GELECEĞİMİZE ÜMİT İLE BAKABİLECEK MİYİZ?

Zor günler bizi bekliyor. Partizanlık bitsin. Birlik oluşsun. Etrafımız yılanlarla doldu.

   GELECEĞİMİZE ÜMİT İLE BAKABİLECEK MİYİZ?
Bu içerik 1599 kez okundu.

            İÇ VE DIŞ CEPHE YILANLARLA VE ÇAKALLARLA DOLDU....      

 Endişeliyim… Başımıza gelecekleri hisseder gibiyim.  Olacakları okuyabiliyorum. İç ve dış sıkıntılar gittikçe artıyor . Çember her geçen gün daralıyor. Türkiye köşeye sıkıştırılıyor.  Tabiri caizse iç ve dış politikalar Arap saçına döndü. Ak Partinin , ABD  ile işbirliği ve ittifak sürece  Türkiye’yi yalnızlığa itti. Amerikan Başkanı G20 zirvesinde gülücükler atsa bile, resmi uygulamalarda asla Türkiye lehine bir gelişme yok. ABD yüzünden dost ülkeler düşman konumuna geldi.  Komşularımızla son 5 yılda siyasi ve ticari ilişkilerimiz koptu. Bu ülkeler ile dost iken düşman olduk. Siyasal iktidar dış politikada başarılı olamadı. ABD tarafından sürekli kullanıldık ve oyalandık. İki yüzlü politikaların hedefindeyiz artık. ABD  İsrail bölgemizde büyük oluşumlar ve hedefler peşinde. Erdoğan , Trumpt  ile pozlar vererek iyimserlik mesajları veriyor. Siyasal iktidar ABD  ile arasına bir türlü mesafe koyamadı. Siyasal iktidar tutarsız ve basiretsiz bir şekilde hareket ediyor. Yöneticiler halkı unuttu.’’Emret nefsim’’modundalar. Bu durum halk ile AK Parti arsını açmaya devam ediyor. Ekonomik olarak halkın unu tuzu kuru değil. Bunu  AK Parti kurmayları bir türlü anlamıyor. Türk Halkın adeta’’ Bize oy ver fakat bizden uzak ol , ağızını açma’’ dercesine bir duruşa devam ediyorlar. Bu politikaları savunan ve sözde gazeteci geçinen  toplumun nefret ettiği insanlar şu gün dahi  tüm olumsuzlukları savunmaya çalışıyor.Bu durum halkı daha da partiden uzaklaştırıyor.

Arap baharı adı altında başlatılan savaşlarda hep ABD’nin yanında duruldu. Ülkemiz bir çok örgütün ve Arap halkının  hedefi oldu. Güneyimizde büyük bir oluşum ve silahlanma var. Siyasal iktidar sadece izliyor. ABD ‘nin Suriye’ye girmesine hiçbir şekilde izin verilmemesi gerekirken; Esad’la düşman olmak büyük bir öngörüsüzlüktü. Türkiye , İran Rusya ve Suriye ile iş birliği yaparak başlangıçta engel olması gerekirdi. Şimdi ipin ucu kaçtı. İpin ucu puştun elinde.

İç cephede mülteci sorunu derinleşiyor. Büyük bir gerilim hakim. Halk isyan ediyor. Şikayetler artıyor. Sokak eylemlerine dönüşüyor. Halkın huzur ve güvenliğini resmen bozdular. Yabancılar halkın sırtına yük olmaya başladı.  Ekonomik krizle boğuşan vatandaş birde bunların yüküne katlanıyor.

İnsi ve cinsi bilinmeyen binlerce kişiler  etrafta görülüyor. Ülkemizi resmen kirletiyorlar. Mültecilere hizmet ediyorum derken , ülkeyi uçurumun eşine getirdiler. Peşkeş çekilmedik ekonomik iş fırsatı  ve satılmadık arazi koymadılar. Binlercesine oturum ve vatandaşlık verdiler.

İmkanım olsa ve yetkili olsam bunların hepsini sınır dışı ederim.

Gelecekte karanlık günler bizleri bekliyor. İnşaallah ben yanılırım.Her an bir savaşın eşiğindeyiz. Çok akıllı ve rasyonel politikalar üretmeliyiz. Bölgemizle ciddi ittifaklar kurmak durumundayız. Tabiki Amerikanın her dediğini yapmayacağız. Her dediğini yapan ülkeler tar-ü mar oldu.

Bu duruma gelmemizin diğer sebebi, AK Parti’de eskiden ehliyet ve liyakat önemsenirdi. Oysa şimdi? Eskiden AK Partili  yöneticiler insana insan gibi davranır idi, ya şimdi? Trollere ümit bağlamaz idi ,peki şimdi?

Verilen sözler tutulur idi, bügün böyle mi? Halktan kopan her siyasi yapı çökmüştür, vesselam….

Recep Tayyip Erdoğan Süleyman Soylu Hulusi Akar Devlet Bahçeli Kemal Kılıçdaroğlu Temel Karamolaoğlu Meral Akşener Berat Albayrak Mevlüt Çavuşoğlu Eyüp Eroğlu Mansur Yavaş Ekrem İmamoğlu Canan Kaftancıoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SEVGİ
SEVGİ
AKŞAM  OLDU
AKŞAM OLDU