PİYONLAR GÖREV BAŞINDA...

Egolar tavan, burunlar havada, ayaklar yere basmıyor. Fırıldaklar huma gibi dönüyor.

PİYONLAR  GÖREV BAŞINDA...
Bu içerik 1939 kez okundu.

                      

    PİYON GAZETECİLER GÖREVDE

  Türkiye’nin iç yapısı çok değişti. Zemin çok kaygan. Düzen bozuk. Ortalık karışık. Sisli havada av peşinde koşanlar şimdi iş başındalar. Milleti dizayne edip , yönlendirmek isteyen artistler rollerini yapıyor. Hedef saptırarak gerçek amaçlarına ulaşmak  isteyen figüranlar,  ekranlarda koçluk peşindeler. Art niyetli müptezeller kamuoyunu yanıltıyor.

 Bazı oyuncak basın tayfası  tereciye tere satmaya kalkışıyor. Algı operasyonu yaparak yandaşlarına oy devşirme peşindeler. Bu tayfa, haya perdesi kaldırılmış yaltakçılar, yağcılar ve yalamalar…

   Kısacası bunlar, edebi ve ahlakı terk etmiş fırıldakçılar. Kişisel çıkarları için halk iradesine ve  değerlerine saygı duymayan aktörler. Bunlar maskeli tiplerdir. Kim arpa verse ona hizmet edenlerdir. Her dönem her gemiye yüzsüzce binerler. Bukalemun gibi renk  şekil değiştirirler. Dik durmazlar. Her şeyi  para olarak   görürler. Vicdanlarının sesine kulak vermezler. Cepleri dolu gezeler. Fakiri , fukarayı ve yoksulu hiç düşünmezler. Kah güler ,kah eğlenirler. Kendilerini lale devrinin sümbülleri zannederler. Gül bahçesinde gül  görürler. Halbuki millet nezrinde hiçbir özgül ağırlıkları yoktur.  Senelerce papağan gibi konuşurlar.  Tilkiliği ve çakallığın kitabını yazarlar.  Güçlü iken sırtlan  kesilirler. Zayıf durumda iken kuyruğu kısarak tavşan olurlar. Kaplumbağa gibi kabuğuna çekilirler.

    Basında  büyük bir  değişim ve erozyon görülüyor. Basın özgürlüğünü kaybetmiş. Tarafsızlığını yitirmiş. Yandaşlık ve yağcılık yaparak  yönünü tayin etmiş. Siyasal iktidarın emrine girmiş. Yayınlar taraflı ve skandal niteliğinde. Piyon gazeteciler görev başındalar. Satılmış medya patronlarının emir ve talimatlarıyla iş çeviriyorlar. Oyuncak gazeteciler cambazlık yapıyor. Kelimeleri ve cümleleri cımbızla çekerek algı yapıyorlar. Bir nevi şarlatanlık görevini yapıyorlar. Ey gafiller (!) bu halk artık sizin paçavralarınıza inanmıyor. Sözlerinize itibar etmiyor. Size güvenmiyor. Ne yaparsanız yapın. Hangi güce taparsanız tapın. Rüzgar nereden gelirse gelsin . Ok yaydan çıktı.  İmamoğlu’nun  oku hedefi vuracak . Yıldırım aşkı sönecek. Bu millet er yada geç değişimi tercih edecek. Su çatlağını bulacak. Adalet ve demokrasi kazanacak. Hak yerini bulacak.Cumhuriyet yüceltilecek. Kul hakkına riayet etmeyenler kaybedecek.

İmamoğlu’nun yandaş kanallarda program yapması an itibariyle doğru değildir. Seçmen iradesinde etkili olmuyor. Yayınlar riskli ve taraflı. Her koldan çete gibi linç edilmeye çalışılıyor. Kamuoyunda küçük düşürülüyor. Taraflı ve havuzcu kanallara gitmemesi daha doğrudur. Halk arasında propaganda çalışmalarını bire-bir sürdürmesi daha pozitif ve etkili oluyor. Medyadan uzak ,seçmenlerle birlikte olması gücüne güç katar.  Büyük bir  oy farkıyla seçimleri kazanacak gibi görülüyor.  Tekrar 24 Haziran günü İmamoğlu İBB Başkanıdır.  Hırs ,kibir ve büyüklük taslayanlar kaybedecek. Ezilenler, mağdurlar ve horlananlar galip gelecek. .. 

Yusuf uzun Tcmb Swap Kur döviz İthalat ihracat Dış ticaret Hacim Faiz Gsyh Üfe Tüfe Üretim Tüketim İstihdam İşsizlik Enflasyon Devalüasyon Resesyon Kriz Milli gelir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU