HOŞ GELDİN REİS

Nefesler tutuldu. Hayat durdu. Coşku ve izdiham zirvede. Talih kuşu Tokat'a kondu.

  HOŞ GELDİN REİS
Bu içerik 2636 kez okundu.

 

HOŞ GELDİN REİS

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ı ağırlamak için büyük bir hazırlıklar yapıldı. Tüm ilçe, belde ve köylere haberler gönderildi. Mitinge katılması için herkes davet edildi. Neredeyse davet edilmedik kimse kalmadı. Devletin kurum ve kuruluşlarından tutun, kırsaldaki yaşayanlara kadar çağrı yapıldı. İnsanlar kar , kış ve soğuk dinlemedi. Reis  tutkusu her şeyin üstündeydi.  Akın akın insanlar meydana yürüdü. Bölük bölük kişiler alanı doldurdu. Grup grup insanlar köylerden taşındı. Yollar kapatıldı. Sokaklar süslendi. Caddeler temizlendi. Dev karşılama için nefesler tutuldu. Heyecan doruğa çıktı. Hata yapmadan şirin görünmek ve reisin sağında ve solunda poz vermek asıl gayeydi. Kaybolan itibarını kazanmak için asosyal zengin,  öne çıkma gayretindeydi.

MÜJDELER OLSUN...

Reis Tokat’a ayak bastı. Hayat durdu.

 Sn .Erdoğan yıldırım hızıyla  geldi.  Şimşek gibi çaktı.  Güneş gibi doğdu. Ay gibi parladı.  Alanda görülünce coşku seli yükseldi. Sevinç çığlıkları şehri kuşattı. Sevgi ve teveccüh tavan yaptı. Methiyeler ve şiirler okundu. Bazıları göz yaşlarına  boğuldu. Reise dokunmak için izdiham yaşandı . Evlerin pencerelerinden kadınlar ve çocuklar, yollarda erkekler ,ona  ‘’Hoş geldin reis’’ diyorlardı. Adeta şehir bayram havasına büründü.

Sn. Erdoğan’ı karşılamak için büyük bir ders çalışılmış ve tarihi örnekler okunmuş  gibi duruyor. Söylemler , sloganlar ve çığlıklar bize  sanki Hz. Muhammedin Medine'ye girişini hatırlattı.  Görüntüler Medine’’li Ensarların  sözlerini anımsattı. Bazı kişiler ve gruplar   Erdoğan geldi, hoş geldin reis ,  ya reis, ya Erdoğan, seni seviyoruz reis, canımız  sana feda  olsun reis, vur de vuralım reis, uğrunda ölürüz reis  sloganları attılar.

Sn. Erdoğan konuşmasını yaptı ve sorunsuz gitti. Meydandan hiçbir aykırı  ses ve eleştiri çıkmadı. Sorunlar iletilmedi. Sanki göç olmamış, fabrikalar kapanmamış, İŞKUR-BOŞKUR  önünde  binlercesi  kuyruğa girmemiş,  pancara kota konmamış, tarım artmış , hayvancılık canlanmış gibi bir hava estirildi. Sn. Erdoğan’a sıfır sorun iletildi. Sn. Erdoğan , kepçe ile aldığını kaşıkla verdiğini ballandıra ballandıra anlattı ve büyük  alkış aldı. Mükemmel bir demagoji yaptı. İyi bir ironi sanatını yutturdu.

Ey Tokatlı kardeşim ,  Sizi anlamak ve çözmek için binlerce kitap okunsa çok zor.

Mazot pahalı, tarlayı süremiyorsun.

Yem pahalı , satın alamıyorsun.

Gübre pahalı,  tarlaya ekemiyorsun.

İlaç pahalı , bostana kullanamıyorsun.

Pancar ucuz , hakkını alamıyorsun.

Buğday ucuz, pahalı satamıyorsun.

İstihdam yok  ,  işsizlik var.

Enflasyon var, yatırım yok.

Ekonomik kriz var, cepte para yok.

Tarım kredi kooperatiflerine borç artmış. Kredi borçları yükselmiş.

Hayvancılık karın doyurmuyor. Devletin verdiği yardıma  halk muhtaç hale getirildi.. Zenginleşmek yerine fakirlik ve yoksulluk diz boyu arttı..

Fakat görünen o ki : TOKAT'TA HER ŞEY YOLUNDA...

Fakat bunca örgütlenmeye rağmen mitinge katılım düşük oldu. Öyle görülüyor ki ; Ak Parti seçimlerde  %15  düzeyinde  oy kaybedecek. Ekonomik kriz etkisini Anadolu’da gösteriyor. Ak Parti  tüm  Türkiye'de oyunu  kaybetse ;Tokatta  reis  kesin oy alır.  Tokatta CHP, MHP , İP, SP ve Ak Parti arasında kıyasıya bir yarış görülüyor. Sn. Eroğlu’nun  şahsi popülaritesi  bir adım önde gözüküyor. Asosyal zengin  10 adım geride  zarar veriyor.  

Yusuf Uzun Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Berat Albayrak Binali Yıldırım Ekrem İmsamoğlu Mansur Yavaş Fatih Portakal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU