL SEÇİM ÇETİN SEÇİM

    İnsanların gündeminde seçim yok. İnsanlar geçim derdine düşmüş. Seçimlere ilgi giderek azalıyor. Geçmişte gördüğümüz görkemli , ihtişamlı ve heyecanlı günler yok artık. İklim ve hava koşulları seçim çalışmalarını olumsuz etkiliyor.  Salonlar  zorla ve baskıyla dolduruluyor. Türkiye genelinde derin bir sessizlik  hakim.

   Son yıllardaki yanlış siyasi politikaların ve ekonomik gelişmelerin  seçimlere büyük yansıması olabilir. Siyasi partiler adına şok sonuçlar doğurabilir. İktidarın vahim bir tabloyla karşı karşıya gelmesi ihtimal dahilinde. Gündeme gelen her uygulama halkın sırtında ilave ciddi bir yük  oluşturdu. Ekonomik şartlar ağırlaştı. Hükümet kaşıkla verip kepçe ile alıyor. Ekonomik krizin derin sancıları seçim sonuçlarını etkileyecektir. Yandaş şirketlerin  haksız ve  hayali kazançları bilinen bir gerçektir. Bu şirketler bireyleri resmen sömürüyor. Bu firmalar darphane gibi para kesiyor.

    Fakirlik yada zenginlik

   Unutma(!) tabut tek kişilik

 Adaletin ve hukuk sisteminin olmadığı yıllarda  köprü başlarını  çeteler sarardı. Şimdi gişelerde sosyetik makyajlı bayanlar  para  kesiyor.   Önceden köşeleri gaspçılar kuşatırdı. Şimdi ise resmi kameralar ve radarlar  getirildi. Önceden  yol kenarlarında  ve dağ başlarında çeteler haraç keserlerdi .Şimdi ise şirketler resmi  komisyon kesiyor. 

Bu ekonomik krizin bir siyasi bedeli olacaktır. Bu oranı kestirmek çok zordur. Ancak  siyasal iktidar  tarafından atanan adayların yapısına bakıldığında ; itaat ve biat  prensibine uyan şahsiyetler tercih edildi. Emre itaat etmek ve uysal olmak birinci şart oldu. Muhalefet partilerinin her bölgede  oylarını artıracağı  hissediliyor. Ankara , İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerde millet ittifakı büyük oy olabilir. Seçimleri kazanma şansı yüksektir. Ağırlaşan  yaşam  şartları ve mali yükler İstanbullular üzerinde büyük tepkilere yol açtı. Krizin ilk merkezi ve etkilendiği yer İstanbul oldu. İstanbul halkı fatura  ödemekten bıktı,  usandı.

YANLIŞ ATA OYNADILAR ..

   Tokat açısından bakıldığında seçimler çetin geçecektir. Merakla beklenen Ak Partinin  ilçe adayları açıklandı. Akabinde isimlere yönelik olumlu ve olumsuz eleştiriler peş peşe geldi.  Aday olanlarda büyük bir sevinç oluştu. Listeye giremeyenler  il yönetimine isyan bayrağını açtı. . Ak Parti gücünü merkezde ve ilçelerde kaybedecek. Muhalefet partilerinin ilçelerde daha güçlü adaylarının olduğunu biliyoruz. Özellikle Turhal , Erbaa, Zile , Pazar , Yeşilyurt ve Sulusaray’da kıyasıya bir seçim yarışı  olacak. Bu ilçelerde aile bağları , etnik köken, mezhep farklılıkları  ve aday profilleri daha etkili olacaktır.  CHP   Zile’de şimdiden seçimleri göğüslemiş durumdadır. Millet ittifakı Zile’de daha etkili ve favori görülüyor.

İlçe adaylarının belirlenmesinde etkili olanlar ; bazı ilçelerde taraflı ve büyük hatalar yapmıştır. Taraf tutulmuştur ve nefsi davranılmıştır. Adaletli hüküm verilmemiştir.  Son anda  Sulusaray ilçe Belediye Başkanı kurban edilirken  Artova ve Erbaa Belediye başkanı aday gösterildi. Bu büyük bir çelişki ve haksızlıktır. Gece gündüz çalışan ve hiçbir alingirli nefsani işlere bulaşmayan Demirkol’un suçu neydi bir deyin bakalım?  Niçin  9 aday adayını uzun süre   oyalama  yoluna gittiniz. ?  Bazılarının  altındaki bir sele civcivi buradan yazmaya beni zorlamayın beyler. Burada kimsenin tarafında değilim  fakat doğru ve dürüst olmak gerekir. Nerede sizin kırmızı çizgiler beyler ? Kendi aday adaylarınız  diğer partilerden aynı anda aday oluyorsa;  sorun sizde demektir. Sorunu başka yerde aramanıza gerek yoktur.

  . Tokat tarihinde belki de bir ilk yaşanıyor. Her türlü rezillik ortaya çıkıyor. Sonrada süt gibi ak ve temiz sayılıyor. Siz kapatın , bize de açmak düşer.

  Sakin olun Sayın Zengin

‘’Seni sana bırakmıyorlar, başka bir şey ol diyorlar….’’

Senin zaten itici ve problemli tarafın bu .bireyselsin, sadece kendi nefsin için varsın. Kimseye en ufak bir yardım ve desteğin yok .Herkese düşmansın. Bunun vekil olarak bu Tokat’a ne faydası var?  Bu nasıl bir siyasetçiliktir? Herkes ile kavgalısın, her insana ayarsın, İstanbul ekibi kötü, o kötü ,bu kötü öyle mi? Bence senin insanlar ile sorunun var.  Sempatik değilsiniz. İnsanlara karşı soğuksunuz.  Yüzünüzde hiç gülümseme yoktur. Erkeklere sert davranıyorsunuz. İnsanlara bir bardak çay dahi ikram etmediniz. Bence siz yanlış yerden vekil oldunuz. Sizin için en güzel yer mars olsa gerek. 

   Aday tanıtım gününde Özlem Zengin çok sinirli ve öfkeli görülüyor. Tepeden bakması ,  nahoş hitabeti , itici üslubu, afralı ve tafralı  davranışları hatta ayar verme çabası herkesi gerdi. Tokat’ta siyasi etkisini koyamadı ve abla olamadı. Hayatta en sıkıntılı insan, yanına yaklaşılması en zor olan insandır. Halkla bir türlü yıldızı barışmadı.  Şayet Ak Parti ilçeleri kaybederse  sarayda hesaba tüm vekiller çekilecektir. Sn. Erdoğan bir siyasi faturayı  sarayda mutlaka kesecektir. Bazılarını trenden kendisi indirecektir. Ak Partinin son yıllardaki siyasi zayıflığı ve sancılı politikaları yönetim bozukluğundandır. Parti içerisinde ılımlı, cesur, mert, yiğit ,samimi ve  dürüst kişilerin sayısı azaldı. Kötüler iyilerin  hepsini dışladı / dışlattırdı.  

Sonuç itibariyle 31 mart yerel seçimleri bir savaş değildir. Kazananı ve kaybedenin olduğu demokratik bir seçimdir. Tüm aday  adaylarını  kutlarken ,  aday olanların Tokat’a hayırlara vesile olması temenni ederim. 

 

Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Metin Polat Eyüp Eroğlu Kadim Durmaz Yücel Bulut Mustafa Arslan Binali Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU