KUKLA İŞKUR - BOŞKUR

İŞKUR İl Müdürlüğüne tepkiler artıyor. Halk isyan ediyor. Adaletsiz ve skandal istihdam alımı yapıldı. Garibanlar işe giremedi.

KUKLA    İŞKUR - BOŞKUR
Bu içerik 2483 kez okundu.

                 

    KUKLA   İŞKUR- BOŞKUR

TOKAT İŞ KUR MÜDÜRÜ BIR PROJEDİR  ÇOK İYİ TİYATRO  OYUNU OYNAR. ALİ CENGİZ OYUNLARINDA USTA BİRİDİR.  İKİLİ OYNAMAYI ÇOK SEVER.. İŞİNDE MAHİR BİRİSİDİR.

Kuklalık maşalık ve piyonluk  kargaşa yaratır. Vicdanları yaralar. 

Bu göreve geldiği günden itibaren, kurumun itibarını mahvetti. Makamdan şeref aldı. Hısım, akraba, dost herkes şikayetçi. Bir hava bir caka. Üst perdeden konuşup haddini aştı. Hak edene ve garibana iş vermedi. He-hu deyip milleti savdı. Adam olup birde alay etti. Haddini aştı. Bekir Fındık herhal istifa etmelidir. Ulan 1500 kışı alacaksan niye 10 bin başvuru aldın? Niye umut taciri oldun.

Hangi insana insan olup iş buldun. Yedin, içtin,  gezdin. Seni epeydir araştırmaktayım. Seni takip ediyorum. Siyasilerin kuklası bir zavallısın. Senin gibiler Ak Partiyi mahvetti. Adalet, onur ve eşitlikten sen ne anlarsın. Geçen sene tüm kurum amirlerinin istediği güvenlikçiyi değil, ağ babalarının dediğini utanmadan alanda sendin. Açtırma ağzımı. Açılırsa pandoranın kapağı dökülür tane tane safralar.  Söyletme yediğiniz naneleri bizlere. Kırdığın ceviz 40 ı geçti. Derhal bırak o görevi. Ey siyasi erk(!)TOKATI mahvettiniz. Milleti ayrıştırdınız .Bu mu siyaset ?Yazıklar olsun. Başkan Erdoğan bunları bir bilse, sizi Topçama kadar kovalar.

İŞKUR   SİYASETİN ARKABAHÇESİDİR ...

İŞKUR makamı siyasilerin çöplüğüne dönüştü. Adamı olanlar istihdam ediliyor. Garibanlar kapıda kuyrukta bekliyor.  Umut ışığı arıyorlar. Büyük bir hayalle bekliyorlar. Fakat perde arkasındaki dönen dümenleri garibanlar çözemiyor. Siyasal iktidarın yöneticisi eşini , dostunu kurumlara ve belediyelere gönderiyor. İŞKUR siyasal iktidarın arpalığı konumuna geldi. Adaletli istihdam olayı bitti. Tokat İŞKUR İl Müdürlüğü birilerinin kuklasıdır. İŞKUR Tokatlıyı ayrışmaya ve bölünmeye sev etmektedir. İŞKUR yöneticileri tarafsızlığını yitirmiştir. Kurumun üzerine büyük gölge düşmüştür. Tokat İŞKUR İl Müdürlüğü Ak Partinin emir komutasında hareket eden siyasallaşmış ve işlevini kaybetti.. İŞKUR  yönetimi halkı tahrik ediyor. Şayet bir halk bir kuruma beddua ediyorsa, o kurumda idarecilik iflas etmiştir.

CEVAPSIZ SORU  İŞARETLERİ VAR...

İŞKUR İl Müdürlüğüne soru şudur. Bu çetin kış aylarında Sulusaray, Yeşilyurt, Artova, Almus, Reşadiye ve Pazar ilçelerinde yeni bir yatırım oldu mu.? Bu ilçelerden sizlere yeni istihdam talebi resmi olarak ulaştı mı? Bu istihdam yatırımının adlarını ve yerlerini bildiriniz. Halk olarak bilmek istiyoruz. Niçin seçimler öncesi  iş alımı yaptınız?  Niçin seçimleri beklediniz?

İŞKUR amacı 31 mart yerel seçimlerine yönelik istihdam sağlayarak seçim yatırımı yapmaktadır  İŞKUR  yönetimi  siyasal iktidarın seçimleri kazanması ve seçmeni etkilemek için oy arayışındadır. Tokat  İŞKUR İl Müdürlüğü amacının ve ilkelerinin dışına çıkmıştır.

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU