EROĞLU ÇÖZER

Feryadı duyun, partizanlığı bırakın , çözüm üretin. garibanlara kulak verin.

EROĞLU ÇÖZER
Bu içerik 1761 kez okundu.

                             

 

    EROĞLU ÇÖZER

İŞKUR- BOŞKUR’da  işçi alımında yaşanan görüntüler, ulusal  ve sosyal medyada yayınlandıktan sonra tepkiler büyüdü. Tokat İŞKUR  ,1500  adet geçici işçi alacağını duyurdu. Binler akın etti. Belki de o Bedestenlioğlu’ndaki kuruma gitmek için minibüs parasını zar-zor veren bile vardı. Kura çekiminde sonra ortalık karıştı. Umut taciri Tokat İŞKUR  İl Müdürü haksız ve adaletsiz davranınca tepkiler büyüdü. Çığ gibi eleştiriler arttı.

Öyle bir an yaşandı ki,işsiz bir bayanın açım diye haykırışı yürekleri yaktı. Bu olay Tokat’ın tarihinde ilk defa yaşanan bir mesele değildi. Kapatılamadı ve gizlenemedi. Basın skandal olayı bütün çıplaklığıyla halka duyurdu. Bu rezalet görüntüler yaşanırken sözde abilerden ve sahte yöneticilerden çıt çıkmadı. Halk  ve gönül adamı olanlar yerin dibine girdiler.  Millet acından ölürken, acım diye bağırırken onlar semiz bir şekilde beslenmeye devam ettiler. Aralarındaki akçeli işleri hesap edip durdular. Bunda başkalarının da hakkı olduğunu unuttular.

Vicdansızlık kömür gibi ruhlarına işlemiş. Kömür ruhları kir ve pas tutmuş. Bu şehrin damarlarına kömür sirayet etmiş. Koltuk uğruna ne vicdan nede vakar kaldı. Acıma duygusu silindi. Bir yere imam atanınca,  o şahısta  şuur, irade, iyilik hissi, adalete yakınlık , güzellik , hayır,  ve fazilet aranırdı. Heyhat (!) güzellikler mazide kaldı.

Vicdanlı kişilerde sevinme, üzülme, acıma, sevgi, saygı ve haya olurdu. İdareciler insaflı , merhametli ve şefkatli davranırdı. Fakire ,fukaraya ve garibana ve yoksullara el uzatılırdı.  Dayısı olan işe giriyor . Dayısı olmayan açım diye haykırıyor. Arkadan açım diye feryat edene hain ve provakatör damgası vuruluyor. Bu nasıl bir rezalet , nasıl bir gidişattır.

Okullarda okuduğumuz kitaplar aynıdır. .Aldığımız dersler aynıdır. Gördüğümüz ilimler aynıdır. Fikirler aynıdır. Düşünce yapısı aynıdır. Makamları bulunca neden değiştiniz? Yarın er ya da geç bu koltuklar sizden de gidecek. Halkın için de nasıl dolaşacaksınız. Bir zamanlar kral kesilenlere şimdi yakınları don-atlet götürüyor.. Duyarsızlığın sebebini anlamak mümkün değildir.

 EROĞLU’NA İLK GÖREV

  Tokat Belediye Başkanı Sn. Eyüp Eroğlu yaşanan bu skandala derhal müdahale etmelidir. Feryat eden bu kadını bulmalı ve iş imkanı sunmalıdır. Hanımeli merkezlerinde fazladan bir hanımeli olsa ne olur.

Bu defa Metin Başkan yada diğer siyasi erkin yakını olmasın ,ne kaybedersiniz? İHL mezunu olmasın ne olur sanki. Başkan Eroğlu ,vicdanını dinlemeli ve merhamet duygusunu göstermeli. Adına yakışanı yapması beklentimizdir. Erdemli , irfanlı  ve vicdanlı politika yürütmelidir. Ayıpları kapatmak başka bir ayıp olur. Çözmek ve çare üretmek yöneticilerin asıl görevidir.      

Yusuf Uzun Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Berat Albayrak Mevlüt Çavuşoğlu Binali Yıldırım Fatih Portakal Eyüp Eroğlu Ekrem İmamoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU