BELEŞÇİLER DEŞİFRE OLUNMALI

Bankamatik memurları tespit edilmeli. Adalet ve hukuk uygulanmalı. Cezalar verilmeli.

BELEŞÇİLER  DEŞİFRE OLUNMALI
Bu içerik 1105 kez okundu.

                

                 BİLMEK / ÖĞRENMEK  / TANIMAK  İSTİYORUZ

  Adaletsizlik ülkemizde diz boyu artıyor. Haksızlıklar toplumda yayılıyor. Yolsuzluklar çoğalıyor. Her şeye bir kılıf buluyor.  Yanlışlar ve hatalar kitabına uyduruluyor. Gizli kapaklı işler meşru gösteriliyor. Halk aldatılıyor. Millet yanıltılıyor. Kitleler oyalanıyor. Kurumlar yıpratılıyor.

  Siyasi parti yöneticileri, üyeleri , taraftarları  ve yöneticilerin yandaşları bulundukları belde, ilçe, il ve Büyükşehir belediyeleri ile iştiraklerinde işe alımlar yapılıyor. Binlercesi istihdam ediliyor. Bu bankamatik memurları masa başlarında  hiç olmadılar ,hep araziye uydular. Burunlarını dikip ,din-i İslama ve davaya hizmet ayaklarından yediler, yuttular. Bu haramzadeler İşe gitmezler. İş yerlerinde arada bir görünürler. Seyyar gezerler. Abilerinden aldıkları özel talimatlara göre işlem yaparlar. Nerede bir parti programı olsa oraya damlıyorlar.  Tıkır- tıkır maaş alıyorlar. Bu maşalar ,haram mı  yoksa helal mi noktasını bir  kez dahi secdede düşünmüyorlar. Helal rızık nedir, bilmezler. Hakkaniyete önem vermezler. Şahsiyetlerinin doğru ve dürüst olduklarına inanırlar. Oysa ki, rezil ve zeliller. Etraflarında herkes bunlara acıyor. Hatta birileri, ‘’vekiller bizden emir alır’’, diyerek ortada dolaşıyor. Biz kimseye bir şey veremeyiz, biz alan eliz ,diyerek alıp-alıp çalıyor, çırpıyor ve yiyorlar. Sözde hak ve adaleti savunurlar. Hak ve dava için mücadele ettiklerini söylerler. Kafelerde nargile çektiklerini hiç söylemezler. Sosyal medyada trollük yaparak kral kesiliyorlar. Bunları bilmek istiyoruz. Tanımak istiyoruz. Toplumda deşifre edilmeli. Haksız maaş alanlar rezil edilmeli.

Türkiye bir hukuk devletidir. Kanunlar ve kurallar çerçevesinde  işlem yapılmalı. Troller tespit edilmeli. İşe giriş ve çıkışları , izinleri  ve çalışma saatleri takip edilmeli. Bu dönemde şaibeler ve duyumlar ayyuka çıkmıştır. Şayet haksız maaş alanlar var ise,  hepsinden geri ödeme alınmalıdır. Müfettişler  haksızlığın ve kabadayılığın bedelini ödetmeli.

Binlerce üniversite mezunu işe giremezken , milyonlarca insan fabrikalarda  asgari ücretle çalışırken  ve sayısız esnaflar evine ekmek götürme derdine düşerken , bu ehl-i harama bir hesap sorulmalı. Adalet işlemeli. Tarafsız olunmalı. Yanlışa dur demeli. Doğruları tartışılır  fakat hak tartışılmaz. Hak değişmez. Devamı gelecek…

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir Konut Algı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU