BEKA MESELESİ KOLTUK

Yerel seçimler ''BEKA'' meselesi değildir. Mesele ''KOLTUK'' meselesidir.

BEKA MESELESİ KOLTUK
Bu içerik 2232 kez okundu.

                

  BEKA MESELESİ KOLTUK

   Her seçimde bir başka algı operasyonu yapılıyor. Yöntem yine aynı. Seçimler öncesi bir sorun yaratılıyor. Bir senaryo yazılıp çevrilecek film için ‘’motor’’ deniliyor. Oyun ve tezgah hazırlanıyor. Seçmeni etkilemek için her türlü dümen sergileniyor. Bütün ayak oyunları troller tarafından sosyal medyada yayılıyor. Bu troller partilerin maaşlı çalışanları olarak biliniyor. Bu troller  ile topluma bir korku ve endişe yayılıyor. Sosyal mecralarda bir panik havası oluşturuluyor. Bu çalışmalar basın ve yayın organlarında  haber olarak veriliyor. Akabinde siyasi parti liderleri politikalarını bu çizgide yürütüyor. Artık bu yöntemler sürekli yapıldığı için halk  yutmuyor. Bazı seçmenler ise bunlara maalesef  inanıyor. Eğitimli seçmen inanmıyor ve ikna olmuyor. Anadolu seçmeni bu tarz film ve dümenlere; çabuk inanan bir yapıya sahip. Bu planlı tezgah ve korku ortamı maalesef ki ,seçmen tabanında prim yapıyor. Bir trol bir kuyuya bir taş atsa, kırk akıllı çıkaramıyor. Ancak gerçek şudur ki ,en büyük oyun bozucu Yüce Allah’tır. Bugün siyasal iktidar içinde ; hasbilikten çok hesabilik edenler sürekli artmakta ve bu hesabiler dün geldikleri yerleri açıkça unutmuş durumdalar.

   Cumhur ittifakı 31 mart seçimlerine yönelik sloganlarını ve söylemlerini dillendiriyor.  Her türkü hakareti ve söylemi  kendilerine  hak sayıyorlar. Her seçim onlar adına milli mesele  ve çok defasında bu argümanı  öne çıkarıyorlar. 31 mart seçimleri   ‘’BEKA ‘’ meselesi  oldu. Bir yere bir belediye başkanı veya mahalleye muhtar adayı seçmek ‘’BEKA’’ mesele oluyor. Cumhur ittifakı  adayları  kazanırsa  ülkenin ‘’BEKA’’ meselesi ortadan kalkıyor. Şayet muhalefet partilerinden birisi  kazanırsa ülkenin ‘’BEKASI’’ tehlikeye düşüyor. AKP ve  MHP, seçimleri Türkiye  genelinde  kazanırsa  ortalık güllük gülistanlık olacak . Demokrasi kazanmış sayılacak. CHP, BBP, SP, ve İYİ parti kazanırsa illet, zillet ve hainler kazanmış gibi gösterilecek. Demokrasi hiçe sayılacak.  Cumhur ittifakı  MHP VE AKP adaylarının yarıştığı illerde ‘’BEKA’’ meselesini zinhar görmüyor. BEKA meselesi  sadece muhalefet partileri  için sorun teşkil ediyor. Donald Trump Türkiye’yi tehdit etti. Ülkemizi yıkacağını ve mahvedeceğini ifade etti. Oysa ki Bunak Trump’ın bu açıklaması en büyük ‘’BEKA’’ meselesi ve tehditti. Cumhur ittifakı cenahı  bu duruma sadece üzüldüklerini dile getirdi.  Millet ittifakı ABD’ye karşı  en büyük sert tepkiyi ve söylemi dile getirdi. Bu hadise hepimizi derinden üzdü. Meydanlarda kral kesilen cumhur ittifakı ABD’ye karşı hiçbir yaptırım uygulamadı.  BEKA meselesine gelince : siyasi geleceğinden endişe duyanlar , koltuklarını ,şöhretlerini , makamlarını korumak isteyenler için türetilmiş palavradır. Kocaman , uydurma ve kuyruklu bir yalandır. Hedef  saptırmadır. Gerçekleri ört pas etmektir. Adaletsizlikleri, yolsuzlukları ve hukuksuzları kapatmaktır.  Ülkeye  ‘’BEKA’’ meselesi yaratacak en büyük  tehdit siyasal iktidarın   stratejik ortağı  ve müttefiki   ABD’dir. Darbelere destek  , terör odaklarına açık ve net yardım ve yataklık eden tek ülke bu sözde stratejik ortaktır. Her ülkeye peynir ekmek gibi silah satan ,sonra çeşitli oyunları planlayıp tetikleyerek savaştıran ve bu savaşı  ticari fayda olarak gören bu alçak gringolardır. Bir gün gelecek ve döktükleri bu kanın içinde kendileri boğulacaktır..

Her türlü yolsuzluğa alet olmuş İstanbul cumhur ittifakının adaylarına oy vermek nasıl bir ‘’BEKA’’ meselesidir. Bunların bir çoğunun imar ,ihale, rüşvet ve rant paylaşımında dedi  kodular ayyuka çıktı. Cumhur yada millet ittifakı fark etmez. Seçmenin oy vermesi ‘’BEKA’’ meselesi değildir. BEKA meselesi kaybetme korkusunun yarattığı, sadece  müzikal bir kaval  sesidir.

Cumhur ittifakı tarafından yürütülen ‘’BEKA’’ politikası mantığa, akla ve rasyonelliğe aykırı bir siyasettir. Seçmenler dikkate almıyor. Geçmiş seçimlerde benzer politikalar izlenmişti. Bu sefer maya tutmaz. Yoğurt  bozuk  ve cıvık çıkar.

 

Yusuf Uzun Recep Tayyip Erdoğan Berat Albayrak Mahir Ünal Süleyman Soylu Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU