EROĞLU MUTLAK GALİP

EROĞLU  MUTLAK GALİP
Bu içerik 1401 kez okundu.

          

  EROĞLU SEÇİMDEN  GALİP ÇIKAR

Tokat’ta seçim çalışmaları çok hareketli geçiyor. Adaylar arasında kıyasıya bir yarış sürüyor. Adaylar kişisel birikimleri ve özellikleri bakımından birbirinden kıymetli isimlerdir. Tabanda her adayın bir etki alanı ve gücü olduğu kesin. Siyasi parti adayları tabanda etkili potansiyel bir siyasi  güce sahiptir.  Arada tatlı ve sert propagandalara müşahit oluyoruz. Mahalle toplantıları ve seçim çalışmaları Eroğlu adına; daha görkemli ve ihtişamlı geçiyor. Mitinglerdeki kalabalık ve yoğunluk Eroğlu lehine ağır basıyor. Yapmış olduğu hizmetlerden ve  yeni yapılacak projelerden dolayı ; Eroğlu seçimlerde favori olarak net görülüyor. Bu seçimden zaferle çıkacağına inancım tam. Eroğlu, seçimlerden galip çıkar. Fakat ,aldığı hasarların ve zararların acısını müptezellerden çıkarır mı, onu bilemem. Doğru insan ve kaynakların hakkını  ödeye bilir mi , onu da bilemem. 

 Ancak Eroğlu bazen sevgi seline kapılarak veya seçmenin teveccühü karşısında; iyiyle kötüyü ayırt etme noktasında zayıflık gösteriyor. Karar alma noktasında geç kalıyor. Dinlediği ve istişare ettiği kişilerin toplumda özgül ağırlığı tartışılır. Bunlar ,’’her şeyi ben yaparım ,kimseye gerek yok ‘’diyerek ortada dolaşan ve helal –haram ayırmadan yaşayan insanlar. Toplum tarafından defolanmış tipler. Müptezel kişiler tarafından getirilen haberlere itibar edilmez. Onlardan şahit , kefil ve delil olmaz. Şehirde itibarı olmayan kişilerle sürekli poz vermesi oy kaybına vesile oluyor. Ey iman edenler ! Eğer bir fasık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz. Sonra yaptığınıza pişman olursunuz.' (Hucurat, 6) .

 Ak Partinin Tokat merkezde bir miktar oy kaybına uğraması muhtemeldir. Yüzde 55-60…bunlar deli saçmasıdır. Yanıltıcı ve abartıcı bilgilerdir. Ülkenin genel ekonomik gidişatından ötürü diğer siyasi partilere seçmenin eğilimi hissediliyor..

Tokat ilçelerinde seçimler daha haraketli geçiyor. Adaylar arasında dalaşmalar ve sürtüşmeler görülüyor. İlçelerdeki seçim sonuçları ,merkez kadar önemlidir. İlçelerde  MHP , CHP  ve  İYİ  Parti çok etkili görülüyor. Zile’de  CHP, Turhal’da ve Erbaa’da   İYİ  Parti , Niksar’da, Pazar’da ve Artova’da  Ak Parti , Sulusaray ve Yeşilyurt’ta MHP  önde görülüyor. 

Kim kazanırsa kazansın milli iradeye ve seçmen iradesine saygılı olmak zorundayız.  Siyasi parti liderlerinin nefret ve kin söylemlerine karşı;  sağ duyu içerisinde seçimlere gitmeliyiz. Kardeşlik ruhuna gölge düşürecek fikir ve eylemlerden uzak durmalıyız. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz.

Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Berat Albayrak Eyüp Eroğlu Binali Yıldırım Mansur Yavaş Ekrem İmamoğlu Tokat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU