SİLİVRİ’DE CHP İÇİN ZOR GÜNLER

SİLİVRİ’DE CHP İÇİN ZOR GÜNLER
Bu içerik 1847 kez okundu.

 

SİLİVRİ’DE CHP İÇİN ZOR GÜNLER

Silivri İstanbul’un en güzel ilçelerinden birisi. Doğasıyla , bağlarıyla, yeşillikleriyle ve büyük tarım alanlarıyla bilinen muhteşem bir ilçe. Emlak, konut ve gayrimenkul şirketlerinin gözdesi. Rant alanlarının en büyüğü konumunda. Büyük ekonomik fırsatların ve yatırımların kapısı niteliğinde olan bir bölgedir. Bu ticari fırsatlar , siyasi partilerin hedefindedir. Seçimler Silivri’de bu anlamda tüm siyasi partiler adına önem arz ediyor. Her parti lideri, itaat eden , emirlerine sadık olan ve istekleri harfiyen uygulayan kişileri aday listesine aldı. Toplumun kabul gördüğü kişiler listelerin dışında kaldılar. Tepeden inme adaylar ve dışlanmış kişiler öne sürüldü.

Cumhur ittifakı tarafından aday gösterilen Volkan Yılmaz’ı , ben ilk defa duydum. İlçe de çok ta tanınan bir isim olmadığını biliyorum. Kim bilir belki bu durum bir avantajda olabilir. Volkan Yılmaz özünde iyi bir insan olabilir fakat ,siyaseten tanınmayan bir aday olarak yolu açık olsun , demek bize düşer.

CHP, Özcan Işıklar’ı yeniden aday gösterdi. Adaylığı ve kişiliği ulusal gündeme defalarca taşındı. Eleştirilerin ve tartışmaların hep odağındaki bir isim oldu. Parti içi mesele haline dönüştü. Büyük ve uzun tartışmaları parti içerisinde bolca yaşattı. İnce’nin baskısıyla tekrar aday gösterildi. Dünür dediğin böyle olur misali…

CHP tarafından aday gösterilmeyen Selami Değirmenci ve sevenleri büyük bir şok yaşadı. Parti üyelerinin büyük çoğunluğu hayal kırıklığına uğradı . Kızgın olan gruplar ve Değirmenci taraftarları soluğu DSP ‘de aldı. Sonuçta Değirmenci, DSP’den aday oldu. Silivri’de yaşayan etkili isimler Değirmenci tarafında saf tuttu. İzlenimlerim o ki , Değirmenci’yi destekleyenler her geçen gün artıyor. Sevgi seli dalga dalga yayılıyor. Görkemli toplantılar düzenleniyor. Salonlar tıklım tıklım doluyor. Işıklar , her geçen gün dibe vuruyor. İnsan ilişkilerinden kopuk olan Özcan Işıklar , CHP için bu seçimde risk alınan bir aday profili olarak göze çarpıyor. Aynı durum Maltepe içinde geçerli. Maltepe de muhtemelen bu seçimi MHP’li aday kazanacak.

Selamı Değirmenci ,31 martta Özcan Işıkları un ufak edecek gibi görülüyor. Bu hatalı karar ile CHP, kesin gördüğü seçimi zora soktu. İletişim becerisi olmayan, iyilik ve ihsan bilmeyen, insanlardan kaçan ve kibir ehli olan Özcan Işıklar, Silivri’de partilileri ikiye böldü. Böylece Cumhur ittifakı adayı Volkan Yılmaz’a büyük bir avantajı da vermiş oldu. sanki CHP başkanlığı resmen MHP adayına armağan etti. Şu an ibre Yılmaz’ın lehine doğru ilerliyor. Rüzgarın yönü Volkan Yılmaz tarafına esiyor. Mevcut şartlar değişmez ise, Volkan Yılmaz rahat bir şekilde seçimleri alacak gibi. Ancak ekonomik  kriz sebebiyle  millet ittifakına yönelik;  bir yığılma ve kayma olduğunu  göz önünde tutmak gerekir. 

Ancak Bahçeli’nin son açıklamalarıyla seçmende bir tedirginlik olduğunu belirtmek isterim. Kendisi gibi düşünmeyen seçmeni hain ve terörist ilan etmesi şaşkınlığa sebep oldu. Bahçeli’nin değerlerimizle ve milletimizle örtüşmeyen skandal açıklaması , tarihi cahilliğinin bir işaretidir. Bu sözü kendisine iade ediyoruz. Kimse bizlerin vatan , millet, din ve bayrak aşkımızı sorgulayamaz. Hiç bir kimsenin kendisine oy vermeyen seçmeni PKK ve FETÖ ile aynı safta tutamaz ve eşdeğer göremez. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Suç varsa ortada, gereği net olarak yapılmalı. Koltuklarınız için milleti birbirine düşürmeyiniz. Ayrıştırmayınız. Gruplaştırmayınız.Ötekileştirmeyiniz. .

Yusuf Uzun Selami Değirmenci Özcan Işıklar Volkan Yılmaz Muharrem İnce Kemal Kılıçdaroğlu Devlet Bahçeli Berat Albayrak Recep Tayyip Erdoğan Temel Karamollaoğlu Binali Yıldırım Ekrem İmamoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU