TOKAT’TA İBRELER AŞAĞI DOĞRU

Tokat ikiye bölündü. Oylar paylaşıldı. Muhalefet güç kazandı. Tokat ''Eroğlu' dedi.

TOKAT’TA  İBRELER  AŞAĞI DOĞRU
Bu içerik 2197 kez okundu.

 

TOKAT’TA  İBRELER  AŞAĞI DOĞRU

  Tokat’ta aday belirleme süreci çok hareketli geçmişti. Aday adayları arasında kıyasıya mücadele verilmişti. Adaylar, büyük tartışmaların  gölgesinde  ve restlerin çekildiği bir ortamda netleşmişti. Özellikle ilçe adaylarının belirlenmesinde kritik ilişkiler ve isimler rol almıştı. Aday olabilmek için her türlü yol ve yöntem mubah sayılmıştı. Her zaman olduğu gibi yine ahbap -çavuş ilişkileri devreye girmişti. İl yönetimine her türlü baskılar  , kenardan  ve köşelerden yağmur gibi akıyordu.    Ak Parti’de, Erbaa , Turhal , Zile ve Niksar kör düğüm olmuştu. Bazı adayları  İl Tokat teşkilatı istemedi fakat , genel merkez ‘’olacak’’ dedi. 

Daha önce ifade ettiğim gibi;  Eyüp Eroğlu kişisel başarılarından dolayı seçimlerden başarıyla çıkmıştır. Ancak  yanlış isimlere karşı mesafesini koruyamadığı için oyları ve gücü  azaldı. Bu dönem  bu meseleyi kökünden çözmelidir. 

Seçimler öncesi bu ilçelerdeki aday belirleme yöntemlerinde büyük hatalar  olduğunu ifade etmiştim. Tokat’ta Ak Partinin oy kaybedeceğini , ilçelerde ve beldelerde başkanlıkları kaybedeceğini dile getirmiştim. Hatalı adayların faturasının bir bedeli olacağını net olarak ortaya koymuştum.

Tokatlı seçmenler 31 mart seçimlerinde alternatif bir parti olarak MHP ‘yi tercih etmiştir. Tokat’ta beka propagandasının yarattığı gelirimden MHP kazançlı çıkmıştır. Diğer muhalefet partileri ,güçlü isimlerle sandıkta  belde ve ilçeleri zorlamıştır. Kaybetseler bile potansiyel bir güce sahip olduklarını göstermişledir.

Tezlerimde  ve analizlerimde yanılmadım. Yaptığım anketlerin  güvenilirliği ve doğruluğu  ortaya çıkmıştır. Kolpacı ve zübüğün dostları bir kez daha kaybetti. Yanlış ata oynayanlar yenildi. Sapla samanı ayırt edemeyenler mağlup oldu. Abilerden medet umanlar yıkıldı. Abilik saltanatı sona erdi . Güvendikleri dağa kar yağdı. Elleri boşa çıktı.

Ak Parti, Erbaa, Zile, Almus ve Yeşilyurtu kaybetti. Dört büyük ilçenin ikisinde yenildi. Erbaa’da Hüseyin Yıldırım kötü kişilerle iş birliği yapmaktan, Zile’de  yanlış adaydan dolayı Ak Parti kaybetti. YOKKON’un (TOKKON) başarısızlığı ve toplumsal bir itibarının olmadığı bir kez daha görülmüştür. İstanbul ekibi ve abileri daha fazla bu şehri karıştırmasın yeter .YOKKON ,Zile’de sandığa gömülmüştür. YOKKON Tokat’ta Ak Partinin oy kaybına sebep olmuştur. YOKKON’UN  skandal çalışmaları ve şaibeli işleri yüzünden Ak Parti İBB kaybetmiştir. Tokatlıların çoğunluğu  İstanbul’da Ak Partiye oy vermemiştir. YOKKON insanları alevi -sünni diye ayırmış, halkı kutuplaştırmış, insanları ötekileştirmiştir. Kardeşlik ruhuna zarar vermişlerdir. Ak parti yöneticileri YOKKON’UN tüm faaliyetlerini ve kişilerini takip altına almak zorundadır. Aksi halde Ak Parti  daha büyük zarar görecektir. YOKKON içerisindeki dürüst ve düzgün kişiler ayırt edilmeli. Sürekli kişilerin aleyhinde koşuşan ve kötüleyen şaibeli kişiler derhal atılmalı. YOKKON teşkilatlar içerisinde ‘’TOPAL ÖRDEK’’ görevini yapmakta.    Erdoğan , İstanbul'da ilk iş olarak  İstanbul il binasındaki kozmik odaya tüm  YOKKON   yönetimini tıkarak , güzel bir haşlama yapması gerekir.           

                   

Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Hulusi Akar Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Binali Yıldırım Berat Albayrak Ekrem İmamoğlu Kadim Durmaz Özgür Karabat Mansur Yavaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU