İMAMOĞLU ENGELLERİ AŞIYOR

İşte meydan (!) İşte Lider (!) İstanbul'da bir gedik açıldı. Ey deli haramiler (!) şimdi nereden gelirseniz , geliniz. Halk İmamoğlu diyor.

İMAMOĞLU  ENGELLERİ AŞIYOR
Bu içerik 2122 kez okundu.

 

            İMAMOĞLU ENGELLERİ AŞIYOR

    YSK  23 Haziran günü,  İBB seçimlerinin yenilenmesine karar verdi. Adaylar jet hızıyla harekete geçti.  İmamoğlu seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Halkın ,İmamoğlu’na her gün biraz daha artan  teveccühü dikkatleri çekiyor. Kısacası  ,’’Yenilmez Armadalar’’ İmamoğlu’nun ayak sesleri karşısında panik içindeler. 

   23 Haziran İBB seçimleri İstanbul’da ticari ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkiledi. Bu  ekonomik kriz, Anadolu halkını da inim- imim inletiyor. Güven ortamı bozuldu. Piyasalarda olumsuz hava estirdi. İş dünyasında  ve reel sektörde tedirginlik her geçen gün artıyor. Geleceğe dönük yatırımlar durdu. İyimserlik kayboldu. Siyasal iktidarın yürürlüğe koyduğu politikalar ve önlemler;  krize  dur(!) diyemedi. Enflasyonun yükselişini kıramadı. Global piyasalarda TL değer kaybetti. Dolar güçlendi. Kur riskleri iç ve dış piyasalarda yükseldi. Dışa bağımlı ithal ürünlerde fiyat artışı kademeli olarak arttı. Bireylerin alım gücü her geçen gün azalıyor. Pazarcı tezgahları hayli azaldı. Asgari ücretle çalışan aileler çok mağdur oldu.

   İmamoğlu öyle görülüyor ki, İstanbulluların gönlünde büyük yer edindi. Güleryüzlü , sempatik , genç , dinamik ve kararlı siyasetiyle seçmenleri etkiledi. Ak Parti’den rahatsızlık duyan ve zarar gören herkes İmamoğlu’nun etrafında toplandı. Tepki oyları İmamoğlu tarafına kaydı.

  İmamoğlu’nun vaatleri ekonomik krizin eşiğindeki  seçmenlere ışık oldu.  İçme suyu ve öğrenci Akbili  konundaki vaadi yüzleri güldürdü. Böylece İmamoğlu rüzgarı dalga- dalga ve her geçen gün yayılıyor. CHP’ye sempati duymayanlar dahi; İmamoğlu’na ilgi gösteriyor. Öyle ki,  gittiği her yerde çalışmaları adeta gövde gösterisine dönüşüyor. Halkın büyük ilgisiyle karşılaşıyor. Halk desteği çığ gibi büyüyor. Alanlarda resmen izdiham yaşanıyor. Meydanlar cıvıl-cıvıl  dolup taşıyor. Tabi ki bu görüntüler taraflı medyada gösterilmiyor. Bu da yetmez gibi , Ekrem İmamoğlu hakkında hep olumsuz haberler ve karalamalar yapılıyor. Bu tavrı gören halk, daha da çok İmamoğlu’nu bağrına basıyor.

 Binali Yıldırım , 31 Mart gecesi ‘’3700 oy farkla kazandık’’ dediği seçimlere kaldığı yerden devam ediyor. Seçim çalışmalarını Erdoğan öncülüğünde dev bir ekiple sürdürüyor.  Yıldırımın ekibinde  Erdoğan, Bakanlar, milletvekilleri ,valiler, kaymakamlar, yandaş medya ve kuruluşlar bulunuyor. 

Seçimler kazanmak için seferberlik ilan edildi. Bahçeli   karargahını Ankara’dan  İstanbul’a taşıdı. Cumhur ittifakı  tüm gücünü  ve imkanlarını seferber etti.

Fakat tüm bunlara rağmen Yıldırım mutsuz görülüyor. Toplantılar  daha sönük geçiyor. Hareketlilik oranı çok zayıf.  Seçmen ilgisi  düşük.  Bu nedenle  Yıldırım’ın neşesi ve keyfi yok. Yıldırım, kaybetme riskini  bildiği için,  çok fazla önde olmak istemiyor olabilir. 

 Halk ,’’Artık Yeter. Ne olur ise olsun, biz İmamoğlu’nu görmek istiyoruz.’’ Mesajını veriyor.

Kazanılmış bir seçimin iptal edilmesi büyük bir garabetti. İmamoğlu’nun hakkı yenildi. Baskılarla mağdur edildi. Uydurma gerekçelerle ve delillerle seçimler iptal edildi.  Türkiye halkı , 31 Mart gecesi skandal veri akışını durdurulmasını hayret ile izledi.

   İmamoğlu’nun  , 23 Haziran seçimlerini daha büyük farkla kazanacağı mutlaktır.23 Haziran seçimleri ortada aniden kalan projelere ve ödemelere ,evraklara kılıf hazırlama dönemidir. İmamoğlu tüm engelleri aşar ve  seçimleri kazanır. 24 Haziran günü tekrar mazbatasını alarak göreve başlar. Paniğe gerek yok. Sakin olun yeter.       

Yusuf uzun Kadim Durmaz Özgür Karabat Mansur Yavaş Ekrem İmamoğlu Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener Temel Karamaollaoğlu Fatih Portakal İsmail Küçükkaya Koray Aydın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU