TOKATSPOR KÜME DÜŞME EŞİĞİNDE

Tokatspor sahipsiz., yalnız, kimsesiz. Taraftar çaresiz. Şehirde gerilim hakim.

   TOKATSPOR KÜME DÜŞME EŞİĞİNDE
Bu içerik 2255 kez okundu.

                 

                  TOKATSPOR KÜME DÜŞME EŞİĞİNDE

 ‘’ Sahipsiz şehrin çocukları ‘’ küme düşme noktasındalar…

  Milyonların izlediği ve takip ettiği Tokatspor , zor günlerden geçiyor. Taraflar grupları ve spor severler derin bir kaygı içindeler. Ard Arda gelen yenilgiler ve kötü gidişat Tokatlıları çileden çıkardı. Tepkiler  ve sert eleştiriler çığ gibi arttı.

Tokatspor fanatikleri sosyal medyada  isyan ettiler. Yıllarca uğrunda koşulan  Tokatspor’da sancılı haftalar başladı. Koca şehirde tansiyon iyice yükseldi. Sinirler gerildi. Öfkeler arttı. Taraftar grupları kılıçları çekti.  Nişanlar alındı . Siperler çekildi. Oklar hedefe doğruldu. Top atışları başladı. Hedefte olmak yürek ister. Kim karşı koyabilir ki bu top atışlarına . Direnmek ve yok saymak çok zor. Kaçmak  ve sığınmak  en kolay olanı.   Başarısızlığın mimarları sessizliğe büründü. Konuştular, geldiler, gördüler, medyatik oldular , formalara isimlerini yazıp şov yaptılar. Bu aslında piyardan başka bir şey değildi ve kaçtılar. Küme düşmenin de nedeni bu güruhtur. İnsanlar ile uğraşmayı hobi haline getirenlerde bunlardı. Dostlukların ve kişisel diyalogların bozulmasına sebep oldular. Geldikleri gibi geri gittiler.  Sıcak yuvalarına döndüler. Karınca gibi alttan oymaya başladılar. Efsane yönetim kestaneye döndü. Yıldızlar karması hikaye oldu. 3 dağın arasında koca şehir bulgur kazanı gibi kaynadı. Mısır gibi patladı. Çıtır çıtır çerezler ortaya çıktı. 

Futbol bu şehrin ortak ve en büyük sevinci. Birlik ve neşesi. Şehrin markası. Temel tanıtımı. Ortak hamuru, Müşterek  mayası. Beraberlik sevgisi. Zevklerin  ve sevginin ortak meşalesi. Sosyolojik ve psikolojik acıdan şehrin yansıması. İnsanların tek  tutkusu , aşkı ve sevdası. Bir çok kişilerin deşarj olduğu bir spor dalıdır.

Tokat , spor dallarının ve alanlarının kısıtlı ve sınırlı olduğu ender şehirlerden birisi. Futbol dışında müşterek konuşulan ve izlenen bir spor dalı yoktur. Futbol konuşulmazsa , siyaset, dedi kodu ,fitnelik , fesatlık ,hasetlik ve kıskançlık konuşulur. Şeytanın kovasına su taşınmış olur. Şeytanın askerleri çoğalır. 

Tokat’ın kronik hastalıkları …

Tokatspor’da başarısızlığın mimarlarına bir göz atalım. Hatta şehirdeki temel istikrarsızlığın ve huzursuzluğun  müsebbibleri. Zübüklük işlerinin  tarihçesine bir göz atalım.

 • Bu şehirde dinleme, kumpas, şantaj işlerine karşı yapılan sessizlik
 • Bu şehirde fitnelik , fesatlık ve muhbirlik işleyenlere karşı sessizlik.
 • Bu şehirde karalama, iftira, küfür ve hakaretlere karşı sessizlik
 • Bu şehirde yalan, talan ,yolsuzluk ve haksızlıklara karşı sessizlik
 • Bu şehirse dolandırıcılık , sahtekarlık ve düzenbazlığa karşı sessizlik
 • Bu şehirde müptezel , mitoman, zübük ve psikoteklere karşı sessizlik
 • Bu şehirde iş adamlarına, sanayicilere, yatırımcılara sahip çıkılmaması.
 • Bu şehirde dürüst , mert, samimi, çalışkan, cesur, yiğit insanların korunmaması.
 • Bu şehirde kötü, kirli , çirkin ve pis işlerle uğraşanlara karşı  sessizlik.

  Bu şehrin kalkınmasına ,huzuruna ve istikrarına engel olan , millerin huzur ve güvenliğini bozan ve sportif başarısızlığın temelinde  kişi Zübük. Bu zübük ile  sürekli işbirliği yapanlar basiretsiz  şehrin siyasetçileri, zübüğü kullanan iş adamları, işbirlikçi kamu kurum müdürleri, duyarsız kalan sivil toplum kuruluşları ve sessiz kalan basın kitlesi. Zübüğün girdiği ve el attığı hiçbir işte  hayır , bereket , iyilik ve güzel işler olmaz.
 •   Tokatspor düşmesin.  Sporseverler üzülmesin. Tokarspor sevdası sönmesin.  

 

Eyüp Eroğlu Yücel Bulut Kadim Durmaz Mustafa Arslan Metin Polat Özlem Zengin Tokat Erbaa Zile Turhal Niksar Reşadiye Pazar Artova Yeşilyurt Sulusaray Tokatspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM OLDU
AKŞAM OLDU