ERDOĞAN’I ANLAMAK ZOR

Düşman kimdir? Dostum kime nedir? Değişimin sebebi nedir? Yanıt bekleyen sorular....

ERDOĞAN’I ANLAMAK ZOR
Bu içerik 928 kez okundu.

 

ERDOĞAN’I ANLAMAK ZOR

      Erdoğan , Refah Partisi döneminde yıldızı parlayan bir isim oldu. Rahmetli Erbakan hocamın yanında yükselen bir yıldızdı. 90 yılların en  popüler ismi oldu. Gençliği ,samimiyeti , duruşu ,kişiliği ve hitabetiyle öne çıktı. İstanbul’a büyük hizmetler yaptı. Türkiye’ye sayısız eserler kazandırdı. Kronik sorunlara çözümler  üretti. Türk halkının gönüllerinde  iz bıraktı. Girdiği her seçimden zaferle çıktı. Türk seçmeni şahsına münhasır oy verdi. Erdoğan her dönemde siyasal başarı grafiği elde etti. Hatalar olmasına rağmen  2012 yılına kadar başarılı bir  siyasal ve ekonomik tablo görüldü. Mikro ve makro dengeler acısından iyimserlik hakim oldu. Bu yıla kadar etkili ve başarılı  politika yürütüldü. Bu döneme kadar dış ve iç politikada rasyonel bir politika izlenildi. Doğru bir yol haritası  takip edildi.

   2013 yılıyla birlikte sıkıntılar baş gösterdi. Erdoğan başta olmak üzere tüm parti teşkilatlarında fikir ve düşüncelerinde büyük değişim hareketi başladı. Parti  ilkelerinde ve prensiplerinde çöküntü baş gösterdi. Fikirlerde yozlaşma, politikalarda sapma ve  sosyoekonomik değişim çizgisi kendini gösterdi. Devletin tüm kurum ve kuruluşları , askeri ve ekonomik gücü elde edince; gerçek yüzler ve fikirler ortaya çıktı. Geçmişte söylenilen ve savunulan fikirler ayaklar altına alındı. Makama bisikletle gidenler Mercedes’i aldı, başladı saltanat. Bazıları kırmızı çizgilerden nefse uyup tavizler verdi. Demokrasi , hukuk, yargı ve yasama önemini yitirdi. Kanunlar ve kurallar tanınmıyor. Devlet memurları sindirilmiş ve yöneticilere korku salınmış. Erdoğan ve teşkilat yapısında bozulma  yaşanıyor. İzlenilen politikalarda deformasyon görülüyor.

Öyle ki, kazanmak için her şey mubah sayılıyor. Halkına hainler diyebilecek kadar küçülüyorlar. Son günlerde Sn. Erdoğan’ı izleyince hayretlere düşüyoruz. Kimler bu metinleri hazırlar ve sunar bilmiyorum ama konuşma dili ve üslubu son derede kötü. Konuşma metni hakaretler ve küfürler içermekte. Çirkin ifadeler yer almakta. Sn. Erdoğan bir gönül insanıdır fakat,  aşırı ve sert  politika söylemi kendisine yakıştırılamıyor. Partisi oy kaybetse bile Sn. Erdoğan değişmemeli. Bu millet kendilerini nasıl biliyorsa öyle kalmalıdır. Hafızalarda gönül insanı olarak iz bırakmalı. Kendisine uysallık ve yumuşak dil yakışır.Biz, Başkan Erdoğan’ı öyle sevmiştik.

  Türkiye’nin bir no’lu düşmanı ABD  ve onun başkanı  Trump’tır .  Açık bir düşmandır.  23 bin tır  mühimmat ve siyahı PYD /YPG  teslim etmiştir. Şehitlerimizin katilidir. Dünya’nın önünde ülkemizi  açık-açık  tehdit etmiştir.  Dünyayı ateşin eşiğine getiren şapşal bir adamdır. Böylesine azılı açık bir düşmana  Sn. Erdoğan’ın ‘‘DEĞERLİ DOSTUM SN. TRUMP ‘’ diye söze başlaması vicdanları net olarak yaralamıştır. Bu da yetmiyor.  Maşaları , kuklaları  ve piyonları  Beştepe'de ağırlıyor.  Cumhuriyet tarihimizde hiçbir siyasi parti  liderin ,düşman bir ülkenin başkanına dostum dediğini duymadık, görmedik. Bu noktada Sn. Erdoğan’ı anlamak ve çözmek hakikaten zorlaştı.  Bu sözü seçmen olarak  anlayamıyoruz. Trump sizin ne zamandan beri dostunuz ? anlamak ve bilmek istiyoruz.  Millet olarak buda bizim hakkımızdır. Bizim cumhurbaşkanımız olarak cevap vermek durumundasınız. Seçmen olarak böyle dostluğu ve düşmanlığı kabul etmiyoruz. Düşman düşmandır. Dost dosttur. Dost olan kalleşlik yapmaz. Arkadan vurmaz. Ok atmaz. Bizi hançerlemez. Askerimizi ve polisimizi öldürtmez. Üniter devletleri parça-parça ederek; yeni sınırlar oluşturarak silah satma derdinde olmaz. Oysa ABD işte bu dur .ABD silah taciridir .Kan ile beslenen bir ülke ABD’dir. Düşmana karşı nasıl konuşulacağı bellidir. Bakanlarımız konuşurken ABD’li yetkililerle ağızları kulaklarına varıyor. Neşeli ve keyifli görüntüler. Samimi pozlar ve gülücükler sergileniyor. Sizlerden dik duruş ve gerçek politika bekliyoruz. Ya evet veya hayır . Ortası olamaz. Oyalama dönemi bitsin artık

Yusuf Uzun Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Berat Albayrak Mevlüt Çavuşoğlu Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu Fatih Portakal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU